תאונות עבודה בגובה

עבודה בגובה רב כרוכה בסכנות רבות ולכן העובדים שלנו מבצעים אותה בדיוק על פי הכללים והנהלים שמכתיבים משרדי הממשלה בנושא זה, על מנת למנוע תאונת עבודה בגובה

תאונות עבודה בגובה
תאונות עבודה בגובה

קורס סנפלינג מקצועי 

העובדים שלנו למדו בקורס עבודות בגובה על פי ההוראות של משרד הכלכלה. בקורס זה לומדים באופן תיאורטי את אופן קשירת החבלים והרתמות כדי ליצור מעטפת בטיחותית כפולה סביב כל עובד שמטפס לגובה. עובדים מגיל 18 ומעלה רשאים להירשם לקורס ייחודי זה, לאחר שהעבירו את כל המסמכים הנדרשים כמו בדיקות רפואיות ואישור מרופא תעסוקתי שמאשר את הלמידה של תחום יוצא דופן זה.

הקורס נמשך כמה ימים ולאחר מכן כל עובד עובר תקופת התמחות כדי לתרגל את אופן הקשירה, השימוש בחבלים וכל כללי הבטיחות המחמירים בנושא זה. בתום הלימודים התיאורטיים והמעשיים, העובדים נגשים למבחנים ורק מי שעובר אותם מקבל רישיון לעסוק בתחום זה. לאחר שנתיים העובדים מתבקשים לרענן את הנהלים של הקורס ועל פי התקנות לחדש את הרישיון אחת לתקופה. כל זאת כדי לתת את מלוא ההכוונה ולמנוע תאונת עבודה בגובה.

עבודה בסנפלינג לאחר ההכשרה 

מי שקיבל הסמכה לעסוק בכך ויש לו רישיון תקף מתחיל לצאת לעבודות השונות. חלק מהם רותמים את עצמם כהלכה ומצטרפים לצוותים שמבצעים ניקוי של חלונות במגדלים רבי קומות, איטום של קירות חיצוניים במבנים שעושים בהם שיפוץ, טיפול במרזבים, סגירת פתחים למניעת קינון של יונים ועוד. 

רק לאחר אישור מפורש של מנהל העבודה העובדים הללו מתחילים את עבודתם וזאת לאחר שהוא בדק באופן אישי את האחיזה של הרתמה ואת הקשירה של החבלים, כדי למנוע תאונות עבודה בגובה.

העובדים יושבים על סוג של נדנדנה ונעים על פי הצורך מצד לצד, עומדים על רמפה או על מנוף ייעודיים למטרה זו. אף על פי שהם נמצאים בתוך מבנה שמגן עליהם, הם נשארים רתומים, כדי להיות מוכנים לכל תרחיש.

תאונות עבודה בגובה 

תאונות עבודה של עובדים בענף הבניין בישראל מתרחשות לצערנו בהיקף נרחב. הסיבה לכך היא אי שמירה מוחלטת של כל כללי הבטיחות ושל מלוא הנהלים. האמירה של יהיה בסדר מלווה צוותים רבים שאינם מודעים לעובדה שכללי הבטיחות נועדו לשרת אותם, להגן עליהם ולשמור שלא תהיה להם תאונה. אך במקרים רבים העובדים באתרי הבנייה אינם יורדים לעומקם של הדברים, לא מבינים את החשיבות שלהם ולכן יש תאונות.

חלק מהתאונות הן קלות, אך יש גם תאונות קשות של פציעה רוחבית וגם אסונות שמסתיימים במוות. האחריות שלנו היא מקסימלית ואנו דואגים שכל אחד מהעובדים שלנו יעבוד רק על פי ההנחיות הממשלתיות כדי למנוע תאונת עבודה בגובה.

אם יש לכם צורך בביצוע עבודות בגובה, העובדים המיומנים שלנו שהם בעלי רישיונות תקפים, ישמחו לבדוק את הצורך ולבצע את הפרויקט.

 

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן