תיקון מרזב פנימי

המרזבים המותקנים כיום מתחלקים לשני סוגים: המרזב החיצוני והמרזב הפנימי.

המרזב הינו צינור חלול, והוא עשוי חומרים שונים – מפלסטיק ועד נחושת. לקראת החורף, יותר ויותר אנשים דורשים בעבודות מנע שונות, זאת בכדי למנוע כל מקרה של רטיבות וחדירות מים אל תוך המבנה מאזור הגג.

אחת העבודות הנחוצות ביותר שתוכלו לעשות לקראת החורף, היא תיקון מרזב פנימי אשר נמצא אצלכם.

תיקון מרזב פנימי
תיקון מרזב פנימי

תפקיד המרזב הוא לפנות מים שהצטברו על גג המבנה ובנוסף למנוע חדירת מים ע"י איטום גגות, כאשר ניקוז המים יורד מהגג ישירות אל הקרקע. כך, גג הבית הפרטי, גג הבניין המשותף או גג בניין המשרדים, נותר יבש וניתן לשלול כל חשש לחדירות מים בלתי רצויות. תיקון מרזב פנימי הינו טיפול מנע אשר יכול לחסוך לא מעט כסף ולא מעט כאב ראש.

לפני שאתם קוראים למומחים של צוות במרומיו בגובה ומזמינים מהם שירות של תיקון מרזבים פנימיים, אנו שמחים להציג בפניכם מספר בעיות שעלולות לצוץ במרזב הפנימי שלכם שאותן בקלות ניתן למנוע עם תחזוקה נכונה של המרזב.

בעיות שונות במרזבים – איך ניתן למנוע אותן לפני שמזמינים שירות תיקון מרזב פנימי?

אומנם הדבר האחרון שתאחלו לעצמכם לקראת החורף הוא בעיה במרזב, אך הבשורה המשמחת באמת היא שחלק גדול מאותן בעיות ניתן למנוע עם שגרת תחזוקה נכונה.

תחזוקה למרזב לאורך כל ימות השנה ולא טיפוח נקודתי לקראת החורף, יבטיח לכם חורף יבש! הכירו גם אתם את הסיבות המרכזיות שיוכלות למנוע מהמרזב לתפקד כנדרש:

1. עלים, בוץ ועצמים שונים במרזב

כאמור, המרזב נכנס לפעולה עם בוא עונת החורף והגשמים העזים. מרבית האנשים לא מודעים כלל לקיום המרזב, ואלו שאכן מודעים לו, מעניקים לו את תשומת הלב רק עם בוא החורף.

מה שקורה ביתר ימי השנה הוא שחודרים אל פתח המרזב שלל לכלולים ועצמים שבסופו של דבר סותמים אותו: עלי שלכת, צעצועים שהילדים מכניסים אל המרזב בכדי להשתעשע, בוץ שהצטבר, אבנים ומה לא.

הפתרון? חסמו את פתח המרזב וכך תמנעו חדירת לכלוך וחפצים אליו.

2. התקנה לא נכונה? כאן מתחילה הבעיה

שוב ושוב מציינים את החשיבות הרבה שבהתקנת המרזב עם איש מקצוע מנוסה. המון פעמים ההתקנות מתבצעות עצמאית על ידי בעלי הבתים, זאת לאחר שהם צפו בכמה סרטונים ביוטיוב וקראו מדריכים בגוגל.

מעבר לכך שעבודה על הגובה לא מומלצת לאיש מלבד איש מקצוע, הרי שהמון פעמים ההתקנה העצמאית היא זו שמביאה לתוצר שאינו די איכותי.

אז איך התקנה לא נכונה מובילה לתיקון המרזב? בעת שההתקנה מתבצעת ללא השיפוע הנדרש, ישנה נטייה להצטברות מים שבאים במגע עם המרזב. כך, גורמים לבלאי מוקדם שלו שלא אחת מסתכם בהחלפה כוללת.

3. ולעתים, הזמן עושה את שלו

כל עוד מדובר על מרזב חיצוני, אתם יכולים להבחין דרך קבע בצורתו וכך לאתר או לשלול סדקים או שברים בו.

הבעיה הגדולה עם המרזב הפנימי היא שעד לא מבצעים בדיקה מעמיקה בו, לא באמת ניתן לדעת מהי הסיבה שהוא לא מתפקד כנדרש.

כל עוד מותקן אצלכם מרזב תקין ומחומר מומלץ, לא אמורה להיות כל בעיה בתפקודו, בטח שלא בשנים הראשונות. עם זאת, לא ניתן לשלול בצורה גורפת מקרים של סדקים ושברים, שיוצרים נזקים בעקבות ניקוז לאזור לא רצוי של המים.

חוץ משירות של תיקון מרזבים פנימיים, אולי יעניין אותך גם:

התקנת מרזבים

התקנת מרזב מאלומיניום

מרזב פנימי בחיצוני – מתי דרושה החלפה של מרזב?

עבודות אינסטלציה בגובה

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן