תיקון רטיבות בקיר פנימי

רטיבות בקיר הפנימי עלולה לנבוע מכמה סיבות כמו רטיבות בקירות החיצוניים שחודרת פנימה, נזילה בצנרת שממוקמת מאחורי הקירות או נזילה מהגג. 

רטיבות בקיר פנימי

ההשלכות של רטיבות בקיר הפנימי 

קירות רטובים מעלים תוך פרק זמן קצר עובש ופטריות. מדובר ברעלנים שמזיקים מאד בריאותית לדיירים בבית ועלולים ליצור בעיה חמורה במערכת הנשימה. זו הסיבה שאנו ממליצים לכל הלקוחות שלנו לקדם את הטיפול בנושא הזה בהקדם האפשרי. 

הרטיבות בקירות הפנימיים נובעת במקרים רבים מהעובדה שהקיר החיצוני הוא רטוב עקב החדירה של מי הגשם פנימה. לאורך השנים הגשמים יוצרים סדקים בעומקים שונים וכאשר העומקים הם משמעותיים, הם מצליחים להגיע לקירות הפנימיים ולהרטיב אותם. לאור זאת אפשר לראות גם קילופי קיר ושכבות של צבע שנופלות מהקירות.

הרטיבות הזו פוגעת בבידוד שאותו חשו בני הבית בחורף ובקיץ וכבר אינו אפקטיבי. לכן לדיירים קר מאד בחורף וחם מאד בקיץ והם מרגישים כאילו הם נמצאים מחוץ לבית. עקב כך נושא תיקון רטיבות בקיר הפנימי הוא אקוטי ואינו סובל דיחוי.

בדיקת צנרת וגג הבניין 

אם קיים חשש שהרטיבות בקירות נובעת מבעיה בצנרת, נושא זה נבדק באמצעות מצלמה טרמית כדי לראות אם קיים פיצוץ או ניתוק בין שני חלקי הצינור אשר גורמים לכך שחלק מהמים אינם עוברים בתוואי הצנרת, אלא יש זליגה של מים החוצה. במקרה זה יש לגלות את הצנרת ולתקן את התקלה או לחלופין אם מדובר בבעיה אקוטית או בצנרת ברזל ישנה, רצוי להוציא את הצנרת הישנה ולהתקין במקומה צנרת חדשה מחומר פלסטיק איכותי PVC. 

מעבר לכך יש לבדוק מה מצב האיטום בגג הבניין, אם אנו רואים שלא בוצע איטום זמן רב, הדבר גורר היוצרות של שלוליות ממי הגשמים ולאט לאט המים הללו שהופכים להיות מהר מאד מלוכלכים ומלאים בחיידקים שחודרים פנימה לדירות בקומות העליונות.

טיפול באיטום של קירות פנימיים 

כאשר הרטיבות נובעת מהקירות החיצוניים הצוותים שלנו מנקים היטב את הקירות. לאחר מכן הם מייבשים את המקום באופן מוחלט, מורחים במקצועיות שכבה של טיח מעל הבלוקים והבטון. לאחר מכן מבצעים שפכטל בכל הקירות ומורחים חומר ייעודי שמונע רטיבות בעתיד. 

העובדים שלנו מבצעים בקפידה את כל השלבים הללו על פי הסדר הנכון ומוודאים שכל הקיר כולל הפינות מכוסים בכל החומרים ובכמות הנדרשת. בסיום העבודות הללו צובעים את הקירות הפנימיים בצבע מיוחד המיועד לצביעה לאחר פעולות איטום. בין מרכיביו של צבע זה קיימים גם חומרי איטום ולכן אנו יוצרים בדרך פעולת הגנה כפולה.

המטרה שלנו היא לעשות כל שניתן כדי שפעולת תיקון רטיבות בקיר הפנימי תחזיק מעמד לאורך שנים רבות. 

אנו נשמח לסייע לכם בליקויים הקיימים בקירות הפנימיים או החיצוניים. דברו אתנו ונבדוק מהן הדרכים הנכונות עבור המבנה. 

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן