תיקון והחלפת מרזבים

למה חשוב לבצע תיקון של מרזב חיצוני?

ראשית כול, טרם נגיע לתיקון מרזבים ועל מנת שנבין מדוע צריך מרזב ולעיתים הצורך בהחלפת מרזבים, נסביר מהו מרזב.

המרזב מורכב בעצם מכמה חלקים החלק הראשון במרזב הוא החלק הראשי (פישר) שקולט בעצם את המים מהשטח אותו אנו רוצים לנקז. המים מגיעים בעצם לפישר ע"י שיפועים ומדות (גבעה מבטון קל)שהכינו אותם למטרה זו.

תיקון מרזבים
החלפת מרזבים

הפישר בעצם מעביר את המים המנוקזים משטח הגג אל המרזב  {הצינור שיורד לאורך הבניין} ישנם גם מרזבים שישנו קולטן שמחובר בעצם לצינור. המים המנוקזים מהגג נשטפים לאורך המרזב עד למפלס התחתון של הבניין וממנו נשפכים בצורה נקיה אל הקרקע שיורדים אל מי התהום.
ניקוז המים אל מי התהום הוא חשוב מאוד ומתוקן בחוק. במידה ולא היו לנו מרזבים שקולטים את מי הגשם גגות בתינו היו עולים על גדותיהם וחודרים לבתינו. משום כך איטום הגג עם שיפועים ומידות נכונות הם המתכון הנכון לגג יבש וללא בעיות רטיבות. מרזבים תקינים יעזרו לשמור על שלמותו של הקיר החיצוני ומניעת נזקים. תיקון מרזב חיצוני הוא חשוב על מנת שלא תהיה הצפה בגג שאז עלולה להוביל להצפה לקומות העליונות.

קרא עוד על: התקנת מרזבים

כיום בשוק ישנם כמה סוגי מרזבים

מרזב פנימי

מרזב פנימי הינו מרזב שבעצם יורד משטח הגג בתוך הקיר עצמו לרוב מרזב זה היינו מרזב PVC (פלסטיק) ומרזב זה הינו מרזב נסתר ואינו נראה.

תיקון מרזב חיצוני

מרזב חיצוני יוצא משטח הגג דרך הקיר העליון ויורד עד למפלס התחתון מרזבים חיצונים בנויים מכמה וכמה חומרים הנפוץ בהם הוא מרזב ה PVC. מרזב זה הוא מרזב אמין יעיל וארוך חיים במיוחד. ישנם גם המרזבים שעשויים מפח, מאלומיניום או לעתים נדירות גם מנחושת היום הם מוחלפים בעצם גם במרזב מפח מגולוון שנצבע בצבע תנור בכמה גוונים שמחזיק לטווח ארוך.

קרא עוד על: החלפת מרזב פנימי בחיצוני – מתי דרושה החלפה של מרזב?

מרזב קולטן:

מרזב קולטן הינו מרזב שנמצא בדרך כלל על גגות רעפים או בבתים פרטיים שהמרזב עצמו סובב  לאורך הגג ונשפך בצורה מבוקרת ונקיה לנקודה אחת דרך המרזב.

לעיתים קרובות דיירים שסובלים מרטיבות נוטים לחשוב שהבעיה היא מהאיטום העליון בגג או מכשל בקיר החיצוני ולא מודעים לכך שהבעיה נמצאת במרזב בין אם הוא פנימי שעם הזמן ותזוזות הבניין נסדק וכשל וממנו חודרים המים לקיר הפנימי מבלי לראות זאת , רק בעל מקצוע עם נסיון ארוך טווח ידע לזהות ולטפל בתקלות מסוג זה.

אפשרות נוספת היא שיש מרזב חיצוני שהוא נהרס מבלאי או תזוזות או סתימות במרזב שנוצרות מלכלוך ואבק שמצטבר בקיץ ואפילו חפצים שנשכחו בשטח וגרמו לכשל במרזב, והכשל מזין את הקיר באופן קבוע במי גשם או מים שנשטפים מהגג ע"י דודים מפוצצים מאגרי מים וכו' שעוברים דרכו וגורם עם הזמן לרטיבות חיצונית ופנימית היוצרות עובש על הקיר לכלוך והתחלה של תקלות איטום ובידוד לאורך המרזב. במקרים כאלה חשוב לבדוק את המרזב בהקדם ואף לשקול החלפתו.

תיקון מרזבים באתר במרומיו

לשם כך מומלץ ורצוי לפנות לבעל מקצוע עם ניסיון, מומחה עבודה בגובה, שידע מאיפה מגיעה התקלה ולפתור אותה בצורה הטובה והמקצועית ביותר: בין אם תיקון מרזבים או החלפת מרזבים, אנו מתמחים גם בביטול המרזב הפנימי והוצאה של מרזב חיצוני בצורה הטובה והאסתטית ביותר! ובכדי למנוע נזקים והוצאות מיותרות עבור תיקון איטום ושיקום הקירות החיצונים מומלץ להכין, לטפל ולבצע תיקון מרזבים בתחילת כול עונה , ולוודא את תקינותם.

 

תיקון מרזבים באתר במרומיו!

התקשרו עכשיו ל- 050-2132700 או השאירו פרטים ונשוב אליכם עם הצעת מחיר עבור החלפת מרזבים!


לא רוצים לחכות?


התקשרו עכשיו

קצרים בזמן? השאירו פרטים ונשוב אליכם

גלילה לראש העמוד
Call Now Button050-2132700 דילוג לתוכן