התקנת מרזב מאלומיניום

מחפשים מידע בנוגע להתקנת מרזב אלומיניום? לעונת החורף יש המון צדדים יפים, אך היא מציבה גם לא מעט אתגרים שצריך לדעת לעמוד מולם, ובזמן. אחת הדרכים היעילות ביותר להתמודד עם כמויות הגשם המגיעות במגע ישיר עם גג שלכם, היא התקנת מרזב אלומיניום שתפקידו לנקז את מי הגשמים מהגג.

בפעולתו, המרזב דואג לכך שלא יישפכו מים בצורה שאינה מבוקרת אל שטח הגינה או המרפסת שלכם, וכך נמנעות פגיעות מיותרות גם בקירות החיצוניים וגם בתקרת הדירות, נמנעים המקרים של הצפות והצטברות של מים ובעיקר נמנעת מכם התעסקות מיותרת בימים הגשומים והקרים. ותיקונים עתידיים.

התקנת מרזב אלומיניום

מה קורה כשמצטברים מים בגג?

לא במקרה יש צורך בהתקנת מרזב מאלומיניום. בעת שיצטברו כמויות גדולות של מים על הגג שלכם, עולה הסבירות לרטיבויות שיצוצו גם בתקרה וגם בקירות שלכם. תוכלו לחסוך מעצמכם את אי הנעימות ולדאוג לפתרון איכותי שגם יכול למנוע מצבים אלו. בפועל, בלא מעט מקרים הפתרון שמעניקים דיירי הבית מגיע בדמות טיפול ברטיבויות, אך ניתן מראש למנוע זאת עם התקנת המרזב. למידע נוסף על התקנת מרזבים.

המרזבים בהם עושים כיום שימוש

כאמור, המרזב היינו צינור מי גשם, המוכר גם בשמו המקצועי: צמ"ג. הצינור יורד בצורה אנכית מנקודת הניקוז ומגיע עד למפלס התחתון ומיד לאחר מכן נשפך אל מי התהום. השימוש שעושים במרזבים כיום הינו רב, כאשר ישנה כמה סוגים שונים של מרזבים:

מרזב ה-PVC הוא צינור המבוסס על פלסטיק גמיש, שלרוב משתמשים בו לטובת ניקוז מי הביוב. מרזב זה נתפס אמין והשימוש בו נפוץ מאד – זאת מאחר והוא צבר לעצמו מוניטין חיובי וגם מחירו זול מאד. בנוסף, ישנו מרזב הפח המגלוון שגם הוא נפוץ, ובו משתמשים לרוב כצינור מי גשם. היתרון שלו? אמינות. החיסרון? מחירו מעט גבוה יותר.

לתיקון מרזבים לחצו >>

התקנת מרזב מאלומיניום, נעים להכיר

כמו כן, ישנו גם מרזב האלומיניום המבוסס על מתכת רקיעה שצבעה כסוף. אחד היתרונות הבולטים בהתקנת מרזב מאלומיניום הוא העובדה כי האלומיניום הינו קל משקל, המתכת בו צפופה והוא עמיד בפני חלודה וחימצון. בהשוואה לחומרים אחרים, לרבות הפח המגלוון, האלומיניום נמצא עמיד יותר לטווח הארוך, מה שאומר שהוא משרת אתכם ליותר זמן.

אם לא די בכך, מרזב האלומיניום מגיע בצבעים שונים לאחר שהוא נצבע במטרה להאריך את חייו כמה שניתן. שימו לב כי למרות העלות היחסית יקרה, אתם זוכים לשקט נפשי לזמן רב מאד, מה שאומר לא יצוצו לכם הוצאות נוספות בעתיד, אלא השקעתכם הינה השקעה נקודתית.

בנוסף לאלו, האלומיניום נמצא עמיד גם בפני נזקי מזג האוויר, מה שאומר שקצב הבלאי והשחיקה שלו מאד איטי גם מבחינה זו.

אם כבר בהתקנת מרזב אלומיניום עסקינן, אולי יעניין אתכם המאמר הבא – החלפת מרזב פנימי בחיצוני.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
Call Now Button050-2132700 דילוג לתוכן