תיקון סדקים בקיר חיצוני ואיטום מקצועי

הבטן הרכה של כל מבנה היא אותם קירות חיצוניים שדורשים תחזוקה מקצועית וקבועה כל תקופה. אותם קירות חשופים למי גשמים המגיעים איתם במגע וגם לקרני השמש שלעתים הופכות את צבע המבנה לדהוי יותר. ממבט מהיר סביבכם, לבטח תוכלו לראות גם אתם כי על לא מעט קירות חיצוניים של מבנים גם ניכרים סדקים שונים בהם נדרש לבצע תיקון סדקים בקיר חיצוני.
למרות שתחילה מראה הסדק מבהיל ויוצר מיד אסוציאציה של מבנה לא יציב, דעו כי מדובר על תופעה מוכרת ודי שכיחה.

איטום ושירות תיקון סדקים בקיר חיצוני

סדקים אלו הינם תוצר של תזוזות הקרקע, כאשר הסיבה גם יכולה להיות שינוי בטמפרטורות. לצד הסדקים "הטבעיים" יותר, חשוב להבין כי גם ישנם סדקים שהינם תוצר של עבודה קבלנית לא מקצועית הדורשים בדיקות קפדניות יותר.
לפניכם, מידע נרחב על סוגי הסדקים וגם מדוע חשוב בהחלט לטפל בהם במהירות באמצעות שירות תיקון סדקים בקיר חיצוני של חברת עבודות בגובה מקצועית כמו במרומיו.

החשיבות של תיקון סדקים בקיר חיצוני וטיפול בסדקים על קירות המבנה

דעו כי הסדקים שעל המבנה אינם פוגעים רק בנראות המבנה, אלא שישנו חשש ממשי גם לחדירתם של מים. כיום, בעת צביעת קירות חיצוניים, עושים שימוש בחומרים המיועדים לקירות אלו ספציפית, זאת על מנת למזער סיכויים של סדקים וחדירות מים.
במידה ואכן נוצרים סדקים מכל סיבה שלא תהיה, אין לדחות את הטיפול בהם אלא לקרוא לאיש מקצוע בהקדם האפשרי.
בהתאם לסוג הסדק יינתן גם המענה המתאים, כאשר הטיפול באמצעות איטום סדקים בקיר חיצוני מגשר על הפער החזותי עם תיקונם, וגם על הפער הפונקציונאלי עם איטומם בכדי שלא יחדרו למבנה מים.

אילו סוגי סדקים יכולים להופיע על קירות המבנה?

כאמור, ישנה כמה סוגי סדקים. איתור הסדק ואפיון הסוג שלו חיוניים בכדי להעניק את המענה הראוי והמתאים ביותר. לדוגמא, סדק שנוצר בעקבות כשלים של קבלן, יטופל באופן שונה מסדק שנוצר בעקבות שינויי טמפרטורות.

סוגים הסדקים הנפוצים:

1.סדק השערה: הסדק השטחי והפשוט ביותר. הוא משתקף על פני המבנה כסדק קטן מאד, כאשר הוא זה שצריך להטריד אתכם כמה שפחות. הסיבה היא שהוא אינו גורם נזק ממשי ליסודות המבנה, אלא שהוא רק פוגע בשכבת הטיח.

2.סדק הנימים: סוג נוסף שכדאי להכיר. לאחר שאכן מאבחנים כי זהו הסדק שנוצר על קירות המבנה, המענה הניתן הוא בדמות חומרי אטימה במטרה למנוע חדירות של מים אל פני המבנה.

3.סדק עובד: הסדק הבעייתי ביותר, זאת מאחר והוא נוטה להתפתח. בשונה מסדקים אחרים שנוצרים וכאן תמה עבודתם, סדקים אלו ממשיכים להתרחב על הקירות. הטיפול בסדקים אלו חייב להיות מידי!

סדקים והפרשי טמפרטורה – מה עליכם לדעת על תיקון סדקים בקיר חיצוני?

המון פעמים מאבחנים על קירות הבית סדקים שנוצרו בעקבות הפרשים של טמפרטורות. בצדק, רבים שואלים ומתעניינים לגבי אופי הסדקים, בעיקר במטרה לנסות ולמנוע את הסדקים הבאים. חשוב לדעת כי סדקים אלו אינם מסוכנים, כאשר הנזק היחיד שהם יוצרים הוא הפגע החזותי.

עם זאת, אין זה אומר שלא צריך לטפל בסדקים או לבצע תיקון סדקים בקיר חיצוני, זאת מאחר ובמקרה של התרחבות הם יכולים להיות פתח נפלא לחדירת מים אל פנים המבנה. הסדקים הינם תוצר של פערי טמפרטורות, לרוב בין אלו שביום ובין אלו שבלילה, כך שאין דרך למנוע אותם, אך בהחלט ניתן לטפל בהם לאחר הופעתם.

קראו גם על:

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן