מה גורם למרזבים להיסתם ואיך אפשר למנוע את זה?

מרזבים הם כינוי נפוץ למערכת הניקוז של הגג. מי הגשם היורדים על הגג בחורף, צריכים לזרום לפתחי המרזבים בעזרת מבנה נכון של שיפועים על הגג ומשם אל צינורות מרזבים עד לחלקו התחתון של המבנה, למערכת ניקוז מרכזית.

עם זאת, במקרים שונים, פתחי מרזבים וצינורות המרזבים יכולים להיסתם מסיבות שונות.

אז ממה יכולה להיגרם סתימת מרזבים ואיך אפשר למנוע את התופעה?

מה גורם למרזבים להיסתם ואיך אפשר למנוע את זה?

מרזבים סתומים – איך זה קורה?

מרזבים מזרימים את המים מהגג אל מערכת ניקוז, כדי למנוע הצטברות מים עומדים על הגג ואת הנזקים הנלווים לתופעה.

אבל בסך הכל מדובר על מערכת צינורות, שיש להם פתחים על הגג ובחלק התחתון של המבנה. 

דרך הפתחים הללו יכולים לחדור חפצים שונים ולגרום לסתימה. למשל:

שורשי עצים, עלי שלכת, חול, חצץ ואבנים, בטון במקרה של שיפוצים או בניה חדשה, נוצות וקש כתוצאה מקינון ציפורים על הגג, הצטברות בוץ על הגג לאחר הגשם הראשון בגלל הצטברות אבק לאורך הקיץ, הצטברות חלודה וקורוזיה בתוך צינורות מרזב ישנים ועוד.

איך מונעים מרזב סתום?

כדי למנוע סתימה במרזבים, חשוב לבצע לפני כל חורף עבודת ניקיון ופינוי מסביב למרזבים ועל הגג באופן כללי. חשוב לטאטא את הגג מחול ואבק שנצברו לאורך הקיץ, כדי למנוע הצטברות בוץ עם הגשם הראשון – בוץ שנכנס לצינורות המרזבים ויכול לגרום לסתימה.

לפנות קיני ציפורים מהגג ובעיקר מסביבת פתחי מרזבים.

לגזום עצים הנמצאים מסביב לגג ומעליו, לפנות לכלוכים שמצטברים מסביב לפתחי המרזבים על הגג, לבדוק את מצב הצנרת של המרזב – בעיקר אם מדובר על צנרת ישנה וגם לבדוק מה קורה בפתחים התחתונים של המרזבים – שאין סביבם חפצים ואלמנטים שונים שיכולים לגרום לסתימה.

בנוסף, מומלץ להוסיף רשת צפופה על פתחי המרזב העליונים כדי למנוע חדירה של חפצים ולכלוכים גדולים לתוך הצינורות. 

למנוע סתימה במרזבים בצורה מקצועית

הלכה למעשה, למנוע סתימה במרזבים, או לפנות את הגורמים לסתימה לקראת החורף זו עבודה המצריכה רמה מסוימת של ניסיון ושל מקצועיות. קודם כל מדובר על עבודה בגובה, שיכולה להיות מסוכנת למי שלא מכיר את כללי הבטיחות ואין לו את הכלים הדרושים כדי לשמור על הבטיחות. 

שנית, כדי לזהות את הבעיות השונות לפני שהן מתחילות להחמיר, דרוש ניסיון מקצועי.

לכן מומלץ להזמין בדיקת תקינות של המרזבים לפני כל חורף, שתספק לכם ודאות לגבי מצב המרזבים, תאפשר לכם לתקן תקלות לפני שהן מחמירות וגורמות פגיעה רצינית יותר במבנה, לחסוך בהוצאות כבדות ולהיות רגועים כל החורף.

לסיכום, צוות במרומיו -עבודות בגובה – מספקים שירותי ניקוי ותיקון מרזבים לקראת החורף מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת הצעה משתלמת, שתתן לכם שקט נפשי ותבטיח לכם חורף יבש, חמים ונעים.

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן