תיקון למרזבים מפלסטיק

למרות שהתקופה המומלצת ביותר לבצע בדיקות במרזב שלכם היא הסתיו, עדיין לא מאוחר מדי. אז נכון שהחורף בישראל קצר יחסית, אך עדיין ישנו מספר לא מבוטל של ימים גשומים מאד. הודות למרזבים, המים מנוקזים בצורה הרמונית ומבוקרת מגגות המבנים, כך שמבטלים כל סיכוי להיווצרות רטיבויות בגג. אם טרם הותקן אצלכם מרזב, הגיע הזמן! עם זאת, במידה ומותקן אצלכם כבר מרזב מפלסטיק, כדאי בהחלט לא לתת למי הגשמים לבדוק את תקינותו, אלא לבצע בדיקה שגרתית ובמקרים הנדרשים גם לבצע סט של תיקונים במרזב.

תיקון למרזבים מפלסטיק

מרזב חיצוני ופנימי – מה עליכם לדעת?

תיקון במרזב יכול להתבצע בכל אחד מהמרזבים – גם זה הפנימי וגם זה החיצוני. קל יותר לבצע תיקונים במרזבים חיצוניים, זאת מאחר והם חיצוניים למבנה וכך הגישה אליהם אידיאלית. מנגד, המרזב הפנימי שנמצא בתוך המבנה, דורש בעבודה מעמיקה יותר. לא משנה איזה מרזב מותקן אצלכם, בדיקה מקדימה שמטרתה לוודא את תקינות המרזב ואת היכולות שלו להתמודד עם מי הגשמים, חיונית וחשובה.

המרזב נסתם? כאן אנחנו נכנסים לתמונה

בכל הקשור לבעיות שונות במרזב, אין כל חשיבות לחומר ממנו עשוי המרזב – פלסטיק או נחושת. תיקון מרזב מפלסטיק יכול להיות לדוגמא במרזב שנסתם. מאחר ומדובר על צינור המוביל את המים שעל הגג אל מחוץ למבנה, חשוב שהדרך של המים החוצה תהיה חלקה. במידה ותקועים עצמים שונים במרזב, המים לא יוכלו להתפנות. בכדי להוציא עלים שנצברו והתייבשו, כמויות גדולות של חול ובוץ שהצטברו, אבנים ועצמים שונים הנמצאים בתוך המרזב, יש לעשות שימוש בכלי עזר כדוגמת כף ארוכה או מוט גמיש, וכך להוציא בהדרגתיות ובעדינות את שתקוע במרזב.

האם התיקון יכול להסתכם בהחלפת המרזב?

כל עוד הותקן אצלכם מרזב חדש העומד בכל התקנים הנדרשים, ישנה סבירות גבוהה מאד כי תיקון במרזב יספיק. עם זאת, לא ניתן לשלול מקרים בהם תיקון נקודתי אינו מספיק, והמענה האידיאלי עבורכם יהיה החלפה של המרזב. לא אחת, בעקבות התקנות בשיפועים לא נכונים או התקנות של מרזבים באיכות ירודה, נוצרת חלודה הפוגעת בתפקוד המרזב. כמו כן, לעתים נוצרים סדקים ושברים במרזב, כך שהמים שאמורים להיות מנוקזים בקו ישיר דרך הצינור, פולשים לאזורים נוספים במבנה וכך יכולות להיווצר רטיבויות.

אתם מזהים פגם חזותי במרזב? אל תדחו את התיקון!

במידה רבה, קל מאד לתקן מרזבים חיצוניים: ניתן להבחין בהם חזותית ולאתר כשלים שונים. לכן, אם אתם מזהים סדק במרזב הפלסטיק שלכם, אזורים עקומים או פגעים חזותיים אחרים, סביר מאד כי הם יפגעו בתפקוד המרזב. כל עוד לא יורדים גשמים, אינכם יכולים לדעת באמת האם המרזב יעמוד בעומסי הגשם. אל תחכו לימים גשומים, אלא דאגו כבר כעת לבדיקה שגרתית במרזב, ובמקרים הנדרשים גם לבצע תיקון יסודי, מעמיק וקפדני.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן