איטום קירות בבית משותף

חדירת מים לקירות בבניין מגורים, ולמעשה לכל מבנה, היא צרה צרורה. במקרים רבים, הבעיה נובעת מאיטום לקוי שמקורו כבר בעת עבודות הבניה או מכשלי איטום שנוצרו לאורך השנים. קראו על איטום קירות בבניין – במאמר הבא.

רטיבות בתוך חלל הבית אינה נאה למראה. הטיח והצבע מתקלפים, ולאורך זמן, נוצרים ריחות של רטיבות ועובש שאינם נעימים ואף מסוכנים למערכת הנשימה של האדם. משום כל הסיבות הללו ואחרות נוספות, יש צורך לטפל ברטיבות מיד כאשר היא מתגלית. לא תמיד קל לגלות את מקור הרטיבות ובמיוחד כאשר היא מגיעה מהצד החיצוני של קירות הבית או מהגגות. המים יורדים בשיפוע ולא תמיד מקום חדירתם הוא במקום בו כתם המים מתפשט.

איטום קירות בבית משותף
איטום קירות בבניין

 

מומחים לאיטום יודעים לזהות בצורה מדויקת את מקום חדירת המים. יש ברשותם מצלמה תרמית מיוחדת שמצביעה בדיוק רב על מקום דליפת המים.

הדבר מאפשר שבירת הקיר בדיוק במקום הנדרש כדי להגיע לצנרת הפגועה. כך, שהנזקים אינם גדולים ואף התיקון קל, יחסית.

לעיתים, חדירת המים נובעת מאיטום לקוי על הגג, מסדקים על קירות הבית, מסדקים סביב החלונות או מכשל באיטום על אדני החלונות עצמם. במקרים כאלו, יש צורך לפנות אל קבלן איטום שמתמחה בעבודות בגבהים באמצעות סנפלינג. כך, יכולים המומחים לאיטום להגיע לכל נקודה חיצונית בכל גובה ולטפל בבעיה שנוצרה. התיקון המתבצע הינו חיצוני מאחר ואין אפשרות מעשית לבצע את האיטום מתוך הבית עצמו.

איטום קירות חיצוניים בבניין – איך עושים את זה?

קיימים מספר אופנים לבצע איטום קירות חיצוניים. קבלן האיטום בוחר את סוג החומר בהתאם לחיפוי החיצוני הקיים.

במידה  וכל הקירות מחופים באבנים, שיש, פסיפסים, קרמיקות וכדומה, הרי שברוב המקרים, יהיה צורך לאתר את  מיקום חדירת המים במרווחים שבין אבני החפוי.

יש צורך לנקות היטב את המקום הבעייתי, לגרד את  החומר הישן, לדחוס ולמרוח חומר איטום חדש. במקרים אחרים או בנוסף, ניתן למרוח או להתיז חומר חיצוני שקוף או סילר שייצרו שכבת איטום דקה.

ניתן לבחור בסוגי חומרים שונים שמיועדים למטרות אלו. על קירות צבועים ניתן להתיז חומר איטום שקוף, או לבצע צביעה מחודשת באמצעות צבעים שמכילים חומרים דוחי רטיבות. את העבודה הזאת עושים, לרוב, בימים יבשים, בסוף עונת החורף או במהלך הקיץ ולפני הסתיו, וכאשר אזור הרטיבות מתייבש ומוכן לתיקון.

מה הסכנה בחדירת מים לקירות?

כאשר מבחינים בחדירת מים רצינית הרי יש סבירות גבוהה להימצאות סדקים עמוקים בקירות החיצוניים. במקרים כאלו ממלאים את  הסדקים בחומרי איטום מתאימים.

טיפול דומה מבצעים בתפרי התפשטות שנובעים מבנייה לקויה או מתזוזה טבעית של בניין. מבחינים בחומרי איטום שונים מיוצרים על בסיס ביטומני, פוליאוריטני, אקרילי ועוד.

יש חומרי התזה, חומרים משחתיים וחומרים קשיחים דוגמת יריעות גמישות. איטום קירות יסודי ניתן לבצע כבר בעת הבנייה ולאחר סיום עבודות השלד. כיום יש מודעות רבה לנושא האיטום וכל תכנית בניה כוללת עבודות איטום חיצוני ופנימי.

כל  מבנה חייב להיות מוגן מפני חדירת מים. הדבר אומר, בניית מרזבים, איטום חיצוני לגגות ולקירות ועוד. ככל שהעבודות הראשוניות תהיינה יסודיות יותר, כן יהיה הבית אטום לחדירת מים שקורית בעיקר בימים גשומים במיוחד.

קבלן איטום מקצועי מכיר את כל עבודות האיטום הנדרשות ומתמחה, בין היתר, בתחום של איטום קירות בבית משותף. חדירת מים בדירה אחת יכולה להגיע בקלות לדירת השכן שמלמטה.

הדבר יכול להוביל לסכסוכים בין הדיירים, לתביעות וכדומה. בבתים משותפים הטיפול בקירות חיצוניים נעשה על ידי וועד הבית ומולו מתבצעת העבודה. עבודות סנפלינג הינן מסוכנות ומבצעים אותן עובדים אשר מורשים לכך. לחברה יש את כל הביטוחים הנדרשים לעובדיה וללקוחות גם יחד.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
Call Now Button050-2132700 דילוג לתוכן