התקנת מרזבים

התקנת מרזבים

מהו מרזב ומתי צריך אותו? כיום כמעט לכל מבנה ישנו מרזב העוזר לפעילות תקינה של המבנה, תוך שאת המרזבים מתקנים או מחליפים באמצעות עבודה בגובה. אז אם אתם רוצים לדעת קצת יותר על התקנת מרזבים – המשיכו לקרוא את המאמר הבא!

התקנת מרזבים: ראשית כל – מהו מרזב?

מרזב הינו למעשה סוג של תעלה. בדרך כלל מדובר בצינורות המשמשים לאיסוף וניקוז נוזלים. לרוב, מרזבים משמשים לאיסוף מי הגשמים ומוליכים אותם מן הגג והלאה.

באמצעות התקנת מרזבים חיצונית, מי גשמים או כל מים שנמצאים על בניין מנוקזים ללא נזק למבנה תוך שהם נשפכים אל המפלסים התחתונים של הבניין הישר לקרקע או למי תהום.

המים ששופך המרזב אל הקרקע הם בדרך כלל מים נקיים ולא מי שפכים, וזאת משום שמדובר במי מקלחת או במי גשם.

מהו מרזב שאינו תקין?

ישנם מקרים שבהם ישנן נזילות ורטיבות בבתים, וזאת בשל מרזבים שאינם תקינים או שניזוקו. מרזבים שאינם תקינים גורמים להצפות ולרטיבות בגג, ולכן חשוב לתקן אותם וזאת באמצעות אנשי מקצוע אשר מומחים בביצוע תיקון מרזב פנימי או התקנת מרזב חיצוני חדש בעבודה בגובה.

התקנת מרזבים

התקנת מרזבים: אילו סוגי מרזבים קיימים?

כיום ישנם מספר סוגים פופולאריים של מרזבים ביניהם מרזב פנימי שיורש משטח הגג את קירות המבנה והוא עשוי פלסטיק.

כמו כן ישנו מרזב חיצוני שיוצא משטח הגג, דרך הקיר העליון ויורד עד למפלס התחתון של המבנה. בנוסף, ישנו גם מרזב קולטן שמותקן ברוב המקרים על גבי גגות רעפים תוך שפיכת המים אל נקודה אחד בתוך המרזב.

איך אפשר לדעת שמרזב אינו תקין?

אם אתם סובלים מרטיבות, נזילות, וסדקים בקירות המבנה – ייתכן שהמרזב אינו תקין. לעיתים אנשים נוטים לאבחן את הנזילות והנזקים בשל איטום לא נכון, כאשר הבעיה היא התקנת מרזבים בצורה לא טובה.

לשם כך חשוב ליצור קשר עם חברתנו שמפעילה אנשי מקצוע מיומנים שיוכלו לזהות את הבעיה ולתקן או להחליף מרזב בבטיחות ובמקצועיות.

קראו גם על:

גלילה לראש העמוד
Call Now Button050-2132700 דילוג לתוכן