הרחקת יונים

סובלים מיונים? חיפשתם מרחיק יונים? אצלנו נמצא הפתרון! יונים הינם מטרד ידוע ונפוץ במדינתו ובכלל בעולם. מטרד זה הינו מטרד מרעיש מלכלך ומצחין ובמיוחד גם גורם לסיכונים תברואתיים. הכמות הגדולה של היונים בכל מקום הופכת במקרים רבים למטרד ואף לסכנה בריאותית. היונים עצמן נושאות עמן קבוצות גדולות של פרעושים, קרציות וכינים. היונים מעדיפות לקנן במקומות גבוהים שמחוץ לטווח הראיה של בני אדם ועופות דורסים, כמו גגונים מסתורי כביסה אדניות וכל מיני נישות פנימיות וחשוכות. לכן יש לבצע כמה פעולות שימנעו את הגעת היונים לקרבת הדירות.

הגעת יונים לפתחי החלונות בדירות 

הבעיה העיקרית עם היונים מתחילה כשהיונים מחפשים מקום להקים בו קן וזאת לקראת הטלת הביצים על ידי היונה. כשהן מוצאות מקום חמים ונוח הן עסוקות כל היום בהעברת זרדים וענפים למקום זה וכך מהר מאד קיים קן. לאחר הטלת הביצים היונה דוגרת על הביצים ואינה זזה מהמקום עד שהאפרוחים בוקעים מהביצים.

מכיוון שהן מחפשות מקומות חמימים, נוח להן להתמקם ליד הצינור השרשורי של מייבש הכביסה אשר פולט חום רב בזמן העבודה שלו או ליד המדחס של המזגן. הן יעדיפו מקום מסתור מתחת לגגון כדי לא להירטב מהגשם בחורף וכדי להגן על הביצים והאפרוחים.

המיקומים הללו נמצאים בסמוך לחלונות הדירה ולכן יוצרים לכלוך רב, ריחות מאד לא נעימים ובעיקר נוצר חשש מתופעה של כינים של יונים שעלולים להדביק את בני הבית.

נושא הכינים הוא נושא בעייתי שעלול להצריך טיפול תרופתי ומעקב כיוון שאין מדובר בכינים המופיעים בשיער אלא בנושא חמור הרבה יותר.

הרחקת יונים זה לא הדברה

חשוב לציין שהרחקת יונים הינה מוגדרת בתחום ההדברה, אבל אנו לא מדבירים או הורגים אותם וכמובן גם לא משתמשים בשיטות שפוגעות, מכאיבות או משמידות אותם ע"י שום חומר או פיזור רעלים שיפגע בהן. הצורה בה אנו פועלים היא אך ורק בשיטת ההרחקה בשיטות המקובלות בשוק שהם באמצעות דוקרנים, קפיץ מקפיץ, הצבה של דחלילים או התקנת רשת יונים.מאד חשוב שכל השכנים יבצעו את העבודה במקביל כיוון שאם אחד מהם לא יבצע את החסימה, כל היונים יתמקמו אצלו וכך השכנים ימשיכו לסבול מהמפגע, מהריח ומהסכנה הבריאותית.

מכיוון שבדרך כלל מדובר במקומות צפופים, השיטה הנוחה ביותר לצורך הרחקת יונים היא לפרוס ולחזק את הרשתות באמצעות עבודת גובה סנפלינג. העובד מסוגל להיכנס גם למקומות צרים, לשים את רשת הפלסטיק ולגלגל אותה למטה תוך ביצוע כל החיבורים הנדרשים.

הרשתות שמחוברות כך שהן צמודות למסתורי הכביסה אינן מאפשרות ליונים לחדור פנימה, הן אינן מסוגלות לקרוע את הרשת וכך הן אינן מתקרבות לשטח.

אופציה נוספת היא הנחת דוקרנים על אדן החלון. היונה נוהגת לעוף מחלון לחלון אך אם קיימים דוקרנים אין לה מקום להניח את רגליה כי הכול מכוסה בדוקרנים שעלולים לפצוע אותה ולכן היא מתרחקת גם מהחלונות.

שיטה חדשה יחסית היא התקנת קפיץ מקפץ בסמוך לחלונות, למדחסים של המזגנים ובכל מקום אחר שבו מתרכזים היונים. מדובר במוצר בעל חיישן שברגע שהוא מרגיש את היונה הנוחתת עליו, הוא מתחיל לקפוץ. הוויברציות הללו מפחידות מאד את היונים והן נמנעות מלהגיע למיקום זה.

לאחרונה הוחל גם בהצבת דחלילים במיקומים שונים. היונה נרתעת מינשופים וגם מדמויות של חיות נוספות ולכן כשהיא רואה את דמותם היא מתרחקת מהמקום ולא שבה אליו.

הרחקת יונים

איך מרחיקים יונים לצמיתות?

על מנת לבצע הרחקת יונים יעילה לצמיתות נפעל בשיטות כמו הצבת דוקרנים שנחשב למקובל ומועדף לרבים. פעולה זאת לא מאפשרת ליונים לקנן בשטח המדוקר ולכן תאלץ לעבור הלאה. הדוקרנים המוצבים אינם גורמים ליונים שום פגיעה פיזית או אינה מכאיבה להם . הדחלילים זאת השיטה הוותיקה ביותר לצורך הרחקת יונים וסוגי דחלילים כמו נחשים עורבים חתולים ינשופים גורמים ליונים להתרחק מאזור זה . כיום הדרך המקובלת והיעילה ביותר היא ע"י התקנת רשת יונים שבעצם מונעת מהם להיכנס לחללים פנימיים ובכך מונעת את קינונן באזור.

הרחקת יונים באמצעות דוקרנים על אדן החלון

השיטה הראשונה היא פיזור של דוקרנים לרוחבם של כל החלונות. הדוקרנים הצפופים אינם מאפשרים ליונים לנחות על אדן החלון וגם אם הן מגיעות הן עלולות להיפצע מהדוקרנים ולכן הן מתרחקות ממקום זה ואינן מטרידות את הדיירים. כדי ליצור אפקט מושלם מציבים את הדוקרנים בכל אדן חלון מתחילתו ועד סופו וכך חוסמים את כל אפשרויות ההגעה של היונים לקרבת החדרים.

אפשר להתקין את הדוקרנים גם על חומה בין שתי גינות, על קורות עץ בגינה, בקצוות של מרפסות וגגות, על ארגז המכיל תריס מתגלגל, מעל גופי תאורה חיצוניים או בכל מקום אחר בו קיים צורך זה. הדוקרנים מרחיקים את היונים מהמקום והדיירים נהנים מהשקט ומהניקיון.

קפיץ מקפיץ להרחקת יונים 

שיטה נוספת לצורך הרחקת יונים היא מתיחת קפיץ ארוך ומסולסל מנקודה לנקודה. יונים הנתקלות בקפיץ אינן מסוגלות לנחות כיוון שהוא מקפיץ אותן. צפיפות הסלילים יוצרת מצב שאין להן מקום פנוי ומחוסר ברירה הן ממשיכות בדרכן.

הקפיץ המקפיץ הוא פתרון אידאלי להתקנה במיקומים חיצוניים כמו על גבי מעקה מתכתי במרפסת, על אדן החלון, בקצוות של גגות רעפים או במרכזו של גג רעפים תוך שימוש ברוכבים המחזיקים את הקפיץ המקפיץ שלא יזוז ממקומו.

העובדים המנוסים בתחום עבודות גובה בסנפלינג מתקינים את הקפיצים הללו באופן יסודי ועקבי במקומות הנדרשים ומעניקים שקט נפשי לדיירים לאחר שסבלו מאד ממטרד היונים.

הצבת דחלילים להרחקת יונים 

אחת השיטות המקוריות היא להציב דחלילים בדמות של עורבים. היונים נרתעות מציפור זו ולכן מתרחקות מהמקום. אנשי הסנפלינג מתקינים את הדחלילים על גגות רעפים, אדן החלון, מרפסות או בקצוות של גגות. האפקט באופציה זו הוא בדרך כלל די משמעותי והיונים לא מתקרבות לבית זה.

התקנת רשת על מסתור הכביסה

הדרך היעילה והמוצלחת ביותר להרחקת יונים היא התקנת רשת פלסטיק בעלת חורים זעירים על מסתור הכביסה במרפסת השירות. המגמה היא להתקין רשת זו על החלק החיצוני של מסתור הכביסה, חסימה זו אינה מאפשרת ליונים להתקרב לדירה או לציוד כמו לצינור של מייבש הכביסה. הרשת נמתחת באופן מאסיבי מקצה לקצה ומותקנת על כל המסתור בצורה חזקה במיוחד כך שיהיה קשה עד בלתי אפשרי לפתוח זאת. רשת הפלסטיק מיוצרת מחומר מאד עמיד והיונים אינם מסוגלים לבצע בה חור כדי לחדור פנימה לשטח הקרוב לדירה.

מסתורי הכביסה ממוקמים בדרך כלל בפיר צר ודי קשה להגיע אליהם לצורך ביצוע הפעולות הללו. הפתרון המתאים ביותר לכך הוא ירידה בסנפלינג מהגג כלפי מטה כדי למתוח רשת מסוג זה בכל אחת מהקומות.

ליעילות מרבית מתאמים פעולה זו עם כל השכנים כדי לבצע זאת במועד אחד וכך לפתור את הבעיה לכל שורת המרפסות. שכן שלא יהיה מעוניין לבצע זאת יצור בעיה לשאר השכנים כיוון שהיונים יגיעו רק לחלון שלו וכך המטרד לא ייעלם מהבניין.

הרחקת יונים באמצעות התקנת רשתות סנפלינג 

העובדים המיומנים שלנו בעלי תעודת גולש מקבעים את אחיזתם תוך שימוש בנקודת עגינה על הגג. הם יורדים עם הציוד לאט לאט כלפי מטה ובכל קומה מותחים באופן מושלם את הרשת מנקודה לנקודה כך שכל מסתור הכביסה יהיה מכוסה לחלוטין. לאחר מכן הם מקבעים את הרשת בנקודות אחיזה רבות וצפופות כדי שלא תהיה פתיחה של אחת הנקודות הללו.

בתום העבודה מבצעים ביקורת לאורך כל הקו כדי לוודא שאין נקודות רופפות שעלולות לאפשר ליונים להיכנס פנימה בדרך כלשהי.

פרויקטים מסוג זה ביצענו בהרבה מאד בנייני מגורים ובנייני משרדים ברחבי הארץ, באופן מוקפד ומושלם לשביעות רצונם המלאה של הלקוחות.

אנו נותנים שירותי הרחקת יונים באזורים:

  • תל אביב
  • חולון
  • בת ים
  • שרון
  • ראשון לציון
  • רמת גן
  • גבעתיים
  • כפר סבא

התקשרו עכשיו ל- 050-2132700 או השאירו פרטים ונשוב אליכם עם הצעת מחיר


לא רוצים לחכות?

התקשרו עכשיו

קצרים בזמן? השאירו פרטים ונשוב אליכם

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן