עבודות סנפלינג – מחירים ועלויות

מאז שהחל הסנפלינג להתפשט במקומות שונים מלבד לתחום הטיולים והספורט אנחנו רואים עבודות סנפלינג בגובה רב שמחייבות שימוש במגוון רחב של ציוד.
לפי החוק, עבודות בגובה יכול לעשות רק מי שהוסמך לכך וקיבל הכשרה כזאת, ולנוכח כל התאונות שאנחנו שומעים עליהן באתרי הבנייה אנחנו רואים שדווקא סנפלינג נחשב לבטוח ומוצלח גם מבחינת היעילות שלו.

ההבדל בין עבודות כאלה לבין עבודות של פעם הוא במחיר.
מחיר עבודות סנפלינג יכול להיות גבוה יותר משום שסוג העבודה גם מקיף יותר וגם נערך בגבהים של בניינים רבי קומות.
אין דרך אחרת לגשת למקומות האלה לצורך צביעה או איטום ושיקום מבנים ולכן הדרך היחידה היא עבודה באמצעות סנפלינג, במות הרמה או באמצעות גלישה מלמעלה.
אנו במרומיו מספקים שירותים נוספים בנוסף לשירות עבודות סנפלינג כגון: איטום גגות, ניקוי חלונות בגובה, הרחקת יונים, תיקון/ החלפת מרזבים ועוד!

צלצלו אלינו עוד היום להצעת מחיר 050-2132700

סוגי עבודות סנפלינג ותמחור

מה שקובע את המחיר הוא מידת המורכבות של העבודה. מתברר שככל שאנשים מנסים לחסוך בכסף ובעלויות זה מסתיים אחר כך תמיד בהוצאות נוספות משום שהנזק שנגרם לבניין גבוה בהרבה מכל מה שנגרם קודם.

 • שיקום ושיפוץ תחזוקה סדירה אמורה למנוע מצב של התפוררות הבניין ותשתיות ולכן אם אתם רוצים לחסוך את ההידרדרות שתביא ליוקר העבודה, השתדלו לקבוע זמנים קבועים בכל כמה שנים לבדיקה של הבניין ולתיקון הנזקים.
  נזקים כתוצאה מדלדול של החומר, מבלאי טבעי של חומרים מיושנים, של קורוזיה ורטיבות שגורמת לסדקים ולהתנפחות, להתפוררות ולעובש, אלה הנזקים שאפשר היה למנוע אותם אילו היו עושים את הבדיקות והשיקום בזמן.
  סביר להניח שהעלות של שיקום ראשוני כזה להצלת הבניין תעלה עשרות אלפי שקלים ואפילו מאות אלפים לכל הבניין בכפוף למצבו. העבודות דורשות חדירה לעומק כדי לברר עד כמה הורע מצבו ולהתחיל בשיקום של היסודות והתשתית אחרת לא יישאר בניין, פשוטו כמשמעו, ויצטרכו להרוס ולהקים מחדש במקרים קיצוניים מאוד.
 • איטום קירות חיצוניים איטום קירות הוא עוד עבודה שיש לעשות בסנפלינג משום שיש להגיע לכל פינה מבלי להשאיר אותה חשופה לרטיבות ולפגעי מזג האוויר. את האיטום עושים רק לאחר בדיקה יסודית של מצב הבניין, של הלבנים, הטיח, הבטון והברזל שבתוכו כדי להבין אם חדרה רטיבות ועד כמה עמוק.
  יש לייבש את המבנה ולנקות ולגלות את כל הסדקים והחורים, את כל ההתפוררות ואת כל המקומות הרופפים שבהם הטיח נושר וחושף את הבטון.
  יש להתחיל לאטום את כל המקומות האלה מחדש בחומר מילוי ואחר כך לאטום אותם. היתרונות של החומרים המודרניים הם כאלה שיחזיקו מעמד לשנים רבו ולכן זה מתקזז במידה מסוימת עם העלויות שיכולות להיות גבוהות תלוי במצב הבניין. שוב, מדובר בהוצאות של עשרות אלפי שקלים לבניין שלם תלוי בגודלו.
 • צביעה של קירות חיצוניים – צביעה נעשית אחת לכמה שנים כאשר כל העבודה כוללת גם את בדיקת מצב הקירות וביצוע תיקונים ואיטום לפי הצורך.

 

עבודות סנפלינג בגובה

מה נכלל במחיר עבודות סנפלינג על קירות חיצוניים?

מחיר עבודות סנפלינג נגזר לא רק מרמת הסיכון אלא גם מהתקינה בתחום זה.
עבודות בגובה רב הן עבודות שיש לקבל להן הכשרה מיוחדת לפי התקנים והסמכה של משרד התמ"ת.
זמן העבודה אמנם יעיל הרבה יותר אבל גם הוא יקר בגלל רמת ההכשרה והעובדה שלפי התקינה חייבים להיות שלושה עובדים בצוות כשלכל אחד מהם תפקיד ייחודי משלו. כולם עוברים מבחנים ורענונים ומעודכנים תמיד בשיטות העבודה. עובד אחד עושה את האיטום או הצביעה, עובד שני ממונה על הכנת החומרים והגשתם, ועובד קרקע שמפקח על כל התהליך ומגיש חומרים ומכין אותם שם, על קרקע יציבה ובטוחה.

תוספת הסיכון מגולמת במחיר והחברה המציע עבודות סנפלינג חייבת להיות בעלת ביטוח מתאים לכל העובדים, כמובן.
נוסף להוצאות הביטוח לעבודה זו יש גם אחריות מקצועית במידה וקורה משהו ויש לחזור ולתקן או לשפר עבודה כלשהי.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן