השלבים בעבודת איטום גגות

איטום גגות הינו אחת הפעולות החשובות שיש לבצע כדי לשמור על תקינותו של המבנה ועל איכות החיים של הדיירים. האיטום יכול להתבצע על ידי שיטות שונות.

ניתן לדוגמה לבצע את האיטום באמצעות חומרים אקריליים שאוטמים את הגג בצורה טובה כאשר חלק מהחומרים הללו מתאימים לגגות משופעים או קטנים בלבד.

דרך נוספת שנחשבת לפופולארית וזולה באופן יחסי היא איטום באמצעות זפת.

דרך אחרת בה ניתן לבחור היא איטום באמצעות יריעות ביטומניות – שיטה זו יקרה באופן יחסי אך גם מחזיקה מעמד למשך תקופה ארוכה יותר מאשר שיטות איטום אחרות.

אופציה נוספת היא איטום באמצעות PVC – השיטה מתאימה במקרים בהם רוצים לאטום את הגג באופן כללי.

המחיר של שיטת האיטום הזו גבוהה באופן יחסי. נוסף על כך, ניתן לבצע איטום גגות באמצעות התזה של חומרים פולימריים, חומרים אלו ניחנים בגמישות רבה.

שיטה זו מתאימה לגגות פח ולגגות בטון.

השלבים בעבודת איטום גגות

בחירה בקבלן איטום מקצועי ואמין

כדי למנוע מצב בו נוציא כספים לשווא חשוב לבחור בקבלן איטום גגות מקצועי ואמין שיבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר. קבלן שיבצע עבודה באופן רשלני יוביל להוצאות מיותרות ויגרום לתסכול ופגיעה באיכות החיים.

קבלן איטום מקצועי יחזיק באישורים שמעידים על כך שהוא הוסמך ומחזיק בהיתרים שנחוצים לביצוע עבודות איטום גגות. נוסף על כך, הקבלן יספק אחריות עבור כל העבודות שהוא מבצע וייתן ללקוח מסמך או תעודה שמכילים את סעיפי האחריות, תקופת האחריות וחתימה. כמו כן, יעבוד הקבלן עם חומרי איטום שמחזיקים באישורים של תו תקן ויעבוד לפי התקן.

שלבים כלליים והתמקדות באיטום באמצעות יריעות ביטומניות

כדי שקבלן איטום יבצע עבודה מקצועית עליו לעבוד לפי שלבים. כמובן שלכל שיטת איטום יש שלבי עבודה משלה אך בסך הכל ניתן לומר שיש שלבים שצריכים להתבצע בכל עבודת איטום.

השלב הראשון של עבודת האיטום הוא לבחון את המקום ולבדוק האם עבודות האיטום שבוצעו תקינות.

בהמשך, צריך הקבלן לנקות את הגג, להוציא חפצים וציוד, לתקן חלקים שונים, לסלק חפצים או חומרים שיכולים לפגוע בעבודת האיטום או לגרום לסיכון, לפתוח את המרזבים, לרסס חומרים מסוימים, להחליף מיקומים של פתחי ניקוז, להרים דודים, לתקן סדקים, לבדוק ולתקן שיפועים ולבצע פעולות חיוניות נוספות.

כמו כן, צריך הקבלן לבודד את הגג מקור וחום. הבידוד מסייע גם ביצירה של שיפועים שמונעים הצטברות מי גשמים שפוגעים בעבודות האיטום. אחרי שהקבלן יוצק את חומר הבידוד הוא ממתין עד שהגג מתייבש.

במקרים בהם האיטום מתבצע על ידי שימוש ביריעות ביטומניות, תתבצע העבודה באופן הבא:

  1. מריחת פריימר על הרולקות (יציקה מעוגלת שיש לבצע בנקודות מפגש בין משטחים אנכיים למשטחים מאוזנים)
  2. המתנה של מספר שעות כדי שהחומר יתייבש לגמרי, לפעמים יש להמתין עד למחרת
  3. הלחמה של הרולקות שמחזקות את החיבור בין הקירות והרצפה ולפעמים אזורים נוספים.
  4. הלחמה של היריעות הביטומניות על כל השטח של הגג כאשר מתחילים מהאזור הנמוך וממשיכים אל האזור הגבוה
  5. המסת הקצוות של נקודות המפגש של היריעות
  6. הוספת יריעות שישמשו כשכבה נוספת, היריעות יונחו על הרולקות
  7. לאחר סיום עבודת איטום תבוצע בדיקת הצפה. הבדיקה תאפשר לקבלן לדעת האם הגג אטום באופן מלא.

בחירת קבלן מקצועי ואמין שמחזיק בכל האישורים הנחוצים, מעניק אחריות, משתמש בחומרים איכותיים שמחזיקים בתו תקן ועובד לפי השלבים תוביל לביצוע עבודה טובה, כך שהאיטום יוכל להחזיק מעמד לאורך זמן.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן