מה הסוד של איטום גגות איכותי

קיימים בשוק עשרות סוגים של חומרי איטום שונים. קיימים גם קבלני איטום רבים בשוק. אבל שילוב נכון של שני הגורמים הללו, יכול להבטיח לכם איטום גגות איכותי.

יחד עם זאת, אם אחד מהגורמים הללו אינו מתאים, או פועל באופן לקוי, האיטום על הגג שלכם יכול להיות מאוד בעייתי. אז מה הסוד של איטום גגות איכותי ואיך יוצרים אותו?

מה הסוד של איטום גגות איכותי

לבחור קבלן איטום איכותי

בחירת קבלן איטום איכותי היא הסוד הראשון של איטום איכותי לגג. קבלן איכותי יודע איזה חומר הכי מתאים לגג שלכם, מבין עשרות אפשרויות שונות. 

למעשה, בחירה של החומר המתאים לאיטום הגג שלכם היא קריטית, שכן בחירה של חומר איטום לא מתאים, לתנאים השוררים בגג, תביא בהכרח לתוצאה בעייתית. הנה כמה דוגמאות:

משפחות של חומרי איטום

ניתן ליישם חומר איטום חדש על גג ישן, על גבי חומרי איטום ישנים. אבל כדי שהאיטום יהיה יעיל במקרה כזה, חייבים להשתמש בחומרי איטום מאותה משפחה. אם יש על הגג חומר איטום אקרילי, אפשר יהיה ליישם עליו רק חומר איטום אקרילי אחר. אם יש על הגג חומר איטום ביטומני, ניתן יהיה ליישם עליו רק חומר איטום מאותה משפחה וכן הלאה.

תנאים על הגג

בחירת חומר איטום מתאים נעשית גם בהתאם לתנאים אחרים על הגג. כך למשל, ככל שיש על הגג יותר אלמנטים קבועים, שאינם ניתנים להזזה, כמו דודי שמש וקולטים, כך קשה יותר ליישם עליו חומרי איטום כמו יריעות ביטומניות, המצריכות מרחב פתוח ופנוי יחסית, לצורך יישום אופטימלי.

לכן, במקרים כאלה, מקובל ליישם על הגג חומר איטום גמיש, כמו זפת, או חומר אקרילי שניתן ליישם גם כאשר על הגג יש אלמנטים קבועים.

ביצוע איכותי של איטום גגות

אבל קבלן איטום איכותי לא נבחן רק על פי יכולתו לבחור את חומר האיטום הנכון. הוא גם יבצע את השלבים השונים בתהליך באופן מקצועי ואופטימלי, כך שתקבלו תוצאה איכותית, עמידה שתלווה אתכם לטווח ארוך מאוד. שלבי איטום גגות כוללים:

  • הכנת הגג לאיטום – פינוי וניקוי יסודי של הגג מבטיח היצמדות אופטימלית של החומר.
  • בדיקת כיוון זרימת המים על הגג אל פתחי הניקוז
  • בדיקת תקינות של פתחי הניקוז בגג
  • הסרה של חלקי טיח ובטון רופפים
  • יישום של חומרי האיטום הנבחרים
  • בדיקת הצפה – נעשית כדי לוודא תקינות של האיטום על ידי הצפת הגג במים


לסיכום

איטום גג הוא פעולה מורכבת, שיש לבצע באופן יסודי ומקצועי במיוחד, כדי להבטיח שהיא תהיה יעילה ואיכותית, עמידה לאורך זמן. משום כך, הדבר החשוב ביותר שאתם יכולים לעשות כדי להבטיח שאיטום הגג שלכם יהיה איכותי, הוא לבחור את בעלי המקצוע המתאימים ביותר למשימה.

צרו איתנו קשר למידע נוסף!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן