צביעת קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג!

אתם גרים בבית פרטי, בדירה שהינה חלק מבניין מגורים משותף או שהמשרד שלכם נמצא בבניין משרדים?

המשותף לכולכם הוא הרצון ליהנות מסביבה נפלאה ומפרה של מגורים או עבודה. כשם שאתם משקיעים לא מעט זמן וכסף בצביעת הקירות שבתוך החלל, כך ראוי גם לצבוע את הקירות החיצוניים של המבנה.

לא מעטים אלו שבוחרים לצבוע מפעם לפעם את קירות הבית לבדם בשיטת ה"עשה זאת בעצמך". כשזה מגיע אל הקירות החיצוניים של המבנה, קיצורי הדרך גם מסוכנים וגם מובילים בסופו של דבר לתוצאה שאינה משביעת רצון.

בשונה מקירות פנימיים שקל יחסית לצבוע לבד, הקירות החיצוניים דורשים ביחס אחר, ולא במקרה: ראשית, הצביעה מתבצעת על הגובה, לעתים גם באמצעות סנפלינג.

שנית, אותם הקירות חשופים דרך קבע לפגעי מזג האוויר – מקרני השמש ועד גשמים עזים, כך שבראש ובראשונה יש לעשות שימוש בחומרים המותאמים לקירות אלו.

צביעת קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג
צביעת קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג!

צביעת קיר חיצוני עם צבע טרי על קירות המבנה – באיזו תקופה מומלץ לצבוע?

כל עוד אתם רוצים לצבוע את הקירות הפנימיים, הרי שתוכלו לבחור בכל עונה בשנה מבלי שהיא תשפיע על איכות התוצרים. עם זאת, צביעת הקירות החיצוניים מעט מגבילה וחשוב להיערך בהתאם לעבודה הנדרשת.

החומרים באמצעותם צובעים את הקירות החיצוניים בהחלט עמידים למים, אך לפנים שהם יגיעו במגע עם מים חשוב לתת להם להתייבש. כשלושה ימים לאחר סיום עבודת צביעת קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג, חשוב להבטיח כי הקירות לא מגיעים במגע עם מים.

לכן, עונת החורף בהחלט לא מומלצת לצביעת קירות חיצוניים, אם כי בהתאם לתחזית מזג האוויר, ניתן לתאם את הגעת אנשי המקצוע. התקופות האידיאליות אם כן מסתמנות כעונת הקיץ והאביב, וגם עונת הסתיו שברובה הגדול יבשה, כך שאין כל חשש למגע של מי גשם עם הקירות.

לפני צביעת קירות חיצוניים: תיקונים של סדקים וקילופים

כאמור, צביעת קיר חיצוני לבד אינה מומלצת, בין היתר מאחר ומדובר על עבודה בגובה. לא אחת, בהתאם לגודל המבנה, יעשו הצבעים שימוש בסנפלינג על מנת להגיע לכל החלקים הנדרשים. הצבע נקלט על הקירות בצורה אידיאלית רק בתנאי שמבצעים את כל השלבים המקדימים. השלב הקריטי ביותר הוא לזהות סדקים וקילופים בקיר.

יישום צבע על קיר עם סדקים או קילופים, יוצר בסופו של דבר נראות לא אחידה לקיר. את השכבות שמקלפים תחילה יש למלא מחדש באמצעות חומר מתאים – הטיח, ובשלב זה נדרשת המתנה לייבוש מלא. השלב הסופי הוא צביעת הקירות עם הצבע הנבחר המתאים לצביעת קיר חיצוני.

מעלים את ערך הנכס באמצעות צביעת בתים חיצונית

כשם שחשוב להסתכל בתוך הקנקן, גם חשוב להסתכל עליו. במידה ואתם מעוניינים למכור את הבית הפרטי שלכם לדוגמא, דעו כי צביעת הקירות החיצוניים, תוך דגש על טיפול בסדקים הניכרים עליהם, יכולה להעלות את ערך הבית שלכם.

בית שמתוחזק בסטנדרט גבוה מסתמן כיותר אטרקטיבי, תוך שקל יותר לשווק אותו. צביעת הקירות החיצוניים רלוונטית גם למוסדות ציבור, בנייני משרדים, מרכזי קניות וכדומה.

אולי יעניין אותך גם:

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן