תיקון קירות חיצוניים

תיקון קירות חיצוניים

בתי מגורים ומבנים רבים אחרים נבנים עם קירות חיצוניים המחופים בדרכים מגוונות. לחיפוי החיצוני יש מספר מטרות כאשר אחת מהחשובות מהן היא הקניית מראה יפה לבית. בנוסף לכך, הוא מונע חדירת מים ורטיבות לתוך החללים  הפנימיים.  כאשר קיר חיצוני שבור, סדוק או הרוס יש צורך לתקנו. חברה מקצועית מבצעת תיקונים כאלו והיא מגיעה אל הקירות הפגועים באמצעות פיגומים מיוחדים או על ידי סנפלינג. התיקונים נעשים ברמות שונות ועל פי סוג הכשל שיש בקיר. הם יכולים להיות תיקונים יסודיים לאורך קיר ארוך  או תיקונים מקומיים על פני שטח קטן.

תיקון קירות חיצוניים צבועים יש לעשות צורה יסודית כדי שלא ייוצר מצב של תיקן טלאי. הדבר אומר קילוף הצבע הישן, ובמקרים נדרשים, גם את הטיח. לאחר מכן, מורחים טיח חדש וצובעים  הכול. כך, כל הקיר החיצוני יהיה אחיד במראה. במקרים רבים יבקשו בעלי הבית צביעת כל הקירות החיצוניים (וגם אלו שאינם פגומים) באותו מעמד כדי למנוע הבדלי צבעים בין צבע חדש לקודם. הצבעים בהם ייעשה שימוש הינם צבעים לקירות חיצוניים המכילים חומרים שמונעים חלחול מים. צבעים אלו משמשים גם כחומרי איטום מעולים. מים לא יחדרו בשום אופן לתוך הבית גם בעת ימים רצופים  של גשמים עזים. הקירות לא יספגו מים אשר בסופו של דבר ימצאו דרכם פנימה.

תיקון חיפויים שונים

קירות חיצוניים של מבנים שונים מחופים בסוגי אבן למיניהם,שיש, קרמיקה, פסיפס, בריקים מצורות שונות ועוד. במקרים כאלו, הקירות המתחילים להתפורר הינם מסוכנים מאוד. אריח שניתק ונופל מגובה עלול לפגוע, חלילה, באנשים ולגרום לפגיעות חמורות שחלקן אנושות. משום כך, אין אפשרות להתמהמה בבדיקת הקיר ובתיקון קיר חיצוני יסודי. לרשות מקומית יש סמכות לחייב את  דיירי בית בתיקון מיידי של קירות חיצוניים שנושרים מהם חומרי בנייה. הם מקבלים התראה דחופה. במקרה ולא בצעו את התיקון הנדרש הם עלולים להיחשף לקנסות ותביעות. בכל מקרה כזה או אחר יש לפנות בדחיפות לחברות או לקבלנים המתמחים בתיקון קירות חיצוניים באמצעות סנפלינג או פיגומים מותאמים. במקרים רבים, עבודות גובה בסנפלינג הן העדיפות, הקלות והזולות ביותר.

תיקון אריחים נעשה, לרוב, באזור הבעייתי. ראשית בודקים את הסיבה לנפילת האריח. האם מדובר באחד שלא הודבק היטב ואין סכנה שהאחרים סביבו ייפלו? האם מדובר בסדקים מתרחבים יגרמו לנשירות נוספות, או בכשל בניה יסודי יותר? על פי תוצאות הבדיקה תיקבע מהות התיקון. במקרה של בעיה קלה יחזירו את האריח שנפל או יניחו אחד אחר מאותו סוג. במקרה וכל הקיר בעייתי, לא יהיה מנוס מלהוריד את כל האריחים, לבצע, תיקונים יסודיים ולבצע חיפוי חדש. במקרים רציניים יותר יהיה צורך לבדוק אם הקיר עצמו יציב ונבנה על פי תכנית של קונסטרוקטור. בטיחות הדיירים והעוברים ושבים ליד הבניין חשובה מאוד ועל כך נותנים את  הדעת.

חיזוק וליטוש אבנים

בטיחות מעל הכל

עבודות סנפלינג הינן מסוכנות וחייבות באישורים של משרד העבודה. כאשר שוכרים שירותי חברה בזאת יש לוודא שיש ברשותם אישורים מתאימים וכי הם אכן עובדים על פי תקנות הבטיחות הקיימות. תיקונים יסודיים סביב בניין יחייבו, במקרים רבים, בניית פיגומים מתאימים שמאפשרים עבודה רצופה של מספר עובדים בו זמנית. כאן  הנגישות לקירות הפגועים תהייה קלה, חומרי הבנייה הרבים נמצאים בהישג יד והעבודה תזרום היטב. תיקונים קלים יהיה עדיף לעשות בסנפלינג ובתנאי שניתן ליצור נקודות עגינה מתאימות על גג המבנה. מומלץ לפנות לחברה בעלת ידע ומוניטין בתחום אשר הינה בעלת ניסיון וידע מצטבר בתחום של תיקוני קירות חיצוניים למבנים שונים, פרטיים, ציבוריים, מסחריים ועוד.

עוד על שיקום קיר חיצוני

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן