למה מרזב כל כך חשוב לגג שלכם?

אנשים רבים שואלים אותנו את השאלה מדוע עליהם להתקין מרזב בבניין המשותף או בבית הפרטי בו הם גרים ולכן הבנו כי קיים פער תפיסתי על המרזב ותפקידו. אז החלטנו לכתוב עבורכם את המאמר הבא שיסביר לכם למה מרזב כל כך חשוב לגג שלכם, מי יכול להתקין מרזב עבורכם וכמובן איך ניתן לשמור עליו לשנים ארוכות.

ראשית נסביר שיש מגוון רב של מרזבים העשויים מחומרים שונים כאשר חלקם מ-pvc, חלקם מאבץ, פח או חומרים אחרים כאשר ישנם מרזבים שמותקנים על גבי החלק החיצוני של הבית אך בפרויקטים חדשים גם קיימים מרזבים פנימיים.

מרזב לגג תפקידו למעשה הוא ניקוז של כלל הנוזלים שמצטברים על הגג בצורה מבוקרת אל בור חלחול או אל הביוב בכדי למנוע הצטברות של מים על הגג שיגרמו לבלאי לאיטום של הבית או טפטוף לא מבוקר ויצירת שלוליות ברחבי הבניין

למה מרזב כל כך חשוב לגג שלכם?
למה מרזב כל כך חשוב לגג שלכם?

כיצד נתקין מרזב לגג?

קודם כל נסביר שמי שיכול להתקין מרזב לגג בבניין שלכם הוא קבלן מרזבים או אינסטלטור עם אישור לעבודה בגובה כאשר אלו הם בעלי המקצוע שגם עוסקים בתיקון מרזבים. ההתקנה של המרזב או התיקון שלו יתבצעו על ידי עלייה על סולם או באמצעות גלישה בסנפלינג במידה והם מבוצעים בפרויקט בודד או כאשר הבניין בשיפוץ.

ניתן להשתמש גפ בפיגומים שזו שיטה קצת מיושנת ופחות מומלצת אבל לפעמים אין ברירה. עליכם לבחור את החומר שיתאים בצורה הטובה ביותר למבנה שלכם ולא יצבור בלאי מהר מידי וישרת אתכם לאורך זמן רב.

חשוב מאוד לוודא כי לאותו קבלן שבחרתם עבור ההתקנה או התיקון של המרזב יש אישור לעבודה בגובה שכן הדבר הוא קריטי כאשר גולשים בסנפלינג ולקבלן ולעובדיו חייב להיות אישור ממשרד התמ״ת

כיצד נשמור על המרזב לאורך זמן?

אז כפי שציינו קודם לכן, בחירה של חומר עמיד ונכון למרזב היא בהחלט המפתח אך גם יש לבצע פעולות תחזוקה מסויימות בכדי שהמרזב אכן ישרת אותנו נאמנה לזמן רב. קודם כל עלינו לערוך נקיון למרזב אחת לשנה, בעיקר לפני עונת החורף.

במסגרת הנקיון והביקורת אנו נוודא כי כל חלקי המרזב תקינים ואין נזילה משום חלק שלו ומעבר לזה אנו גם נרצה לוודא כי אין סתימות. בדרך כלל הסתימות נוצרות על ידי אוסף של עלים שנתקעים במרזב כתוצאה מהשלכת או לאור ציפורים שמחליטות לקנן בו בחודשים האביב והקיץ ויוצרות סתימה עם הקן שלהם

אנחנו בחברת במרומיו עבודות בגובה מתמחים בביצוע כלל העבודות השונות בגובה החל מעבודות נקיון, דרך איטום ועד התקנות מרזב לגג.

אנחנו נשמח לייעץ לכם כיצד לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר ומעבר לכך נשמח להעניק לכם שירות אישי ומקצועי ולהתקין עבורכם את המרזב לבית שלכם או לתקן כל בעיה במרזב הקיים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן