איטום ושיקום קירות חיצוניים רמת גן

בעיר ותיקה כמו רמת גן קיימים מבנים ישנים רבים שעם השנים חשוב לבצע בהם איטום ושיקום של הקירות החיצוניים.

איטום ושיקום קירות חיצוניים רמת גן

לאחר שנים רבות שבו הבניין עומד, נראים על גבי הקירות החיצוניים כתמי רטיבות בגדלים שונים, סדקים צרים ורחבים במיקומים רבים עקב הלחות המובילה להזעה של הקירות.

כשמדובר בבתים ישנים, שיטות האיטום היו בעבר די פשוטות, הן אינן מחזיקות מעמד לאורך שנים רבות ולכן הקירות אינם מבודדים. זו הסיבה שיש צורך לחדש את האיטום לאורכו ולרוחבו של כל הבניין לנוחותם של הדיירים.

פרויקט שיקום קירות חיצוניים במבנה

ברוב המקרים הדיירים מתארגנים לפרויקט מסוג זה אחת לכמה שנים. לחילופין קיימים מקרים שבהם העירייה מחייבת ומעודדת את הדיירים לבצע מהלך זה לאור מצבו הפנימי, נראותו החיצונית העגומה של הבניין וההשלכות על חיי הדיירים במיוחד בחורף. העירייה מעניקה הטבות כדי לדרבן את הדיירים להסכים למהלך זה כמו מענקים או הלוואות של רוב עלות המיזם ללא ריביות.

  • בפרויקט מסוג זה, הקבלן מקיף את כל שטחו של הבניין בפיגומים והעובדים עוברים על כל שטחי הקירות, מבצעים איטום לקירות החיצוניים בכל נקודה נדרשת כדי שבחורף הקרוב הקירות יהיו מבודדים ולא תהיה חדירה של מי גשמים.
  • בתום העבודה הסיזיפית של האיטום צובעים את כל הקירות החיצוניים בצבעים ייעודיים הכוללים גם חומרי איטום וזאת למען שיפור נראותו של הבניין.

  • השיפוץ המאסיבי מתאים לקירות בעלי חיפוי שיש, פסיפס, קרמיקה, קירות שנבנו עם טיח וצבע, קירות מסוג שפריץ ללא צבע, קירות בטון חשוף וקירות אבן.

  • איכותם של חומרי האיטום הקיימים היום היא מעולה וכל קבלן בוחר את סוג האיטום וטיבו המתאימים ביותר לכל מבנה על פי הבעיות השונות הקיימות בו, רצוי להשתמש בחומרים מונעי ספיגה.

בתום הפרויקט ברמת גן ועקב השינוי המהותי, שוויין של הדירות או המשרדים בכל הבניין עולה באופן משמעותי כך שזו נקודת זכות כדאית נוספת לביצוע הפרויקט.

טיפול בסוגים שונים של רטיבות בבניין

הרטיבות נראית בכמה אופציות. האחת בצורה של סדקים בגדלים ובעומקים שונים הנראים בכל מיני מקומות, אם המבנה מחופה נראית רטיבות במרווחים בין החיפוי לקיר. אם מצטברת כמות גדולה של מים, הם כלואים במצב ביניים זה ואינם מסוגלים לצאת אלא אם מפרקים את החיפוי ומדביקים בתום עבודות האיטום חיפוי חדש.

החלטה על גודלו של המיזם

כל מיזם הכולל איטום ושיקום קירות חיצוניים הוא מיזם שעלותו לכל דייר היא גבוהה. לכן מתקבלת החלטה מושכלת על היקפו של הפרויקט כדי לאמוד את העלויות לכל משפחה.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן