איטום גגות – כל מה שצריך לדעת

איטום גגות

איטום גגות הוא אחד הנושאים החשובים ביותר בכל בניין ולכן יש להקפיד ולבצע זאת במועד.

החשיבות בביצוע איטום גג המבנה

הנהלת מבנה המגורים או המשרדים מחויבים להזמין במועד את אנשי המקצוע כדי שיבצעו איטום גג באופן איכותי, דבר הקורה בדרך כלל אחת לשנה. איטום גגות בטיב מעולה מגן על המבנה בימי החורף מחדירת מי גשמים דרך הגג לדירות, מהצטברות לחות, מים ורטיבות שיוצרים עובש ופטריות, שהם גורמים מסוכנים מאד לבריאותם של הדיירים ומהיווצרות של שלוליות וביצות על הגג.

הכנה לאיטום הגג

כדי לקבל תוצאות מצוינות, חייבים לבצע עבודת הכנה. מנקים באופן יסודי את כל הגג, אוספים את כל הלכלוך שהצטבר עליו כמו אבנים, עלים, ענפים וכל אשפה אחרת. השלב השני הוא שטיפה יסודית של כל המרחב כך שמסירים את כל האבק שנותר.

רק לאחר שהשטח יבש, אפשר לבצע איטום גג מהסוג שעליו הוחלט. פעולת הכנה זו זהה לכל השיטות השונות של איטום גגות והיא שלב אקוטי שחובה לבצע.

טיפול במרזבים

במקביל לטיפול בנושא האיטום חייבים לטפל בנושא המרזבים, פתיחתם, בדיקת תקינותם לכל אורכה של הצנרת וניקוי הפסולת לצורך מעבר חלק למים. ללא הטיפול במרזבים עלול להיווצר מצב שעבודת האיטום לא תהיה אפקטיבית כי המים יישארו על הגג ולא ינותבו למרזבים.

שיטות שונות של איטום

קיימות כמה שיטות של איטום גגות כמו זו באמצעות יריעות ביטומניות, זפת, חומרים אקריליים, פוליאוריטן או פולימריים. ההמלצה היא להתייעץ עם איש מקצוע מיומן שימליץ על חומרי האיטום המתאימים ביותר לכל גג ועל חברה מקצועית העוסקת בכך שמבצעת עבודה איכותית באמצעות חומרי גלם מעולים.

איטום גגות

איטום באמצעות יריעות ביטומניות

שיטת איטום גגות מועדפת המתבצעת בעיקר על גגותיהם של מבנים חדשים, או על גגות שבהם כל המרחב פתוח ואין עליהם מכשור כמו קולטי שמש, מדחסים או מוצרים אחרים.

בעת ייצור היריעות הביטומניות משתמשים בחומרים שונים שהשילוב שלהם יחד יוצר איטום גג מצוין ולכן בכל מקום שאפשר להשתמש בשיטה זו, מבצעים באמצעותה את האיטום. שיטת העבודה היא פריסה של היריעות זו לצד זו.

לכל אחת מהיריעות הללו יש שוליים ואיש המקצוע מלחים בצורה קפדנית את היריעות זו לזו, שול אחד מונח מעל השול השני וכך מחברים ביניהם. בסופו של התהליך כל היריעות מחוברות על פני כל המשטח.

מעל כל היריעות הללו נהוג למרוח שכבה של סיד או חומר מלבין כדי להגביר את האפקטיביות של היריעות הביטומניות ולהימצאותן על הגג לאורך זמן. היריעות הללו עמידות בפני כל פגעי מזג האוויר במיוחד בפני גשמים חזקים ורוחות חזקות שנושבות בחורף.

אנו בחברת במרומיו נשמח לספק לכם שירותי איטום גגות. אנו מקפידים על עמידה בזמנים, מחירים נוחים ואטרקטיביים וצוות עובדים מנוסה ומקצועי. לקבלת מידע נוסף, צרו קשר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
Call Now Button050-2132700 דילוג לתוכן