איטום גגות מרוצפים

איטום גגות מרוצפים
איטום גגות מרוצפים

בפרויקט איטום גגות מרוצפים, מבצעים את פעולות האיטום על המרצפות הקיימות כדי לעשות כל שניתן שמי הגשמים לא יחדרו פנימה דרך המרצפות.

הצורך בעבודה מסוג זה נובע מכך שהלקוחות רואים נזילה אשר נובעת ככל הנראה מנקודה ספציפית בין המרצפות.

הכנה לעבודות איטום גג מרוצף

בשלב הראשון יש לנקות באופן יסודי את הגג על כל פינותיו, להשליך פסולת וחול שהצטברו על פני כל המשטח. לאחר מכן יש לבצע שטיפה יסודית של הגג, עם חומר ניקוי ומים ולאפשר למקום להתייבש באופן מושלם.

לאחר שהמקום יבש, העובדים המיומנים שלנו מורחים שכבת ווקס איכותית על פני כל השטח ומנגבים זאת לאחר מכן באמצעות מטלית יבשה. המטרה של פעולה זו היא למניעת את ההידבקות של חומרי האיטום שיהיו מרוחים במרווחים בין המרצפות – בפוגות.

איטום גג מרוצף

לצורך ביצוע איטום גגות מרוצפים, אנשינו פותחים באמצעות דיסק יהלום את כל הפוגות הקיימות סביב כל מרצפת וסביב כל הפאנלים לרוחב ועומק מינימלי בגודל ארבעה מ"מ. קיימת סבירות גבוהה שקיימת רטיבות או מים כלואים בפוגות שנפתחו ולכן בשלב זה העובדים שלנו מנקים את השטח ומפנים את כל האבק שנוצר. בימים שלאחר מכן אנו מאפשרים למקום להתייבש כראוי ובאופן טבעי.

לאחר שהשטח נראה יבש, מורחים רובה אפוקסית בכל הפוגות הפתוחות. העבודה הנכונה היא לבצע מריחה מהחלק העמוק במשטח הגג כלפי מעלה. לאחר מכן מוסיפים שכבה נוספת של איטום מסוג פוליאוריטני גמיש כדי ליצור איטום מושלם של שני החומרים הללו יחד.

את הפעולות הללו מבצעים גם סביב המרזבים, המעקות וכל פריט אחר וזאת כדי למנוע זליגה של מים.

להשלמת העבודה מנקים את המקום ומסירים שכבות של חומר איטום שנותרו בסיום העבודה וזאת עקב העובדה שהרובה הזו מתקשה ולאחר תקופה מסוימת קשה מאד להסיר אותה.

יעילות ביצוע פרויקט איטום גגות מרוצפים

לאור הניסיון רב השנים שלנו, אנו ממליצים להסיר את המרצפות ולהשליך את התשתיות הישנות. לאחר מכן כדאי לתת למקום להתייבש במשך כמה ימים ורק לאחר מכן לבצע פעולות איטום נקודתיות במקומות שקיימים סדקים או חורים, להניח תשתיות חדשות ולהדביק מרצפות חדשות.

גישה מקצועית זו נובעת מהעובדה שבמקרים רבים מתחת למרצפות הישנות קיימים מים כלואים אשר קשה מאד להוציא את כולם. לכן קיים חשש שבאיזה שהוא שלב בעתיד הקרוב בעיה זו תצוץ שוב גם אם בוצע איטום מקצועי מעל המרצפות ולכן תקופת האחריות לפרויקט מסוג זה אינה ארוכה.

לקוחות מעדיפים לבצע איטום על המרצפות הקיימות לאור העלויות הגבוהות של איטום זה אך כשאנו רואים את הדברים מהצד, ברור לנו כמעט ללא כל ספק שמדובר בטעות כיוון שבעתיד לא תהיה ברירה אלא לבצע את המהלך המלא של הפרויקט.

פעולות איטום

כיוון שמדובר בגג מרוצף אין אפשרות לבצע עליו את אחד מסוגי האיטום המעולים כמו פריזה של יריעות ביטומניות או לחילופין מריחת זפת.

החומרים הללו לא יחזיקו על הריצוף הקיים וכדי ליצור פעולה אפקטיבית עושים את המקסימום באמצעות חומרי האיטום הכפולים.

מריחת זפת עלולה ליצור מצב בו הזפת תחדור למרצפות ותהרוס אותן ויריעות ביטומניות אי אפשר למתוח על משטח שאינו ישר.

צוותי העבודה של במרומיו

הצוותים המיומנים שלנו ביצעו הרבה מאד עבודות מסוג זה ולכן הם ישמחו לבצע זאת גם במשרדכם או על גג ביתכם.

אנו מזכירים שאף על פי שמדובר בהוצאה כספית נכבדה, עדיף להשקיע בפרויקט למען עתיד יבש, להרים את המרצפות ואז לאטום.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן