מה חשוב לדעת על איטום משטחים מרוצפים?

עבודה של איטום מצטיירת עבור רבים כעבודה סבוכה, מורכבת וכזו שלא ניתן ליישם אותה מבלי לקחת בחשבון כמויות אדירות של פסולת ואבק. 

אולי עד לא מזמן יישום עבודה של איטום משטחים מרוצפים הייתה יכולה להישמע כמו פנטזיה עתידנית, אך כיום ניתן לאטום משטחים מרוצפים בצורה בטוחה וטובה. העבודה מתבצעת באמצעות חומרי איטום פוליאוריטנים המיושמים לאחר השלמת עבודה הריצוף.

עבודת האיטום מתבצעת על גבי הריצוף, כאשר מורחים את החומר על אריחים, או שמתיזים אותו. מדובר על עבודת איטום איכותית המאפשרת לכם ליהנות מראש שקט בכל הקשור לנזילות ורטיבויות, תוך שמדובר גם על חומרים שעמידים בפני קרני השמש.

המשמעות היא שניתן ליישם עבודת איטום של משטחים מרוצפים גם על אריחים הנמצאים תחת כיפת השמיים – במרפסות וגגות.

חשוב לדעת כי עבודת האיטום, למרות שהינה חיצונית לאריחים, חייבת להתבצע על ידי חברה מקצועית המיומנת בעבודות איטום.

איטום משטחים מרוצפים

איך בנוי תהליך העבודה?

עבודות איטום עבור רבים מצטיירות כעבודות ארוכות, מורכבות וסבוכות, אך האמת היא שמדובר המון פעמים על עבודה פשוטה משניתן לדמיין.

איטום משטחים מרוצפים הינו איטום שניתן ליישם בקלות ובמהירות והוא מבוסס על כמה שלבי מפתח:

ראשית, צוות מקצועי יגיע אל השטח המיועד לעבודת האטימה על מנת להבטיח כי אכן ניתן ליישם עבודה איכותית ויעילה במשטח הרצוי. לאחר מכן, מתבצעות בדיקות מקדימות שמטרתן לאתר סדקים שונים הנמצאים באריחים. בהמשך, תתבצע עבודת האיטום בפועל, כאשר לאחר מכן יכולות להתבצע גם עבודות גמר שונות הכוללות בין היתר את ניקיון השטח והכשרתו לשימושכם.

מה ההבדל בין איטום משטחים מרוצפים לאיטומים אחרים

איטום המשטחים המרוצפים שונה מאיטומים אחרים. ההבדל המהותי ביותר לאורך העבודה הוא העובדה כי שכבת האיטום הינה חיצונית ועליונה, כלומר, על המשטח המרוצף. מעבר לכך שמדובר על שכבת איטום, הרי שמדובר גם על שכבת ציפוי הנמצאת על האריחים שלכם.

כן חשוב לדעת כי עבודות איטום המתבצעות לפני שילוב האריחים במעמד הריצוף הינה חיונית, ואילו עבודה זו של איטום משטחים מרוצפים הינה מעין עבודה משלימה שמחזקת את השטח.

חומרי האטימה הינם חומרי אטימה פוליאורטנים, שבפעולתם נצמדים היטב אל האריחים. שימו לב כי יש לכם אפשרות לבחור בין חומרים שקופים ובין צבעוניים, כאשר כל העבודה בכללותה נמשכת כיומיים. במקרים בהם מדובר על משטחים גדולים יותר, סביר כי לטובת ביצוע העבודה ידרש זמן נוסף.

את חומרי האיטום ניתן לחלק לשתי קבוצות שונות: החומרים האליפטיים והחומרים הארומטיים. ההבדל הניכר ביותר בין החומרים הוא מידת העמידות שלהם לקרני השמש.

כל עוד מתבצעת עבודת איטום באמצעות החומרים האליפטיים, הרי שניתן ליישם אותם גם עבור שימושים חיצוניים. מנגד, החומרים הארומטיים מתאימים לשימושים פנימיים, או לאזורים מוצלים בלבד.

היתרונות של סוג איטום זה

איטום משטחים מרוצפים מגלם בתוכו לא מעט יתרונות. ראשית, מדובר על פתרון מהיר, יעיל וזמין לאלו מכם המחפשים את הפתרון האידיאלי עבור נזילות ורטיבויות של משטחים מרוצפים.

בנוסף, מדובר על שיטת איטום המתאימה גם לאיטום במרפסת, בגינה או על הגג – זאת מאחר וחומר האיטום יוצר ציפוי העמיד בפני קרינת השמש.

כמו כן, הציפוי שנוצר על האריחים תורם אסתטית למשטח, כך שהוא מצטייר כמבריק ויוקרתי יותר.

יחד עם זאת, חשוב לציין את החסרונות שבאופן איטום זה. עליכם לדעת כי מדובר על שכבת ציפוי דקה יחסית, מה שאומר שמדובר על גמישות מעט מוגבלת. מה שבעיקר חשוב לדעת הוא שעבודת איטום זו לא מחליפה את עבודת האיטום הקונבנציונאלית, ומדובר אך ורק על פתרון זמני שחוסך מכם את פירוק האריחים בבית.

אולי יעניין אותך גם:

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן