למה כדאי לעשות איטום גגות בקיץ?

גג שאינו אטום כראוי עלול לגרום לבעיות קשות. אז נכון, בקיץ עוד ניתן איכשהו להסתדר עם גג שלא נאטם ובודד כפי שצריך משום שהגשמים לא יורדים ומכאן – אין נזילות, אך בעונת החורף כבר לא ניתן לשבת בשקט בעוד הגג דולף והמים חודרים לתוך הבית.

הנזילות עלולות להזיק לכל הנכס והתשתית, לפגוע ברהיטים ובמכשירי החשמל, להזיק לטיח ולצבע, להוביל להתפתחות פטריות ועובש, לגרום לחדירה של קור ולפגוע בכל איכות החיים של המתגוררים במבנה ולכן חשוב להקדים תרופה למכה ולהזמין חברה שמתמחה בביצוע עבודות איטום.

חברה מקצועית תדע כיצד לאטום את הגג באמצעות השיטות החדישות והיעילות היותר.

למה כדאי לעשות איטום גגות בקיץ?

סיבות נוספות לביצוע איטום גגות במהלך הקיץ

סיבה נוספת להזמנת חברת איטום במהלך הקיץ היא שבחורף עולה הביקוש עבור עבודות איטום וכפי שכולנו יודעים – ככל שהביקוש גבוה יותר – כך עולים המחירים.

סיבה נוספת לביצוע איטום בקיץ היא שהחומרים מתייבשים טוב יותר במהלך הקיץ. במידה שמגיעים לחורף עלולים "ליפול" על ימים גשומים שלא יאפשרו לחומרים להתייבש כמו שצריך.

כשהחומרים מתייבשים לגמרי התוצאות טובות ועבודות האיטום שומרות על איכות גבוהה למשך תקופה ממושכת יותר מאשר כשהחומרים אינם מתייבשים בשל הגשמים.

חשוב לציין שיש לבדוק את עבודת האיטום שנעשתה גם כשעוברים לבית חדש. במידה שעוברים לבית קיים יש לבדוק האם הדיירים מקפידים להזמין חברת איטום לצורך עבודות תחזוקה שוטפות.

שיטות לאיטום גגות

ניתן לבצע איטום גגות בדרכים שונות, כמו למשל: באמצעות חומרים אקריליים, יריעות ביטומניות וזיפות. במקרים בהם מדובר על גג בטון חשוף כדאי לבצע את עבודת האיטום באמצעות חומרים אקריליים ולוודא שישנם שיפועים טובים לצורך ניקוז משום שמים שעומדים פוגעים בחומר האקרילי ומכאן – גם באיטום.

איטום שמתבצע באמצעות חומרים אקריליים נחשב לזול באופן יחסי. כמו כן, ניתן לאטום את הגג בצבע לבן ובקלות יחסית.

איטום ביריעות ביטומניות מתאים מאוד לגגות שטוחים. כמו כן, היריעות ניחנות בעמידות גבוהה למזג אוויר, האיטום נשמר לאורך זמן רב והאחריות שניתנת נמשכת לאורך זמן רב יחסית. חסרונה של השיטה הוא שהיא נחשבת ליקרה באופן יחסי.

איטום גגות באמצעות זיפות מתאים מאוד לגגות שטוחים והוא נחשב ליעיל ביותר. כמו כן, השיטה נחשבת לזולה. יתרונות אלו גורמים לאיטום באמצעות זיפות להיות פופולארי.

לצד היתרונות חשוב לציין שהזפת דורשת חידוש מדי מספר שנים ומדיפה ריח חריף לפני שהיא מגיעה לייבוש מלא.

זהירות! חאפרים בדרך – איך תוכלו לזהות את החאפר?

אף אחד לא אוהב חאפרים – הם מבצעים עבודה לא טובה, הם מבזבזים לנו כספים וזמן ובסך הכל הם משאירים אותנו ממורמרים, כועסים ובחלק מהפעמים חסרי אמון בבעלי מקצוע אחרים.

כדי למנוע "נפילה" על חאפר חשוב לקבל המלצות על בעל המקצוע ולא להסתפק בקריאת חוות דעת שניתנו מיד לאחר ביצוע עבודת איטום אלא להתייחס רק לחוות דעת שהתקבלו כעבור שנה ומעלה מביצוע עבודת האיטום.

כמו כן, חשוב שלא להתפתות למחירים נמוכים שכן למרות שיש שיטות פשוטות יותר ומורכבות יותר עדיין לא מדובר על עבודה פשוטה וגם חומרי האיטום, על סוגיהם השונים אינם זולים.

בשל סיבות אלו ייתכן מאוד שקבלן איטום שמציע איטום במחיר נמוך מאוד חוסך בחומרים או פשוט מבצע את עבודתו באופן שאינו איכותי. במילים אחרות – לא כדאי להתפתות למחיר שנמוך בצורה חשודה. נוסף על כך, יש לקבל אחריות.

איטום גג שבוצע כהלכה אמור להחזיק מעמד למשך שנים רבות.

שיהיה לכם חורף נעים!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן