שירותי הרחקת יונים

שירותי הרחקת יונים

יונים הם תופעה המסבה הרבה מאד לכלוך בכל מקום שבו הם נמצאים. גרוע מכך, הם גם נושאים מחלות שונות כמו כיני יונים, דבר שהוא מסוכן לבני האדם בכל גיל.

זו הסיבה שדיירים רבים מבקשים להרחיק את היונים כדי שלא יקננו בקרבת דירתם ולא יקימו שם קן עבור הדגירה על הביצים ועבור הטיפול באפרוחים לאחר שהם בוקעים מהביצים אשר נמצאות בקן.

שיטות להרחקת יונים

קיימות כמה שיטות מובילות אשר באמצעותן מרחיקים את היונים. המיקום האידאלי מבחינת היונים להקמת הקן הוא מקום חמים ולכן הן בוחרות להתמקם בסמוך למסתור הכביסה כדי ליהנות מהחום אשר נפלט מהצינור של מייבש הכביסה או מהמדחס של המזגן כשהם פועלים. היונים עושים את צרכיהן במרפסת השירות ולא אחת מלכלכים  את כל הכביסה הנמצאת לייבוש על החבל ויש לכבס אותה שוב.

הצמדת רשת פלסטיק עבה במסתור הכביסה

אחת השיטות המתוחכמות והיעילות שאנו נוקטים בה היא הצמדת רשת פלסטיק איכותית בעלת חורים זעירים על פני כל שטחו של מסתור הכביסה. פעולה זו אינה מאפשרת ליונים לחדור פנימה ואין להם ברירה אלא לקבל מקום אחר לקנן בו. הפירים של מתלי הכביסה הם בדרך כלל צרים ולכן אנו מבצעים זאת במיומנות רבה תוך שימוש בסנפלינג. העובדים המנוסים שלנו יורדים בצורה מאובטחת מהגג, מניחים את הרשת לכל אורכו ורוחבו של מסתור הכביסה ומהדקים זאת היטב באמצעות ברגים בטיב מעולה כך שיחזיקו מעמד לאורך שנים רבות. ההנחיה היא לבצע פעולה זו בבת אחת לכל השכנים כיון שאם אחד השכנים לא יצטרף למיזם, היונים ימשיכו לקנן אצלו ויפגעו במקביל בשכנים האחרים.

התקנת דוקרנים במיקומים שונים

בשנים האחרונות התקנו שורות רבות של דוקרנים בדירות רבות ברחבי הארץ. הדוקרנים הטובים והאיכותיים ביותר מיוצרים מנירוסטה ובכל שורה יש כשמונה דוקרנים. אנחנו מדביקים את החלק התחתון של השורה לאדן החלון, למעקה במרפסת, על הגג, על הפרגולה ובכל מקום פתוח אחר. היונים מגיעים בדרך כלל להיקף של כל מקום כמו הגג לדוגמה ואינם נכנסים פנימה לשטחו של הגג ולכן הפעולה נעשית רק בהיקף של המשטחים השונים.

הדוקרנים צפופים זה לזה ולכן אינם מותירים ליונה מקום לשבת על אדן החלון ולקנן. הדקירות אינן נעימות להם ולכן הם מעדיפים לעוף למקום אחר. הדוקרן אינו פוצע אותם אלא רק מפריע להם.

את הדוקרנים מדביקים במקומות רבים תוך שימוש בסנפלינג כיוון שאין דרך אחרת להגיע אליהם. העובדים המנוסים שלנו מדביקים שורות שורות של דוקרנים בכל מקום בו קיים צורך זה כדי לחסום את הגעת היונים מעתה ואילך והם לא מגיעים יותר.

בדרך זו מונעים מהם לבנות קינים בסמוך לדירה אשר יהפכו בהמשך למדגרה על הביצים שתטיל היונה ולמקום מפגש משפחתי אשר יוצר הרבה מאד רעש, לכלוך, מחלות וריחות לא נעימים.

הצבת דחלילים

שיטה חדשה יחסית היא הצבת דחלילים בהרבה מאד מקומות סביב הדירה. היונים מפחדים מינשופים ומחיות גדולות נוספות. מבחינתם מדובר כמובן בחיה האמיתית ולכן הם בורחים ממקום זה ולא שבים אליו.

שימוש בכל אחת מהדרכים הללו או בכולן יחד תרחיק את היונים והמשפחות יוכלו לחיות חיים נורמטיביים ללא הפרעות של יונים.

הצוות המיומן שלנו במרומיו ישמח לבצע גם עבורכם עבודות שונות בתחום הרחקת היונים, החל בפרישת משטחי הפלסטיק העבים לאורך מסתורי הכביסה באמצעות סנפלינג, דרך הצבת דוקרנים ודחלילים בכל מקום גבוה, כדי למנוע מהיונים כל אפשרות של החיתה וקינון במקום זה.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן