איטום וצביעת בניינים ובתים משותפים

הכנת המבנה המשותף לקראת עונת החורף הבאה עלינו לטובה היא פעולה הכרחית לבעלי דירות בבניינים משותפים.

למרות שהחורף הישראלי נחשב לחורף קל בהשוואה אל עונת החורף במדינות אחרות מעבר לים, חשוב להיות מודעים לתרחישים בעייתיים שיכולים להוביל לרטיבות, הופעת פטרת על הקירות, קילוף צבע הקירות בבניין והופעת נזקים נוספים שיובילו להורדת ערך הדירות במבנה המשותף ומפח נפש המלווה בהוצאות מיותרות.

האם ניתן למנוע מצבים אלו ומה ניתן לעשות באם מצבים אלו קיימים? התשובה היא חיובית.

כל שיש לעשות הוא לשכור את שירותיה של חברה שמומחית בעבודות גובה בבניינים משותפים ומספקת שירותי שיפוץ בתים משותפים, איטום וצביעת המעטפת החיצונית שלהם.

צביעת קירות חיצוניים

איטום בניינים משותפים

באם אתם בעלי דירה במבנה משותף ומודאגים שמא דירת המגורים שלכם או הנכס אותו רכשתם לשם השקעה מאבד מערכו משום בעיות איטום ובידוד קירות רטובים וכן משום מראה אסתטי מוזנח של המעטפת החיצונית של הבית, הגיע הזמן לפתור את הבעיות.

הצעד הראשון תמיד יהיה השכרת שירותיה של חברה שמומחית בתחום עבודות גובה, עבודות איטום ושיקום קירות חיצוניים ועבודות מעטפת הכוללות צביעת בניינים משותפים.

המומחים של חברה זו יבדקו את המבנה המשותף, יאתרו את הבעיות, יעדכנו את ועד הבית של הבניין, יגישו הצעת מחיר ותאריך לתחילתה ולסיומה של העבודה ולאחר הסכמה וחתימה על חוזה עבודה מסודר הם יתחילו באותו תהליך שיוביל לתוצאה המרשימה של בניין משותף מחודש.

הצעד הראשון יהיה מורכב משטיפה וניקוי של מעטפת המבנה החיצונית וזאת באמצעות ציוד מיוחד של לחץ מים גבוה. לאחר מכן תתבצע הורדת הטיח והבטון הקרועים והרופפים.

בהמשך לכך יתחיל שלב שיקום ואיטום הקירות החיצונים של הבית או המבנה המשותף ואילו השלב האחרון יהיה צביעת המבנה.

עבודות איטום

עבודות איטום בסנפלינג של בתים ובניינים משותפים יכולים לכלול איטום ושיקום של הקירות החיצוניים של המבנה, איטום של חלונות בגובה ואיטום גגות.

כאן מדובר על שלוש פעולות חיונית לכל מבנה משותף, פעולות שתבטחנה את עמידותו של המבנה מפני רטיבות ונזקים נוספים הנגרמים על ידי מים עומדים ואיטום לקוי.

כיוון חדירת מים לקירות פנימיים מתרחשת לעיתים בעקבות סדקים או נימים בקיר החיצוני, המומחים יבדקו מה סוג הסדקים ויגיעו למסקנה באשר לפתרון האיטום לתיקון הנזק וזאת טרם הוא נהפך לנזק שגורם להורדת ערך המבנה וזאת משום חדירת מים שפגעה בכושר הבידוד של המבנה.

אחת הבעיות האקוטיות ביותר בכל הקשור אל סדקים היא שדרכם מחלחלים מים לשטח של הבטון המזוין, השטח בו ממוקמים ברזלי שלד הבניין ואילו אלו מחלידים, מתנפחים וגורמים לדחיפה של הטייח והבטון החוצה.

במקרה ובו קיימים במבנה סדקים שמשפיעים על שלד הבניין יבוצע שיקום של הבטון הפנימי ורק לאחר מכן איטום. באם הבעיה היא סדקי השערה, יתבצע איטום מיידי על ידי חומר איטום מסטיקי או שפכטל חוץ ומעל חומר זה יבוצע ציפוי של הקיר עם חומר איטום גמיש.

נושאים נוספים לקריאה:

תיקון מרזבים

צביעת בניינים ובתים משותפים

צביעת בניינים, בתים או מבנה משותף נעשית על מנת לחדש את המראה החיצוני של הנכס, דבר שמוביל להשבחתו.

בחירת הצבע המתאים ופעולת הצביעה תמיד צריכות להיעשות על ידי מומחים בתחום איטום, שיפוץ וצביעת בתים משותפים שמשתמשים בציוד וחומרים מיוחדים, כמו למשל במות הרמה, סנפלינג וצבע שעמיד לשינויי מזג האוויר.

נכון להיום צביעה חיצונית של מבנים ובתים נעשית על ידי חיפוי באמצעות שליכט צבעוני, (טיח צבעוני) כאן אומנם מדובר על חומר איכותי ועמיד ביותר שמעניק את אותו גימור יוקרתי מרשים בו מעוניינים אך יש לקחת בחשבון שתהליך צביעת הבית על ידי שימוש בשליכט הינו תהליך ארוך, עלות החומר יקרה (ביחס לאלטרנטיבה האחרת), אך מדובר על חומר חזק שמחזיק מעמד לאורך זמן.

האפשרות השנייה היא צביעת בית חיצונית הכוללת איטום סדקים. כאן צוות אנשי המקצוע המומחים יבדקו האם בקירות החיצוניים קיימים סדקים ואם כן הם יאטמו את כל הסדקים בחומר מיוחד המיועד לכך. לאחר התייבשותו של החומר יבוצע ניקוי של הקיר באמצעות מים בלחץ גבוה.

השלב הבא הינו הצביעה (2 שכבות צבע) בצבע המתאים לקירות חיצוניים של מבנה, כלומר צבע שעמיד בפני נזקי מזג האוויר, סדקים, רטיבות ועובש וכן צבע בעל תו תקן של מכון התקנים הישראלי. העבודה עצמה תתבצע בטכניקת צביעה בהתזה או צביעה ברולר.

לסיכום, נכון להיום ניתן לחדש בניין או בית ועל ידי כך לתקן את ליקויי האיטום ולהעלות את ערכו בשוק הדירות.

כל שיש לזכור הוא שתקופת האביב היא האידיאלית לביצוע עבודה זו, הזמנה מראש תוזיל את עלויות השירותים ותמיד יש לפנות אל מומחים בתחום וזאת על מנת להבטיח את העבודה המקצועית ביותר. בהצלחה!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן