איך תדעו אם עושים אצלכם עבודת איטום טובה?

איך תדעו אם עושים אצלכם עבודת איטום טובה?

קצב החיים המהיר שמאפיין רבים מאתנו, חוסר הזמן ושפע המשימות שיש לנו לבצע מדי יום לא תמיד משאירים לנו מקום לנשום ולבדוק האם יש פעולה כלשהי שעלינו לבצע כדי שעתידינו יהיה נוח או נעים יותר. פעמים רבות עשויה פעולה מסוימת בהווה לחסוך לנו הרבה עוגמת נפש בהמשך.

דוגמה טובה לכך יכולה להיות ביצוע עבודת איטום מבעוד מועד – כלומר לפני שהחורף מגיע ומגלה לנו שהבית לא אטום כמו שצריך.

כדי למנוע מצב לא נעים שכזה בו סיימתם יום עבודה, התיישבתם בסלון עם הקרמבו שבדיוק קניתם, התכוננתם לתת את הביס הראשון שמבשר על בואו של החורף ועוד לפני שטעמתם את קודקודו של הקרמבו טפטפה עליכם טיפת גשם ולאחר מכן עוד טיפה ועוד טיפה – חשוב שתקדימו לעשות ותבדקו האם הגג שלכם אטום.

איך תדעו אם עושים אצלכם עבודת איטום טובה?

מתי  הכי מומלץ לבצע עבודות איטום

התקופה הטובה ביותר לביצוע עבודות איטום היא הקיץ משום שבעונה החמה יכולים חומרי האיטום להתייבש בצורה הטובה ביותר ולאפשר לאיטום להחזיק מעמד במשך שנים רבות – דבר שמבטיח חיסכון כספי ושמירה על איכות חיים לתקופה ארוכה.

יתרון נוסף של ביצוע איטום בקיץ הוא שהביקוש עבור העבודה נמוך יותר מאשר במהלך החורף ולכן המחירים נמוכים יותר בקיץ. יתרון ברור הוא כמובן שמי שדואג לבצע איטום בקיץ נהנה מבית אטום ונעים בחורף ומונע תקלות שעלולות לפגוע לא רק בנכס, במכשירי החשמל ובריהוט – אלא גם בבריאותו שכן הרטיבות מאפשרת לעובש ולפטריות להתפתח.

אז איך אפשר לדעת שהאיטום מוצלח?

הבעיה היא שהרבה אנשים לא חושבים על איטום ביתם במהלך הקיץ, אך בדיוק בשביל זה אנו מדגישים עד כמה חשוב לזכור את עבודת האיטום בעונה זו.

כדי לדעת האם אתם מוגנים מפני עונת החורף נסו לבדוק האם ישנם סדקים בקירות המבנה או חורים בגג, דרך הפתחים הללו עלולים להיכנס מים, הרטיבות עלולה להוביל להיווצרות עובש ופטריות.

כמו כן, עשויה להיווצר תחושת קור בבית. במידה שלא הבחנתם בסדקים וחורים במבנה, אין תחושה של קור ולא הבחנתם ברטיבות, ייתכן מאוד שמצבכם טוב.

חשוב לדעת שלא תמיד ניתן להבחין בכשלי איטום. לפעמים הגשמים כה עזים עד שהם הורסים את עבודת האיטום שנעשתה כלאחר יד. איטום שבוצע באופן שאינו מקצועי עלול לגרום אפילו לקריסת תקרה!

עבודות האיטום מתבצעות עכשיו? מה חשוב לבדוק?

במידה שעבודות האיטום בדיוק מתבצעות בביתכם חשוב שתוודאו שבעל המקצוע מקפיד לבצע את האיטום לפי השלבים ומשתמש בחומרים איכותיים שמחזיקים בתו תקן.

חלק משלבי עבודת האיטום כוללים את שלב ההכנה. במהלך שלב ההכנה הקבלן מנקה את הגג, מבצע תיקונים, מוציא חפצים, מסלק חומרים ופריטים שעלולים לגרום לסיכון, מרים דודים, בודק את השיפועים ומבודד את המקום. יש לציין שאלו הן רק חלק מהפעולות שעל הקבלן לבצע.

כמו כן, חשוב לוודא שהקבלן מבצע בדיקת הצפה עם סיום העבודה. המטרה של בדיקת ההצפה היא לבדוק האם האיטום בוצע כהלכה. קבלן מקצועי יציין את שלב ביצוע הבדיקה בהסכם העבודה. הבדיקה היא השלב האחרון בתהליך כך שבמידה שבעל המקצוע שעובד אצלכם לא ציין את בדיקת ההצפה, סביר מאוד שהוא לא מקצועי.

אל תחששו לשאול את קבלן האיטום שאלות – זוהי זכותכם המלאה לדעת מה כוללת הצעת המחיר. לפעמים צריך הקבלן להמתין אפילו יממה שלמה עד שהחומרים מתייבשים כהלכה ולכן אל תמהרו להניח שעבודה טובה היא עבודה שמסתיימת ביום עבודה אחד. כמובן שיש להקפיד לקבל ולבדוק את האחריות.

בהצלחה!

אולי יעניין אתכם גם:

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן