תחזוקת בניינים משותפים

תחזוקת בניינים משותפים

תחזוקת בניינים משותפים היא עבודה לא פשוטה כיוון שהיא כוללת הרבה מאד נושאים. בבניינים החדשים מיושמים מוצרים הפועלים בטכנולוגיות חדשניות ולכן אנשי התחזוקה אמורים לדעת לטפל בכל תקלה לרווחת הדיירים.

צביעת קירות חיצוניים

אחת לכמה שנים מבצעים פרויקט משמעותי של צביעת קירות חיצוניים ויש לכך כמה מטרות. המטרה הראשונה היא לאטום את המיקומים הבעייתיים ברחבי הבניין והמטרה השנייה היא לשנות ולהשביח את הנכס על ידי צביעה בחומרים איכותיים המכילים מרכיבים שכוללים גם חומרי איטום. בדרך זו מקטינים את הסיכויים לבעיות איטום חדשות וזוכים לבניין יפהפה בצבע חדש הגורם למהפך אסתטי ביופיו של הבניין.

הפעולות הללו יוצרות גם עלייה משמעותית בערכה של כל דירה כיוון שהשיפוץ מטפל הן בפאן ההנדסי כלומר איטום של כל נקודה ונקודה כדי שלא יחדרו בעתיד מי גשמים לדירות וגם בפאן של יופיו של הבניין. קיימת סבירות גבוהה שדיירים שהתקשו למכור את דירתם, יצליחו לאחר השלמת הפרויקט למכור את הדירה בקלות ובמחיר גבוה יותר.

קיימות אפשרויות רבות של צבעים עבור צביעת קירות חיצוניים. הצבעים הפופולריים ביותר הם הגוונים הבהירים כמו לבן, שמנת, אפור ועוד. המעיזים מזמינים גוונים נועזים יותר כמו צהוב או וורוד המבליטים מאד בניין זה מול בניינים אחרים.

איטום קירות חיצוניים בבניין משותף

המטרה החשובה ביותר באיטום קירות חיצוניים בבניין משותף היא למנוע חלחול של מי גשמים לדירות הן מהגג והן מהקירות החיצוניים. את הגג יש לאטום לפחות אחת לשנה באחת מהשיטות היעילות כמו יריעות ביטומניות או זפת.

איטום קירות חיצוניים בבניין משותף מבצעים על ידי מעבר מנקודה לנקודה ואיטום פרטני של כל מיקום בהתאם לצורך ולשיטת האיטום המתאימה לו ביותר. אפשר לבצע הזרקת חומר לתוך חלל הסדקים כך שהקיבולת שלו תתמלא בחומר איטום ולמרוח חומרי איטום בסדקים שאינם עמוקים.

בכל מקום בו קיימת רטיבות מנקים היטב את המקום מורחים שכבה משמעותית של חומרי איטום מתאימים וזאת כדי למנוע את הופעתם מחדש של הכתמים הללו. הבעיה המהותית היא שכתמי הרטיבות גוררים אחריהם התפתחות של תאי עובש ופטריות אשר אותם יש להכחיד באופן מידי כדי למנוע סכנה בריאותית.

איטום סדקים חיצוניים בסנפלינג

במבנים רבים ובמיוחד באלו הגבוהים מאד כבר לא מקימים פיגומים סביב המבנה. מדובר בהליך יקר ומיותר ולכן מעדיפים לבצע את הפרויקט של שיפוץ ואיטום המבנה באמצעות סנפלינג.

העבודה של איטום סדקים בקיר חיצוני באמצעות סנפלינג דורשת תכנון מראש והכנת כל חומרי האיטום השונים לכל סוג של בעייתיות ובהתאם לסוג הקיר הקיים. מעבר לזאת מכינים את כלי העבודה הייעודיים שיהיה נוח לעבוד איתם גם בגובה רב.

עובדים מיומנים מבצעים מלאכה זו לאחר שהוסמכו לעבוד בסנפלינג. הם רותמים את עצמם היטב ובודקים זאת פעמיים כדי לוודא שהכול סגור כיאות למניעת סכנות.

איטום סדקים בסנפלינג נעשה תוך בדיקת משטח אחא משטח באופן סיסטמתי לרוחב או לאורך עד שמקיפים בדרך זו את כל הבניין. העובדים מודעים לסוגים השונים של חומרי האיטום המתאימים לכל סדק או רטיבות וכך הם פועלים בכל נקודה כדי שהתוצאות יהיו מושלמות.

במבנים גבוהים ובבניינים שבהם יש עבודה רבה נעזרים בבמה יציבה אשר ממוקמת לרוחבה של הקומה ואפשר להניע אותה לכיוונים שונים. העובדים עומדים עליה באופן יציב ומבצעים את כל עבודות האיטום הנדרשות.

כשמבצעים עבודות בדרך זו, המיזם מסתיים תוך פרק זמן קצר יותר מאשר אילו בוצע באמצעות פיגומים ולכן המגמה היא לבצע את הפרויקטים בדרך זו.

יש לכם שאלות נוספות בכל הנוגע לתחזוקת בניינים משותפים? צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכל שאלה או בקשה!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן