תיקון מרזב בבית פרטי

המרזב אשר מוביל את מי הגשם מהגג כלפי מטה עד הקרקע, הוא אביזר חשוב מאד בכל בית פרטי ובמיוחד בימים החורפיים.

תיקון מרזב בבית פרטי 

המרזב הפנימי הוא צינור pvc בקוטר הנדרש, שמותקן בתוך מרזב חיצוני שהוא רחב יותר, אשר מורכב מכמה מקטעים. רוב המרזבים החיצוניים בנויים מפח, אך יש כאלו שבנויים מאלומיניום או מנחושת. 

אנו מבצעים במומחיות רבה טיפול ותיקונים במרזבים במידת הצורך.

המועד החשוב ביותר לבדיקת תקינותו של המרזב הוא לפני העונה הגשומה בחורף. המרזב אמור להיות פתוח כדי שכל מי הגשמים יתנקזו דרכו ויגיעו למטה.

זו הסיבה שלקראת החורף העובדים שלנו עולים על כל גג של הלקוחות ובודקים את מצבו של המרזב.

במהלך הקיץ מרזבים רבים נסתמים מכיוון שחודרים אליהם עלים, אבנים וחפצים שונים שעפו ברוח.

המגמה היא להוציא את כל הפריטים הללו ולוודא שמי הגשמים יוכלו לעבור באופן חופשי בצינור הפנימי. יש לוודא שהצינור שלם ואין בו חורים שיגרמו לכך שהמים יצאו גם מחוץ לצינור הפנימי.

בהתאם לחומרת התקלה אנו מתקנים את המקום הבעייתי, או לחלופין מחליפים את הצינור הפנימי.

לגבי החלק החיצוני עוברים על כל המקטעים ומוודאים שהם שלמים ותקינים. לעיתים רואים פח שהוא מעוות באחת הפינות, מנסים לתקן אותו כדי שיהיה די מרחב פנימי.

יש גם מקרים שבהם רואים שהמרזב החיצוני שבור ובמקרים הללו חשוב לבצע תיקון מרזב, להחליף את המקטע הרלוונטי ולחבר אותו לשאר המקטעים במרזב הארוך.

תיקון מרזב בבית פרטי
תיקון מרזב בבית פרטי

עלייה על גגות רעפים 

מעל בתים פרטיים רבים קיימים גגות רעפים ויש לעלות עליהם כדי לטפל בחלק העליון של המרזב או לבצע תיקון מרזב.

מכיוון שמדובר בגג שהוא משופע כדי לעלות על גג זה העובדים שלנו רותמים את עצמם לערכות הבטיחותיות הכוללות חבלים וכך הם עולים על הגג. זאת לאור החשש להחליק עקב השיפוע או עקב עלייה על רעף שהוא רטוב ממים או מירוקת, דבר שגורם להחלקה מסוכנת. 

עלייה על גג בטון 

כאשר הגג הוא מבטון הרבה יותר קל לטפל במרזב, בוחנים את מצבו ומבצעים את כל הפעולות הנדרשות. מי שאינו מבצע את הפעולות הללו לקראת הגשם יוצר לעיתים קרובות מצבים שהמים אינם מסוגלים לחלחל דרך הצינורות פנימה ולכן מצטברים על גג המבנה.

כאשר מדובר בכמות גדולה של מים, הם בסופו של דבר מחלחלים לדירות אם הגג אינו אטום כהלכה וכך נוצרת רטיבות מהותית בדירות רבות.

תיקון מרזב היא פעולה בסיסית וחשובה ביותר ולכן הלקוחות שלנו מבקשים לעשות אצלם פעולה רוטינית, לקראת הגשמים בכל חורף. 

אם גם אתם מעוניינים ליהנות משקט נפשי בכל מה שקשור לתקינותו של המרזב בגג שלכם, "במרומיו עבודות בגובה"תשמח לעזור לכם. דברו אתנו והצוותים המקצועיים שלנו יגיעו אליכם ויבצעו בדיקה ותיקונים במידת הצורך.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן