מתי צריך שימוש במנוף הרמה בעבודות גובה?

ענפים רבים בניהם ענף הניקיון, הדברה, בנייה, איטום והובלות, מסתמכים על עבודה בגובה ויש להם ציוד שמותאם לעבודה זו. אחד הדברים החשובים ביותר מעבר לבטיחות הוא השימוש במנוף הרמה.
מהו מנוף הרמה? מתי משתמשים בו? וכמה זה עולה לכם? על השאלות האלו נענה במאמר הבא.

מהו מנוף הרמה?

מנוף הרמה הוא אחד הפתרונות הכי ותיקים לעבודה בגובה. מדובר על ידית הרמה מסיבית וארוכה שמאפשרת להכיל כובד של עצמים, בין אם מדובר בעצמים דוממים ובין אם מדובר בבני אדם.
בענפים השונים יש מספר סוגים של מנופי הרמה, חלקם כוללים סולם שמאפשר לעלות ולהוריד חפצים וחלקם כוללים וו תפיסה מסיבי המאפשר להרים ציוד כבד כמו פלטות למשל.
כמו כן, ישנם מנופים הכוללים מעין סל אדם המאפשר להרים את העובדים לגובה לצורך ביצוע העבודה ויש גם מנופים שמחוברים ישירות למשאית הובלה.
הפעלת המנוף מתבצעת על ידי מפעיל ששולט בידית ההרמה ומכוון אותה למקומות שבהם מתבצעת העבודה.

מתי משתמשים במנוף כזה?

השימוש במנוף הרמה לסוגיו השונים נמצא בשימוש נרחב בענפים רבים. הנה מספר ענפים שפועלים בגובה וזקוקים לעיתים לעבודת המנוף:

  • ענף הניקיון – ניקיון חלונות הוא אחד הענפים שבהם מנוף הרמה הוא דבר חיוני. באמצעות מנוף הרמה ניתן לעלות את המנקים לקומות גבוהות לביצוע הניקיון. כמו כן, ניתן להפעיל את המנוף לצורך הציוד ההכרחי עבור המנקים.
  • ענף ההדברה – אחד התחומים שמטופלים בענף ההדברה הוא הרחקת יונים שלפעמים מגיעות לגגות וקומות גבוהות מאוד בבניינים. מנוף הרמה מסייע להגיע לקומות האלו על מנת להתקין רשת יונים או כל כלי הרחקה אחר שנדרש.
  • ענף ההובלות – מנוף הרמה הוא דבר הכרחי מאוד בענף ההובלות ובאמצעותו ניתן להוריד רהיטים מדירות ולהעלות אותם כאשר מדובר בקומות גבוהות מאוד.
  • ענף האיטום – איטום קירות בגובה בבניינים גבוהים וגורדי שחקים מחייב עבודה עם מנוף או באמצעות עבודות סנפלינג על מנת להגיע לכל המקומות שיש בהם סדקים במעטפת הבניין.

כמה עולה להזמין מנוף הרמה?

אם אתם זקוקים למנוף הרמה, וודאי תרצו לדעת את מחירו. מחיר מנוף הרמה נקבע לפי שעה והוא מגיע כתוספת לשירות שאותו אתם מבקשים לקבל.

כמה עולה מנוף הרמה לשעה? העלות נעה ברוב המקרים בין 350 שקלים לשעה ל-450 שקלים לשעה.
כל שעה נוספת מחייבת בתשלום נוסף. בחלק מהחברות יציעו תשלום מלא נוסף ובחלקן יציעו עלות קצת יותר מוזלת.

ממי מזמינים את השירות?

את השירות של מנוף הרמה ניתן להזמין באופן פרטי מחברות שנותנות שירות של מנופים או להתייעץ עם חברה לעבודה בגובה תסייע לכם לקבל את השירות. יש חברות שמציעות גם שירותי מנוף כחלק מהעסקה.
תמיד כדאי שתשאלו את החברה שממנה הזמנתם את עבודת ניקיון החלונות או הרחקת היונים. הם ידעו להפנות אתכם אל האנשים הנכונים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן