תפריט
תפריט

מדריך עשה זאת בעצמך – איך לפתוח סתימה בכיור במטבח

אם המים בכיור שלכם עולים, ואתם מזהים סתימה בכיור, ואתם רגע לפני שאתם מזמינים אינסטלטור או מלקרוא לשכן שיעזור. אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המדריך הבא, שיעזור לכם לנסות לפתור את הבעיה באופן עצמאי, וילמד אתכם איך לפתוח את הסתימה בכיור במטבח:

למה יש סתימה בכיור?

לפני שנסביר איך פותחים סתימה בכיור, אנחנו צריכים להבין מה הסיבה לכך שיש סתימות בכיור שלנו. האמת שהסיבה לכך היא פשוטה מאד: לכלוכים שונים, שבמקום שיגיעו לפח מצאו את מקומם בצנרת השל הכיור, הלכלוכים הללו מתגבשים עד שבשלב מסוים מהווים סתימה למים המגיעים מהברז לעבור לכיוון צנרת הביוב המרכזית של הבית.

מדריך עשה זאת בעצמך - איך לפתוח סתימה בכיור במטבח

שלוש דרכים לפתיחת סתימה בכיור:

ישנם 3 דרכים לפתיחת סתימה בכיור באופן עצמאי פשוט ליישום:

1. פומפה – כן כן, הכלי שנראה כמו חצי עגול מגומי המחובר למקל קצר. יש להזרים מים, ולאפשר לפומפה “להידבק” לחלק המרכזי בכיור על ידי וואקום. ללחוץ ולמושך כמה פעמים, עד שמרגישים שהוואקום חזק, ולשחרר. אם מדובר על סתימה קלה, קרובה לכיור עצמו, די יהיה בכך, כדי לשחרר את הסתימה ולהזרים את המים.

2. סיפון – סיפון הוא השם המקצועי של כוס הפלסטיק הנמצאת מתחת לכיור, והיא המקום שבו יכולים להתקבץ הלכלוכים העוברים בצנרת, ולאפשר למים לזרום לצנרת הביוב. אם הטיפול בפומפה לא עובד, כדאי לנסות דרך זו. יש לפנות את התא שמתחת לכיור, לשים דלי מתחת לסיפון ולפתוח בזהירות, על ידי הברגה כלפי שמאל. שימו לב, מה שעתיד לצאת מהסיפון הם שאריות פסולת ישנות שישבו הרבה זמן במקום רטוב וחשוך. בקיצור, כדאי לכם להצטייד בכפפות, ולהיות מוכנים לכך. לאחר שפותחים את הסיפון, מזרימים מים בכיור, ובודקים שהם יורדים ישירות מהברז לדלי (שנמצא מתחת לסיפון הפתוח), ותוכלו לוודא על ידי כך שהסתימה היא לא בחלקו החיצוני של צנרת הכיור. 

שימו לב! שמבריגים חזרה את הסיפון, יש לשים לב שהגומיות יושבות במקום הנכון בצורה מדויקת, ולוודא זאת על ידי הזרמת מים מהברז ושימת לב דקדקנית שאין שום נזילה מהצנרת בעקבות סגירה לא הרמטית שלכם.

3. חומרים כימיים – זו האפשרות הכי פחות מומלצת, ולו בגלל שהיא מסוכנת. יש חומרים כימיים שפותחים סתימות, אנחנו ממליצים שלא להתעסק איתם באופן ביתי. אם בכל זאת החלטתם להשתמש בחומרים כימיים לצורך פתיחת סתימות באופן עצמאי, אל תשכחו את כל אמצעי המיגון הנדרשים: כפפות עמידות, ולעיתים גם משקפי צלילה (אם עולים מחומרים אלו אדים רעילים).

אם אתם עושים את הפעולות הללו, ועדיין יש סתימה בכיור, כנראה שמדובר על בעיה בצנרת של הבית. זה הזמן להזמין את אנשי המקצוע של “במרומיו“, שיבואו ויאבחנו את מקור הבעיה, ויטפלו בה בצורה מהירה, נקיה ומקצוענית.

Call Now Button050-2132700
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן