פתיחת סתימה בכיור מטבח

פתיחת סתימות בכיור מטבח

אם המים בכיור שלכם עולים, ואתם מזהים סתימה בכיור, ואתם רגע לפני שאתם מזמינים אינסטלטור או מלקרוא לשכן שיעזור. אנחנו ממליצים לכם לקרוא את המדריך הבא, שיעזור לכם לנסות לפתור את הבעיה באופן עצמאי, וילמד אתכם איך לפתוח את הסתימה בכיור במטבח.

מי מאיתנו לא נתקל לפחות פעם אחת במהלך חייו במצב בו הצנרת של הכיור במטבח פתאום נסתמה? 

מכל חלקי הצנרת כיור המטבח הוא כנראה החלק שנסתם הכי הרבה פעמים לאור העובדה שהחלק הזה של הצנרת עובד הכי קשה למעשה, שכן עוברים בו לא מעט חלקי מזון, שאריות, אשפה ועוד. חלק מאותם דברים לא תמיד מצליחים לרדת בצורה חלקה בביוב וגורמים לסתימה מרגיזה שאנחנו רואים אותה בתור הצפה בכיור. 

במקרים מסויימים ניתן להתגבר על הבעיה הזו לבד במספר דרכים ולעיתים מדובר בסתימה כה קשה שאנו נהיה חייבים שירותים של אינסטלטור.

למה יש סתימה בכיור?

לפני שנסביר איך פותחים סתימה בכיור, אנחנו צריכים להבין מה הסיבה לכך שיש סתימות בכיור שלנו. האמת שהסיבה לכך היא פשוטה מאד: לכלוכים שונים, שבמקום שיגיעו לפח מצאו את מקומם בצנרת השל הכיור, הלכלוכים הללו מתגבשים עד שבשלב מסוים מהווים סתימה למים המגיעים מהברז לעבור לכיוון צנרת הביוב המרכזית של הבית.

מדריך עשה זאת בעצמך - איך לפתוח סתימה בכיור במטבח

כיצד נוכל לפתור את הבעיה לבד?

פתיחת סתימה בכיור מטבח יכולה להיות בעיה פשוטה במידה ומדובר על חתיכה קטנה שנתקעה בחלק של הצנרת הקרוב לכיור.

כל שעלינו לעשות הוא לקחת פומפה ולשאוב את הצנרת פנימה אל הכיור כך שפעולה זו למעשה תעלה את החלק שחוסם את הצנרת אל הכיור, כך נוכל לאסוף אותו ולהשליכו אל פח האשפה והמים בכיור ירדו בצורה חלקה.

אחת הדרכים למנוע סתימות שכאלה בכיור היא הצבת מסננת בכיור כך שחתיכות גדולות לא יוכלו לרדת לצנרת ולעשות סתימה.

החתיכות יצטברו על המסננת וכך נוכל להסירם בקלות לפני שהן יורדות לצנרת ויוצרות את הסתימה.

שלוש דרכים לפתיחת סתימה בכיור:

ישנם 3 דרכים לפתיחת סתימה בכיור באופן עצמאי פשוט ליישום:

1. פומפה – כן כן, הכלי שנראה כמו חצי עגול מגומי המחובר למקל קצר. יש להזרים מים, ולאפשר לפומפה "להידבק" לחלק המרכזי בכיור על ידי וואקום. ללחוץ ולמושך כמה פעמים, עד שמרגישים שהוואקום חזק, ולשחרר. אם מדובר על סתימה קלה, קרובה לכיור עצמו, די יהיה בכך, כדי לשחרר את הסתימה ולהזרים את המים.

2. סיפון – סיפון הוא השם המקצועי של כוס הפלסטיק הנמצאת מתחת לכיור, והיא המקום שבו יכולים להתקבץ הלכלוכים העוברים בצנרת, ולאפשר למים לזרום לצנרת הביוב. אם הטיפול בפומפה לא עובד, כדאי לנסות דרך זו. יש לפנות את התא שמתחת לכיור, לשים דלי מתחת לסיפון ולפתוח בזהירות, על ידי הברגה כלפי שמאל. שימו לב, מה שעתיד לצאת מהסיפון הם שאריות פסולת ישנות שישבו הרבה זמן במקום רטוב וחשוך. בקיצור, כדאי לכם להצטייד בכפפות, ולהיות מוכנים לכך. לאחר שפותחים את הסיפון, מזרימים מים בכיור, ובודקים שהם יורדים ישירות מהברז לדלי (שנמצא מתחת לסיפון הפתוח), ותוכלו לוודא על ידי כך שהסתימה היא לא בחלקו החיצוני של צנרת הכיור. 

שימו לב! שמבריגים חזרה את הסיפון, יש לשים לב שהגומיות יושבות במקום הנכון בצורה מדויקת, ולוודא זאת על ידי הזרמת מים מהברז ושימת לב דקדקנית שאין שום נזילה מהצנרת בעקבות סגירה לא הרמטית שלכם.

3. חומרים כימיים – זו האפשרות הכי פחות מומלצת, ולו בגלל שהיא מסוכנת. יש חומרים כימיים שפותחים סתימות, אנחנו ממליצים שלא להתעסק איתם באופן ביתי. אם בכל זאת החלטתם להשתמש בחומרים כימיים לצורך פתיחת סתימות באופן עצמאי, אל תשכחו את כל אמצעי המיגון הנדרשים: כפפות עמידות, ולעיתים גם משקפי צלילה (אם עולים מחומרים אלו אדים רעילים).

כיצד נוכל לפתור הבעיה אם לא הצלחנו לבדנו?

במידה ולא הצלחנו לבצע לבד פתיחת סתימה כיור מטבח עלינו להזמין איש מקצוע כמו אינסטלטור למשל. האינסטלטור יבחן היכן הסתימה בדיוק בצנרת שלכם כאשר היא יכולה גם להיות מחוץ לבית אפילו במקום שקשה להגיע אליו, כמו למשל חלק מהצנרת שנמצא בגובה. 

לעיתים ניתן לפתור את הבעיה באמצעות החדרת חומר מיוחד בו משתמשים אנשי מקצוע על מנת לפתוח סתימות כאלו, אך לעיתים יהיה מדובר בבעיה חמורה יותר שיצטרכו להחדיר מוט גמיש אל תוך הצנרת ולנסות לראות מה חוסם את הזרימה התקינה של המים. 

לשם כך חשוב להזמין איש מקצוע איכותי שמבין היטב בסתימות ובנושאים של צנרת ולא כל חאפר שמציע לכם את שירותיו.

לפני שאתם מזמינים את האינסטלטור חשוב שתתנו לו כמה שיותר פרטים כמו האם יש עוד נקודות בבית שבהן יש סתימה, מה יכול היה לגרום לסתימה, בת כמה הצנרת וכדומה.

אנחנו בחברת במרומיו עבודות בגובה מתמחים בכל עבודות האינסטלציה השונות, ביניהם סתימות בגובה. בעזרת הנסיון הרב שצברנו הן בתחום האינסטלציה והן בתחום העבודות בגובה אנו יודעים לפתור כל סתימה המתרחשת בצנרת התלויה בגובה. 

אל תתפתו לנסות לפתוח סתימות של צנרת בגובה שכן הדבר יכול להיות מסוכן מאוד במידה ותבצעו את זה לבדכם ללא כל הכשרה מתאימה או עבודה עם ציוד מתאים.

אנו נשמח לייעץ לכם בכל הנוגע לפתיחת סתימה בכיור במטבח וכמובן גם לעזור לכם לפתוח כל סתימה ברחבי הבית שלכם!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן