המדריך המלא לשיפוץ בניין – כל מה שצריך לקחת בחשבון

בנייני מגורים בישראל שורדים עשרות שנים. במהלכן מתגוררות בהם משפחת רבות, עוברות על הבניין טלטלות שונות והבניין עובר תהליכים טבעיים של בלאי, שחיקה, מאמץ, שיפוצים, תוספות בניה ועוד. כל אלה מצריכים לעיתים קרובות לבצע בבניין מתיחת פנים לשיפור הנראות, אבל במקרים מסוימים שיפוץ בניין מצריך גם קצת יותר מזה. אז אילו סוגים של שיפוץ בניין קיימים ומה זה נותן לכם?

המדריך המלא לשיפוץ בניין - כל מה שצריך לקחת בחשבון

מתי צריך לבצע שיפוץ בניין?

קיימים שני מקרים עיקריים של שיפוץ בניינים:

  1. שיפוץ קוסמטי לבניין מטרתו לשפר את מראה הבניין על ידי שיפוץ החזית, צביעת חדרי מדרגות, החלפת רצפת הלובי, חידוש החיפויים על קירות חיצוניים וכן הלאה. אבל שיפוץ קוסמטי לבניין כולל בדרך כלל גם חידוש מערכות איטום, בידוד ועבודות נוספות כולל איטום גגות, איטום קירות חיצוניים, שמשפרות את איכות החיים בבניין ואף מאפשרות חיסכון ארוך טווח בעלויות האנרגיה של הבניין. 
  2. שיפוץ קונסטרוקטיבי של הבניין בדרך כלל מתבצע כאשר יש צורך לחזק את הבניין, בגלל התנפחות והתפוררות של בטון, אך מומלץ לשפץ לפני שמתחילים תהליכים אלה – כאשר רוצים לחזק את העמודים והקירות התומכים, לשפר את רמת העמידות של הבניין ולהבטיח רמת בטיחות גבוהה יותר עבור הדיירים.

יתרונות שיפוץ בניינים – למה זה משתלם לכם?

שיפוץ אסתטי, אבל גם שיפוץ קונסטרוקטיבי של בניין, הוא בעל ערך אסתטי כמובן, כי בסוף התהליך הבניין נראה טוב יותר. אבל גם איכות החיים של הדיירים בבניין עולה, בזכות שיפור איכות הבידוד והאיטום, רמת הבטיחות, עמידות של הבניין לטווח ארוך ועוד.

כל ההיבטים הללו גם יחד, משפיעים בצורה משמעותית על ערך הדירות בבניין.

למעשה שיפוץ בניינים הוא תהליך של השבחת נכסים, שבסופו מתאפשרת העלאה של מחירי הדירות בין 7 – 20% מערך הנכס המקורי.

עם זאת, מן הראוי לציין כי במקרים של בניין מוזנח, עם סימני בלאי מתקדמים, כמו קורוזיה והתנפחות של עמודי ברזל בשלד המבנה, הרשות המקומית עשויה לחייב את הדיירים לבצע שיפוץ בניין.

בחירת חברה מתאימה לביצוע שיפוץ בניינים

אחד השיקולים החשובים ביותר לקראת ביצוע שיפוץ לבניין שלכם הוא בחירת החברה שתבצע את העבודות. חשוב לוודא כי מדובר על חברה שיש לה את הניסיון המתאים בביצוע עבודות דומות לעבודה הנדרשת אצלכם בבניין, אך לא פחות חשוב לוודא כי החברה מחזיקה בכל הרישיונות וההיתרים הדרושים לביצוע עבודה מסוג זה, כי יש לה צוות מיומן ואיכותי וכן המלצות של לקוחות מרוצים מעבודות קודמות.

בנוסף, יש לגייס כמובן את התקציב הנדרש, את הסכמת הדיירים ואת האישור של הרשות המקומית לביצוע העבודות.

לסיכום, ביצוע עבודות שיפוץ בבניין שלכם הוא לפעמים חיוני ולפעמים פשוט כדאי מכל הסיבות הנכונות. לקבלת ייעוץ מקצועי לקראת שיפוץ בניין והצעה משתלמת של חברה מקצועית ומנוסה בתחום – צרו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם!

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן