חיזוק אריחי בניין

איטום קירות חיצוניים בגובה

בבניינים רבים הודבקו או הורכבו גם אריחים חיצוניים כדי להוסיף יופי למבנה כולו. עם השנים החיזוקים התרופפו והדיירים מדווחים על כך שמדובר בסכנת נפשות כיוון שהאריחים מסוגלים ליפול וכשזה יקרה זו סכנה גדולה, על מי שעובר בדיוק באותה שניה מתחת לבניין.

כדי למנוע את המצבים המסוכנים הללו קיים צורך לבדוק את מצבם של האריחים בכל היקף המבנה, להוציא אריחים שהם שבורים ולהתקין במקומם אריחים חדשים, או לחזק את האריחים שמצבם תקין.

מדובר בשיפוץ רציני כיון שיש לעבור על פני כל הבניין ולתקן זאת באופן סיזיפי אריח אחר אריח, עד השלמת מלוא השטח.

פרויקט טיפול באריחי הבניין

כדי לבצע חיזוק אריחי בניין ואת הפעולות הנדרשות מקימים פיגומים סביב כל המבנה או לחילופין מבצעים זאת בעזרת עובדים אשר הוכשרו לבצע גם סוג זה של עבודות באמצעות סנפלינג.

הצוותים שלנו ביצעו מיזמים מסוג זה בערים רבות ברחבי הארץ תוך גילוי מיומנות רבה ולכן הם נחשבים מומחים בתחום פעילות ספציפי זה.

בשלב הראשון מוציאים כל אחד מהאריחים ואם קיים מאחוריו ברזל אשר נחשף מנקים אותו כראוי בחומר ייעודי נגד חלודה וקורוזיה. אם האריח תקין, מחברים אותו שוב לקיר באמצעות כמה ברגיי נירוסטה שהם הברגים החזקים ביותר אשר קיימים.

במקומות בהם קיים צורך מתקינים גם זוויות פלדה אשר אינן מאפשרות לאריחים לקרוס חלילה וליפול כלפי מטה.

אם האריח אינו תקין, מתקינים בדרך זו אריח תקין חדש וכך עוברים לרוחבן של כל הקומות עד שמסיימים מלוא שטחו של הבניין.

מדובר בפרויקט שלוקח פרק זמן ארוך כיוון שבחלק מהמקרים מדובר בבניינים רחבים, או כאלה שהאריחים הם מאד כבדים ולכן כל הבדיקה וההקמה אורחים זמן רב כיוון שיש צורך בכמה עובדים שיסחבו כל אריח ממיקום למיקום.

אם מירב האריחים אינם תקינים זו הזדמנות לרכוש אריחים חדשים כדי לא לפגוע ביופיו של המבנה כאשר יש בו גם אריחים ישנים וגם אריחים חדשים.

התערבות של הרשות המקומית

לאור הסיכון הוא משמעותי, רשויות מקומיות רבות מכריחות את וועדי הבית או חברות הניהול להירתם לנושא ולבצע את הפרויקט ללא דיחוי כדי שלא יתחולל אסון.

וועד הבית נעזר בדרך כלל במהנדס אזרחי אשר מציעה הצעות אופרטיביות על פי מצבם של האריחים.

לא אחת הוא מציע להוריד את כל האריחים לטפל בקיר ולבצע עבודות איטום בכל היקף המבנה כולל איטום כל הסדקים לכל אורכו וגם במקומות הנמוכים כמו פיר המעלית והמרתף.

לאחר הסרת האריחים אפשר להתקין אריחים חדשים עם ברגיי נירוסטה או במקום זאת לצבוע את כל הקירות החיצוניים בצבע מיוחד אשר כולל בו גם חומרי איטום אשר ישמרו על מצבם של הקירות לאורך זמן.

לאור מצבו העגום של הבניין ורמת המסוכנות לא כדאי לבזבז זמן.

יש לרתום את הדיירים למיזם הדחוף לטפל בנושא הפיננסי ולקרוא לנו כדי שהעובדים יוכלו להתחיל לעבוד.

העובדים עושים כל שניתן כדי לבצע את הפעולות הנדרשות באופן אחראי ומוקפד, צעד אחר צעד ובזהירות רבה כדי שאריחים לא יפלו תוך כדי העבודה למטה.

יש לסגור את כל השטח סביב הבניין כדי שחלילה לא תיפול אבן, כלי עבודה או כל פרט אחר אל השטח מתחת לבניין.

מבין כל עבודות הבנייה זוהי אחת העבודות האחראיות ביותר ולכן העובדים שלנו מבצעים אותה בדרך ייחודית אשר היא המתאימה ביותר על פי רמת הידע שלנו והניסיון רב השנים.

אנו במרומיו נשמח לבצע חיזוק אריחי בניין גם בבניין שלכם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן