חיזוק וליטוש אבנים

נזקי מזג האוויר גורמים עם השנים למצב שבו אבנים כמו למשל אבני שיש המשמשות לחיפוי מבנים נסדקות, ואף במקרים מסוימים מתחילות ליפול בעיקר כאשר קבלנים בונים בשיטות שאינן עומדות בתקן הנקבע בחוק, אך לא רק.

למרות זאת, קבלנים נוטים לעשות שימוש בשיש בתור חומר לחיפוי בעיקר בשל העובדה שמדובר בחומר גלם יפהפה ומיוחד המעניק לבניין מראה יוקרתי.

אנו שומעים חדשות לבקרים על מקרים שבהם אריחי שיש משתחררים מבניינים ולעתים אף גורמים לאבדן חיי אדם.

אין אנו מעלים בחלומות הכי גרועים שלנו שדבר כזה עלול לקרות לנו או לאחד מהאנשים הקרובים לנו ביותר ובכל זאת, שיטת החיפוי בישראל עברה שינויים רבים בשנים האחרונות.

חיזוק וליטוש אבנים

מתי צריך לבצע חיזוק וליטוש אבנים?

קיימות שתי שיטות עיקריות בהן קבלנים עושים שימוש במטרה לחפות את הבניין – שיטה יבשה ושיטה רטובה. בשיטה הרטובה עושים שימוש בחומרי חיפוי ומילוי כמו מלט, חול וסוגים שונים של פולימריים, חומרים הנחשבים לזולים מאוד וקלים ליישום, מה שמאפשר לקבלן לאתר פועלים בצורה מהירה אך החיפוי לרוב לא מתבצע באופן מקצועי בשיטה זו מה שמצריך תוך כמה שנים בודדות לבצע פעולת חיזוק.

לעומת זאת, בשיטה היבשה מתבצעת פעולת עיגון של האבן לקיר באמצעות שימוש בברגים או מסילה מיוחדת.

מדובר בשיטה חדשנית באופן יחסי שמאפשרת לבצע איטום מקצועי שלרוב אינו מצריך חיזוק של האבנים, בעיקר לא בשנותיו הראשונות של המבנה.

למרות היותה פחות בטוחה ופחות מומלצת, עדיין מיושמת השיטה הרטובה מה שגורם פעמים רבות לנפילה של אבנים ומצריך חיזוק או תיקון של החלק החיצוני של המבנה.

פרט לשיטה הרטובה המעודדת נפילה של האבנים, גם היחלשות של חומרי האיטום, היווצרות של קורזיה הנוצרת על גבי הברזלים המשמשים לחיזוק המבנה יכולים לגרום להיחלשות המבנה מה שמצריך תיקון או חיזוק.

בכדי לבצע עבודת חיזוק וליטוש אבנים לא רק שנדרש אישור לעבודה בגובה באמצעות סנפלינג, אלא הדבר מחייב מקצועיות, דיוק וביצוע תהליך החיזוק ברמת גימור גבוהה תוך הקפדה על כל אמצעי הבטיחות הנלווים.

חברת במרומיו מתמחה במתן שירותים מקצועיים בגובה ביניהם חיזוק וליטוש אבנים, תיקון וחיזוק קירות חיצוניים, שיקום מבנים, חיזוק אבני שיש, ניקיון ושטיפת מבנים ועוד.

החברה מחזיקה בכל האישורים והתקנים לעבודה בגובה ופועלת על פי כללי הבטיחות הקבועים בחוק. מכיון ומדובר בעבודה מסוכנת מאוד, כל עובד מצויד בציוד מגון אישי על פי התקן.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן