לא רק סנפלינג: תהליך איטום בתים צמודי קרקע

לא רק סנפלינג: תהליך איטום בתים צמודי קרקע

עבודות האיטום המתבצעות בבנייני המגורים הגבוהים מתבצעות לא אחת באמצעות קבלני איטום שעושים שימוש בטכניקת הסנפלינג. לעתים, אין כל צורך בעבודה שכזאת: עבודות האיטום מתבצעות גם בבתים צמודי קרקע – בתים פרטיים ודירות גן אם תרצו. הבטן הרכה של הבתים הפרטיים היא נקודת המפגש שבין הבית לבין הקרקע: נקודה זו הינה קרקע פורייה לחדירה של רטיבויות, ובמידה רבה אפשר לומר כי מדובר על נקודה שהינה נקודה מקשרת ומוליכה רטיבות – היישר מהקרקע אל עבר קירות הבית. התוצאה? חוסר נוחות ופגיעה אדירה באסתטיקה שבאה לידי ביטוי בקילופים של צבע ורטיבויות על קירות הבית. על מנת שתוכלו לשמור על הכסף שלכם בכיסים ובעיקר בכדי שאיכות החיים שלכם לא תיפגע, ניתן לבצע עבודה מונעת בדמות עבודת איטום איכותית.

תהליך איטום בתים צמודי קרקע

תהליך האיטום: ביצוע איטום מהיסוד

הכלל המנחה בעבודת איטום יסודית הוא להבטיח כי כל חלקי הבית צריכים להיות אטומים. מה שקורה לרוב הוא שחלקים שונים של הבית מגיעים במגע עם הקרקע שבעונת החורף סופגת אליה כמויות אדירות של מים. בתים פרטיים נהנים מחלל חיצוני בדמות גינה או חצר גדולה, ועל מנת שכבעלי הבתים אכן תוכלו ליהנות מהחלל החיצוני, יש להבטיח עבודת איטום שצריכה להתבצע ברמה כזו שהיא תתבצע מעל לגובה של הקרקע.

דבר נוסף שחשוב להבטיח הוא את ההפרדה המוחלטת שבין הריצף החיצוני ובין המבנה. מה שקורה לא אחת הוא שישנם אלו שמבצעים עבודה מבלי לבצע הפרדה שבין הריצוף הפנימי והחיצוני. התוצאה במקרים אלו היא שמתגלות רטיבויות חמורות שלא משאירות ברירה, אלא לפרק את האריחים הקיימים. שימו לב: למרות שישנה נקודת מפגש שהינה זו שבמידה רבה יוצרת את הבעיה, חשוב מאד לבצע את עבודת האיטום על כל השכבות הנמצאות תחת הריצוף.

כללי העבודה שלנו בדרך לאיטום האיכותי אצלכם

אנו במרומיו – עבודות גובה לא מאמינים בקיצורי דרך, אלא שעבודת האיטום שאנו מבצעים הינה עבודה יסודית שכוללת כמה שלבים עיקריים וכללים מנחים שאנו לא מתפשרים עליהם. ראשית, כל חלק מהבית הפרטי שלכם שמגיע במגע עם הקרקע, צריך להיות אטום עד לגובה של האדמה. בנוסף, כפי שהוזכר קודם לכן, חייבת להתבצע הפרדה שבין איטום ריצוף חיצוני ובין המבנה עצמו. בעת שלא מעניקים חשיבות לשלב זה לאורך העבודה, מה שקורה הוא שנוצרת רטיבות משמעותית שיכולה לחדור אל ריצוף הבית. התוצאה? פירוק האריחים והמון כסף שיבוזבז לשווא. כמו כן, בעת שישנן יציקות בטון שחיצוניות למבנה, גם הן צריכות להיות אטומות על מנת למנוע מקרים בהם הריטבות מולכת אל חלקיו הפנימיים של הבית הפרטי שלכם.

ממה להיזהר? עבודה עצמאית וקבלני איטום חסכניים

אין קיצורי דרך בדרך לאיטום האידיאלי והאיכותי, כך שעליכם להיצמד לסטנדרט העבודה המקובל. לא מעטים אלו שמנסים לבצע את עבודת האיטום בצורה עצמאית בשיטת ה"עשה זאת בעצמך". עבודת איטום שמורה אך ורק לאוטמים מקצועים ומנוסים שידעו ליישם את העבודה על הצד הטוב ביותר. כמו כן, חשוב מאד לזהות קבלני איטום שעושים שימוש בחומרים זולים. הבסיס לעבודת איטום איכותית הוא חומרים איכותיים בעלי עמידות יוצאת מן הכלל. עבודת איטום שלא תתבצע כנדרש, גם תפגע באיכות החיים שלכם וגם תכניס אתכם למעגל הוצאות שלא תצליחו לצאת ממנו. שימו לב: אם אתם בשלבי הבנייה של דירת הגן או הבית הפרטי שלכם, הקפידו מראש על הכלל החשוב ביותר: כל חלקי המבנה שמגיעים במגע ישיר עם הקרקע, צריכים להיות אטומים.

אולי יעניין אותך גם:

איטום חיצוני של פתחי ניקוז

יונת שלום: מרחיקים את היונים באמצעות דוקרנים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן