כשלים בקירות חיצוניים


בתים ישנים ובמיוחד אלו אשר נבנו לפני עשרות שנים מאבדים מחיוניותם לאחר כל השנים הללו. חלים בהם שינויים רבים אשר נובעים בעיקר משני גורמים, האחד הוא פגעי מזג האוויר והשני הוא התזוזות של הקרקע, אשר קורות כל הזמן ויוצרות שינויים במבנה הקרקע.

בשל ההשפעות המהותיות הללו, נוצרים במיקומים רבים סדקים, הברזל מתנפח ולכן הוא נחשף כאשר הוא כולו מלא בחלודה ובקורוזיה ובמקביל הוא גם דוחף החוצה את הבטון.

לאור הנראות הקשה של הבניין מחליטים בדרך כלל הדיירים להיעזר במהנדס אשר יבדוק את מצבו ההנדסי של הבניין ויעביר הצעה מקצועית לגבי הבעיות ההנדסיות אשר מצריכות טיפול כדי לא להזניח את המצב ולא ליצור מצב גרוע יותר.

יש גם מקרים שבהם הרשות המקומית מדרבנת את הדיירים לבצע את השיפוץ בעידוד העיריה ובמתן עזרה כלכלית כדי לשפר את מראהו וכדי שלא יהיה מפגע בטיחותי אשר עלול גם להוביל למצב בו קיים חשש מקריסה.

שיפוץ כללי של הבניין

כאשר המצב הוא חמור חייבים לבצע שיפוץ רציני הכולל איטום קירות חיצוניים. בשנים האחרונות ביצענו הרבה מאד פרויקטים מסוג זה כך שאנו מנוסים ובעלי ידע רב.

הדרך הנוחה ביותר לביצוע פרויקטים מסוג זה היא באמצעות סנפלינג. כך העובדים מסוגלים לעבור על פני כל הקירות באופן קפדני ולתקן כל נקודה בעייתית.

שלבי העבודה בטיפול בכשלים בקירות חיצוניים

העבודה נעשית לאורך זמן וכוללת כמה שלבי עבודה אשר יש לבצע את כולם על פי הסדר הנכון. בשלב ראשון טפלים ברשתות הברזל, מנקים אותה באמצעות חומר ייעודי משכבות הקורוזיה והחלודה אשר הצטברו עליה לאורך שנים.

לאחר מכן משפשפים ושוטפים היטב את כל שטחם של הקירות באמצעות פריימר או חומר סיקה.

כך מגלים את כל הנקודות הבעייתיות אשר יש לטפל בהם בהיקפו של הבניין.

בשלב הבא מטפלים בכל הסדקים, אם מדובר בסדקים שטוחים מורחים מעליהם שכבת חומר איטום בטיב מעולה ומכסים אותו היטב, אם מדובר בסדקים עמוקים, פותחים אותם לרווחה כך שאפשר יהיה למלא את כל השטח בחומר האיטום ובדרך זו קיים סיכוי סביר שהסדקים לא ייפתחו שוב במהרה.

מעל כל חומרי האיטום בסדקים, מורחים שוב שכבת פריימר כדי שהחומרים ייספגו כיאות בתוך הקירות וישפיעו על מצב הבידוד של הקירות הללו.

בדרך זו יהיה שינוי גם בתוך הדירות והדיירים ייהנו מקירות מבודדים אשר יצרו טמפרטורה נעימה אך לא לוהטת בקיץ ונעימה אך לא קרירה מדי בחורף כך שמדובר בשיפור משמעותי באיכות חיי הדיירים.

אם קיימים גם סדקים בתפרי ההתפשטות אוטמים גם אותם תוך מתן תשומת לב רבה כיוון שמדובר במיקומים חשובים מאד בבניין.

קיומם של הסדקים בכל הקירות החיצוניים מוכיחים ללא כל ספק שיש סדקים גם בקומות התחתונות של המקלט ובפיר המעלית אך לא רואים אותם.

לכן במיקומים הללו בלבד מבצעים איטום הפוך ומזריקים כמות גדולה של חומר איטום אשר מתפשט במלוא שטח החלל ויוצר אטימה מסיבית.

נראותו של המבנה לאחר השיפוץ

בתום ביצוע כל העבודות הללו, מבצעים שפכטל חוץ וצובעים את כל הקירות בצבע אשר כולל בתוכו גם חומר איטום ומעניק מעטפת מלאה לבניין לאטימות מלאה.

הצוותים המקצועיים שלנו ישמחו לבצע את הפעולות הנדרשות גם במבנה שלכם. לאחר איטום קירות חיצוניים הקפדני וצביעת המבנה, הכול ייראה כמו חדש ויהיה הרבה יותר נעים להסתובב סביב המבנה ודבר זה יעלה גם את ערכה הכספי של כל אחת מהדירות בבניין.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן