יונת שלום: מרחיקים את היונים באמצעות דוקרנים

למרות שהיונה היא סמל לשלום, נדמה כי במרבית המקרים רוצים לברך אותה לשלום ולא לקבלה לשלום. הבעיה של היונים המתיישבות על מעקות המרפסת או על החלונות הינה בעיה ידועה, שכיום ניתן לטפל בדרך אידיאלית ובטוחה – גם עבורכם וגם עבור היונים.

שיטת התקנת הדוקרנים מאלומיניום הינה השיטה האידיאלית למנוע מהיונים להגיע אל המרפסת שלכם, וכך למנוע כמויות אדירות של לכלוך מצטבר שלא פוגע רק חזותית, אלא גם בריאותית.

השיטה הנפוצה ביותר: שיטת הדוקרנים

ישנן לא מעט שיטות באמצעותן ניתן להרחיק את היונים, אך השיטה המובילה והיעילה ביותר היא שיטת הדוקרנים. שימו לב כי ישנם דוקרנים מסוגים שונים, אך הסוג המומלץ ביותר הוא דוקרני האלומיניום.

איך הדוקרנים מבריחים את היונים? בצורה די פשוטה!

בעת שהיונים מגיעות אל המרפסת שלכם, הן מחפשות אזור נוח עבורן. בעת שהן מנסות לעמוד על הדוקרנים, הן מגלות כי מדובר על משטח שאינו מותאם להן, כך שהן מעדיפות לנדוד למרפסת אחרת שהיא אינה המרפסת שלכם.

שוברים מיתוס: הדוקרנים לא פגועים ביונים!

רבים מעדיפים לחיות עם הידיעה כי יונים יגיעו לביקור אצלם במרפסת – רק לא לפגוע בהן. למרות שרבים בטוחים כי הדוקרנים פוגעים פיסית ביונים, הרי שכדאי שגם אתם תדעו את התשובה האמיתית: הדוקרנים לא פוגעים כלל ביונים! מדובר על אלמנט שאינו פוגע, אלא מרתיע ומרחיק את היונים מסביבת הבית שלכם. מטרת הדוקרנים היא להיות מחסום פיסי שלא יאפשר להם לשהות באזורים שבהם הם הותקנו. דעו כי הקצה של הדוקרנים חתוך ואינו דוקר, כך שאין כל סבירות כי היונים יפצעו גם בעת שהן יגיעו במגע ישיר איתם.

שימו לב כי יונים השוהות בסמוך לדירה שלכם, מביאות עמן זיהומים הפוגעים באופן ישיר בבריאות שלכם. המקום בו מומלץ יותר מכל מקום אחר להתקין את הדוקרנים הוא דווקא מסתור הכביסה, שכן אזור זה מגן על היונים מפני קרני השמש ומי הגשמים. כמו כן, ניתן להתקין את הדוקרנים במקומות שונים על פי בחירתכם כמו על קורות, נישות, אדן החלון ומעקות.

דוקרנים להרחקת יונים

האם ישנן הגבלות שונות בהתקנה?

את הדוקרנים ניתן להתקין על משטחים רבים, לרבות על בטון, אבן, עץ או נחושת. לפני ההתקנה בפועל, יש לנקות היטב את המשטח עליו עתידים לשלב את הדוקרנים.

דעו כי הדוקרנים אינם בולטים לעין, כך שהם לא יפגעו בחזות האסתטית של הדירה שלכם.

אולי יעניין אותך גם:

איך לבחור מרחיק יונים?

התקנת רשת יונים

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן