איטום קירות חיצוניים בתל אביב

איטום קירות חיצוניים בתל אביב

ברחבי תל אביב יש הרבה מאד מבנים ישנים שנבנו ברחובות הוותיקים עוד טרם קום המדינה. עם השנים ופגעי מזג האוויר נשחקו בהם הקירות החיצוניים.

שחיקה זו משפיעה מאד על החיים בתוך הדירות כיוון שקירות שאינם אטומים כהלכה, אינם יוצרים הגנה על הדיירים והם סובלים מימים קרים ורטובים בחורף וימים שבהם שורר חום אימים בדירה בימי הקיץ.

איטום קירות חיצוניים בתל אביב

איטום קירות חיצוניים

הפתרון המתבקש הוא איטום חיצוני מאסיבי של כל הקירות החיצוניים כך שדירותיהם של כל השכנים יהיו ראויות למגורים.

לאור הגובה הרב ובעיית הנגישות לכל אורכם של הקירות, הדרך הנכונה והיעילה ביותר לביצוע האיטום בכל נקודה ונקודה היא באמצעות סנפלינג. עובדים מיומנים בתחום איטום קירות חיצוניים בסנפלינג יורדים תוך שימוש ברתמות בטיחות לאורך הקיר נעצרים בכל קומה לכל רוחבה ומבצעים את האיטום המתבקש על פי הבעיה הספציפית.

שיטת איטום זו היא נוחה במיוחד ומייתרת את הצורך בפיגומים סולמות וכו'. העובד מטפל בכל בעיה באופן יסודי וממשיך לבעיה הבאה.

האיטום נעשה בכל סוג של קיר ללא קשר לחומרי הגלם שממנו הוא יוצר בתהליך הבנייה.

בתהליך הסנפלינג מגלים העובדים סדקים במיקומים שונים בקיר. מי הגשמים חודרים דרך הסדקים הללו ויוצרים התנפחות של הקיר הפנימי או רטיבות. זו הסיבה שהקירות אינם מבודדים והם מתמלאים בלחות, עובש ופטריות שהם מאד לא בריא ואף מסוכנים מאד לסובלים ממחלות נשימה. העובדים מבצעים איטום סדקים בקיר חיצוני בכדי למנוע נזקים בריאותיים לדיירים.

איטום בבניינים טרומיים

בבניינים טרומיים עם חיפוי מאבן עקב בעיית האיטום נפגע תפר ההתפשטות ולכן מתבצעות בהם עבודות איטום עם חומרים כמו מסטיגום. אם קיימת השפעה רבה מאד של חוסר האיטום על פנים הדירה מבצעים טיפול גם בעזרת חומר איטום שדוחה מים שנמרח או מותז על הקיר.

שיטת העבודה באיטום קירות חיצוניים

הסדקים בקירות יוצרים מצב שבו הברזל נרטב ומתחיל להעלות חלודה. עקב כך ממדי הברזל מתרחבים ודוחקים החוצה את הטיח והבטון, דבר המרחיב את הסדקים מיום ליום.

שיטת העבודה לפתרון הבעיה מורכבת מניקוי מוטות הברזל ונטרול כל החלודה, ניקוי השטח ומריחת חומר סיקה מונו טופ שיוצר הפרדה בין הבטון לברזל.  בתום הפעולות הללו יוצקים שוב בטון על כל המשטח עם סיקה ראפ ומעל שכבת הבטון מורחים שפכטל וצבע איטום איכותי.

אם רואים שמתחילה להיראות בעיה כדאי להקדים רפואה למכה ולאטום את המקום על ידי חומר מסטיקי או שפכטל חוץ ומעליו מריחת צבע איטום גמיש. כך מונעים את היווצרותם של הסדקים הפנימיים וההשלכות שלהם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן