שיפור חזית מבנים משותפים

שיפור חזית מבנים משותפים

כל בניין זקוק לרענון או לשיפוץ אחד לכמה שנים, במיוחד אם מדובר בבניין שנבנה לפני שנים רבות ולא בוצעה בו התחזוקה הנדרשת.

בעיות איטום שצצות בחלק החיצוני משפיעות באופן ישיר על מה שקורה בדירות ולכן שיפור חזית המבנה המשותף הוא צורך אקוטי שאינו סובל דיחוי.

העבודה מתבצעת באמצעות פיגומים, במות ניידות או סנפלינג על פי מצב הבניין.

שלב האיטום של הקירות החיצוניים

כדי לבצע עבודה יסודית מתכננים מראש את כל שלבי העבודה כך שכל הנושאים החשובים יטופלו כראוי על פי הצורך בכל אחד מהמבנים. השלב הראשון הוא שטיפה וניקוי של כל הקירות החיצוניים באמצעות לחץ מים גבוה המפיל חלקי טיח שהתרופפו עם הזמן, אבני חיפוי שאינן מחוזקות ולכלוך נוסף שהצטבר עם השנים על הקירות הללו. במהלך הניקיון, נתקלים בעובש ובפטריות שהצטברו על הקירות לאור הלחות הגבוהה והרטיבות במיקומים רבים לאורכו של המבנה. הצוותים המיומנים מנקים היטב את כל השטחים הללו כדי להכין את השטח לאיטום המאסיבי.

השלב השני הוא איטום של כל הסדקים הקיימים על הקירות. הן סדקים שטוחים והן סדקים עמוקים שמי גשמים נכנסים אליהם ומחלחלים דרך הסדק לדירה. מכיוון שהמטרה היא שהאיטום יחזיק מעמד לאורך שנים רבות, מבצעים את האיטום בהקפדה יתרה ומשתמשים רק בחומרי איטום מעולים שהוכיחו את יעילותם בפרויקטים אחרים. בסדקים העמוקים מבצעים חורים באמצעות דיסק יהלום וממלאים את כל המרווח בכמות נכבדה של חומרי איטום כך שהבעיה תיפתר אחת ולתמיד.

שיפור חזית המבנה

השלב הבא הוא צביעת בתים חיצונית תוך שימוש בצבע המכיל גם חומרי איטום איכותיים.

את צבעי האיטום הייחודיים אפשר לרכוש בספקטרום נרחב של צבעים וועד הבית בוחר את הצבע הנראה לו ביותר. בדרך כלל בוחרים צבע התואם את הבניינים הסמוכים כדי ליצור אחידות בנראות כל המבנים ברחוב. על פי דרישת הוועד אפשר לבצע גם התזה ומריחה של סילר אם לא קיים חיפוי אבן.

כדי להשלים את יופיו של הבניין, צובעים גם סורגים ומעקות הקיימים בצבע שמן בגוון המבוקש. בנוסף לכך, רוכשים מסתורי כביסה חדשים ומתקינים אותם בכל מרפסות השירות כדי ליצור נראות אחידה הן בגודלם של מסתורי הכביסה והן בצבעיהם. במידת הצורך, מתקינים גם דוקרנים שירחיקו יונים ממרפסות השירות.

במבנים רבי קומות, התקינו עם השנים מזגנים בקומות השונות וחיברו אותם למדחסים הממוקמים מחוץ לדירות. פעולה זו יצרה בניינים מכוערים בעלי צינורות תלויים הנראים במקומות רבים. השיטה היא לאחד את כל הצנרת ולהשחיל אותה לתוך מרזבים וכך הם לא נראים כלל.

טיפול בגג הבניין

יש לבצע איטום של גג הבניין אחת לשנה כדי למנוע נזילת מים לדירות הממוקמות בקומות העליונות. בבניינים הישנים מבצעים זאת בדרך כלל באמצעות זיפות.

מנקים היטב את כל שטחו של הגג, מסירים את כל הפסולת הקיימת בין המדחסים ודודי השמש הממוקמים עליו. בנוסף לכך פותחים את כל המרזבים כיוון שמצטברים בו לכלוך, אבק, עלים ופסולת נוספת שסותמים אותו ואינם מאפשרים למי הגשם לרדת דרכם מהגג למטה.

עקב המרזבים שאינם מתפקדים, נוצרים על הגג שלוליות של מים עומדים שאט אט מחלחלים לדירות ויוצרים רטיבות במיקומים שונים ברחבי הדירה.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן