מדוע האיטום בביתכם אינו עובד?

מדוע האיטום בביתכם אינו עובד?

מצבים בהם מים מחלחלים אל תוך הקירות, עובש מתפתח בטיח והקירות מתנפחים, מצביעים על איטום שאינו תקין. במידה שהאיטום אינו נעשה באופן מקצועי או אינו חזק כפי שהיה (דבר שניתן לזהות בין היתר כאשר מבחינים בנזילות או סדקים), עלול המבנה להיפגע ולגרום לסיכון של הדיירים והאנשים שנמצאים בקרבתו. 

כמו כן, עשויה איכות חייהם של בני הבית להיפגע בצורה משמעותית, זאת בשל חדירה של חום וקור כתוצאה מהפגיעה בבידוד, רעשים שאינם מבודדים כהלכה או התפתחות של עובש וחיידקים אשר עשויים לפגוע בבריאות. 

איטום לקוי עשוי להוביל גם להוצאות כבדות עקב הצורך בתיקונים ולהזיק לרהיטים הנמצאים במבנה. כדי לתקן את האיטום, למנוע נזקים ולמזער את הסיכונים, חשוב מאוד לקבל שירות מבעל מקצוע מנוסה ואמין אשר מתמחה בעבודות איטום.

איטום מקצועי של כל נקודות החיבור

קבלן איטום מקצועי יבדוק את כל החיבורים שנעשו במבנה, את החיבורים הללו יש לבצע בין היתר: בין הקירות, בין הרצפה והקיר, בין הקיר והדלת ובמקומות נוספים. על ידי כך יזהה הקבלן היכן האיטום לקוי. כל נקודות החיבור חייבות לעבור איטום מקצועי כדי למנוע חדירה של נוזלים. 

קבלן איטום מקצועי יוכל לאטום את הגג, הקירות, האזור שבא במגע עם הקרקע, קירות המרתף, הריצוף, החלונות והדלתות, פתחי הניקוז, פתחי האוורור ואזורים אחרים. 

תיקנתם את האיטום במקום בו ישנה נזילה אך הבעיות ממשיכות? למה זה קורה?

אנשים רבים חושבים שישנו קשר ישיר בין האזור אליו המים חדרו ובין האזור שבו האיטום בוצע באופן לקוי, יחד עם זאת, פעמים רבות אין הדבר נכון. במילים אחרות: יכולים להתרחש מצבים בהם חדרו נוזלים לחדר הילדים אך יהיה ניתן להבחין ברטיבות בחדר הסלון, מצבים אלו מתקיימים בעקבות ההתנהגות הטבעית של המים, אשר חודרים לנתיב שבו הם יכולים לזרום עם התנגדות פחותה.

מים עשויים לחלחל לאורך מרחקים ארוכים ולהופיע הרחק מהאזור ממנו הם נכנסו, בשל כך, חשוב מאוד לערוך אבחון יסודי של האיטום במבנה ולאטום את הנקודות בהן האיטום אינו תקין.

במידה שהבחנתם בנזילה בקיר, עובש או סדקים, חשתם קור או חום קיצוניים או שמעתם רעשים חזקים, כנראה שהבידוד בביתכם אינו תקין. אנו – בחברת במרומיו, מתמחים בעבודות בגובה, לרבות עבודות איטום ונוכל לסייע לכם להשיב את המבנה למצב תקין ובטוח.

אתם מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם.

לסיכום, תהליך נכון של איטום המבנה מבטיח לכם חלל אטום ומבודד מחדירת נוזלים, אוויר או גורמים בלתי רצויים אחרים. כדי להבטיח פעולת איטום מיטבית, מומלץ לפנות לאנשי מקצוע מנוסים כדי להבטיח שמערכת האיטום אשר תיושם בבית תהיה ברמה מתאימה, כמו גם לבדוק את מערכת האיטום אחת למספר שנים, במיוחד באזורים הרגישים כמו בגג המבנה.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן