באילו חומרי איטום למבנים נהוג להשתמש?

איטום מבנים הוא פעולה חיונית, השומרת על עמידות המבנה לטווח ארוך, מגינה על תשתיות ועל השלד וכמובן משפרת את איכות החיים בתוך המבנה. 

עם זאת, קיימים צרכים שונים בתחום איטום מבנים ולכן קיימים גם סוגים שונים של חומרים לאיטום מבנים (ושיטות איטום). אז מתי משתמשים באיזה סוג של חומר?

באילו חומרי איטום למבנים נהוג להשתמש?

איך בוחרים חומרי איטום למבנים? 

בחירת חומרי איטום למבנים מתבצעת על בסיס נתונים מקצועיים שונים ולכן נעשית על ידי בעלי מקצוע ואך על ידי מומחים בתחום. לפי פרמטרים שונים, לדוגמה:

  • סוג המבנה בניין מגורים, או מבנה תת קרקעי, מנהרות, גשרים, או בית קרקע עם גג רעפים וכן הלאה.
  • סביבת המבנה האם המבנה נמצא בסביבה עם אקלים יבש וחם או בסביבה לחה וגשומה. האם המבנה נמצא קרוב לים, או מוקף באדמה לחה? לכל מאפיין סביבתי כזה יש השפעה על האיטום ולכן גם על בחירת חומרי האיטום.
  • חלקי המבנה האם חומרי האיטום מיועדים לגג או לקירות? למרפסת או לחדר הרחצה וכן הלאה.
  • ייעוד האיטום האם חומרי האיטום מיועדים להגן על המבנה מפני חדירת לחות או חדירת מים עומדים, אולי בכלל מפני חדירת כימיקלים וגזים?
  • מצב המבנה האם קיימים חומרי איטום ישנים על המשטח אותו צריך לאטום? האם יש עליו חומרים אחרים כמו ריצוף, צבע, או מצב של התקלפות, סדיקה וכן הלאה.

כפי שניתן להבין, בחירה מקצועית של חומרי איטום למבנים צריכה להתבסס על נתונים רבים ועל שקלול הנתונים הללו. אחרת, עלולים להופיע במהרה ליקויים באיטום, שיכולים לגרום נזקים שונים למבנה.

סוגים של חומרי איטום למבנים

יריעות איטום יריעות איטום מוכרות בעיקר בתפקיד איטום גגות. מדובר על יריעות ביטומניות, אותן פורשים על הגג. אם מבצעים עבודה יסודית ומקצועית – הן יכולות לספק איטום יעיל ועמיד לשנים ארוכות. 

אבל יש גם יריעות לאיטום מבנים תת קרקעיים, יריעות גיאוטכניות ועוד רבות אחרות.

חומרי איטום אקריליים משפחת חומרים זו מתאימה לאיטום גגות, רצפות, חדרים רטובים ועוד. יש חומרי איטום אקרילי משחתיים או בהתזה ויש להם לא מעט יתרונות. 

אבל הם כמובן לא מתאימים לכל שימוש ולכל מקום ולכן חשוב להתייעץ עם בעלי מקצוע לפני השימוש.

חומרי איטום פוליאוריטניים משמשים לאיטום מרפסות, חדרים רטובים, גגות ועוד. מגיעים בצורה משחתית או נוזלית, אך גם בצורת קצף פוליאוריטני, בצורה חד רכיבית או דו רכיבית וכן הלאה.

חומרי איטום צמנטיים מתאימים לאיטום חדרים רטובים, או מרפסות שירות ועוד. הם קיימים בצורות של פריימר, או חומר משחתי, חומר חד רכיבי, או דו רכיבי ועוד.

לסיכום, קיימות משפחות שונות של חומרי איטום למבנים, אשר בכל אחת מהן קיימים חומרי איטום מסוגים שונים ומגוונים. 

לכל אחד מהם שימושים מתאימים שצריך להכיר כדי להפיק מהם את המקסימום.

צוות במרומיו עבודות בגובה מספק בין היתר גם שירותי איטום למבנים ברמה מקצועית גבוהה, עם בעלי המקצוע המובילים בתחום. צרו קשר למידע נוסף!

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן