התקנת מרזב מפח מגולוון

מרזב מפח מגולוון

אמנם ישראל מדינה שמזוהה עם עוד הרבה דברים אחרים שלפני שהיא מזוהה עם גשמים עזים, אך מספיקה מערכת חורפית אחת של גשם בכדי לגרום לנזקים בבית שלכם. לא משנה כלל מהי העונה בשנה – התקנת מרזב מפח מגולוון יכולה להתבצע ולסייע לכם רבות. מרזב תקין ידאג להוביל את מי הגשמים אל מחוץ לגג המבנה, כאשר ניקוז יעיל, מבוקר ומתוכנן מאפשר לכם ליהנות מחורף יבש.

המרזבים – למה בכלל צריך אותם?

התקנת מרזב מפח מגולוון היא התקנה שיש לבצע בכל מבנה. לאיש אין שליטה על מי הגשמים – על כיוונם ועל עוצמתם. מטבע הדברים, מי הגשמים נוחתים על גג המבנה – בניין המשרדים, בניין המגורים או בית הפרטי שלכם, ויש לפנות אותם. בעת שהמים לא מפונים (כשלא מותקן אצלכם מרזב, או לחלופין בעת שמותקן מרזב אך הוא זקוק לתיקון), אתם עלולים למצוא עצמכם בתוך צרה צרורה:

  • הצטברות של מים יכולה לגרום לרטיבויות
  • פגיעה בתשתיות הבית
  • נזקים לגג הבית, לתקרת הבית ולקירות המבנה

התקנת המרזב – אך ורק עם טכנאי מומלץ ואמין

התקנת מרזב מפח מגולוון מומלצת לכם אך ורק עם איש מקצוע. מעבר לכך שישנה חשיבות אדירה לאופי ההתקנה, אבחון נקודות תורפה והצבת המרזב בשיפוע אסטרטגי, הרי שהעבודה מבוססת בין היתר על הגובה. עבודה על הגובה דורשת במיומנות, וביצוע העבודה ללא הכשרות מתאימות יכול להסתיים בתאונה מיותרת. אל תנסו לחסוך לעצמכם זמן או כסף – אלא הבטיחו מראש התקנה בטוחה ומקצועית שתשאיר אתכם יבשים החורף – ללא כל מטרד או נזק. על מה המתקין שם את הדגש?

  • בחירת המרזב המתאים ביותר (התקנת מרזב מפח מגולוון – מומלצת!)
  • התקנה בשיפוע הנכון לטובת ניקוז המים
  • דגש על חומרי איטום עמידים ואיכותיים

מדוע מומלץ להתקין מרזב מפח מגולוון?

שאלה זו מעסיקה רבים והגיע הזמן להשיב בתשובה עניינית: המטרה שלכם היא להבטיח כי המרזב ישרת אתכם לא רק בחורף הנוכחי, אלא גם באלו שיבואו בשנים הבאות. אין כל סיבה להזמין מתקין מרזבים בכל סתיו, רגע לפני עונת הגשמים. הפח המגולוון ידוע כחומר חזק ועמיד – כך שהתקנתו תעניק לכם שקט נפשי לשנים הבאות.

אם לא די בכך, בשונה מחומרים אחרים, את הפח המגולוון ניתן לצבוע בצבעים החביבים עליכם. מאחר והוא מותקן חיצונית למבנה או לבית הפרטי שלכם, ישנו רצון ליצור מראה אסתטי והרמוני יותר. בהתאם לצבע הבניין (כאשר המטרה לרוב היא להצניע את המרזב), יהיה ניתן לצבוע אותו בצבע זהה.

טיפים מנצחים לשמירה על המרזב שלכם

לאחר שהותקן אצלכם המרזב בצורה מקצועית, כל הנדרש מכם הוא לדבוק בשגרת תחזוק בסיסית ביותר. הודות לה, תוכלו למנוע מצבים של תקלות, סתימות וכשלים אחרים שיפגעו בתפקוד המרזב:

  • דאגו לנקות עלים מפתח המרזב. בעת שתהיה סתימה במרזב, המים לא יוכלו להתנקז וכך יכולה להיגרם הצפה מיותרת.
  • אם אתם מנקים את המרזב בעצמכם, עשו זאת בעדינות ולאחר מתן תדרוך מהמתקין. החדרת עצמים חדים אל תוך המרזב יכולה לגרום לסדקים או שברים בו. במקרה שכזה, לא תהיה ברירה אלא להחליפו.
  • במידה וצומחים עשבים או צמחייה בסביבת פתח המרזב, דאגו לנקות אותם. בלי שתשימו לב הצמחייה תחדור אל פתח המרזב ותפגע בניקוז המים.

עוד בנושא:

החלפת מרזב פנימי בחיצוני

תיקון מרזב חיצוני

התקנת מרזב מאלומיניום

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן