החלפת מרזב בבית משותף

החלפת מרזב בבית משותף

מרזב הוא אביזר בעל תפקיד משמעותי בכל בניין משותף. הוא זה אשר קולט את כל מי הגשמים ומזרים אותם לחצר בקומת הקרקע.

מרזב שאינו תקין יוצר סיטואציה שהמים אינם מתנקזים ונוצרים שלוליות על הגג.

עם הזמן השלוליות הללו הופכות למיקום הכולל חיידקים וחרקים רבים אשר יוצרים בעיה תברואתית על הגג.

מעבר לכך קיימת סכנה גדולה שהמים הללו יצליחו לחלחל לתוך הדירות במיוחד אם הגג אינו אטום כראוי וכך יוצרו בתוך הדירות מרבצים של עובש ופטריות כאשר ידוע שהרעלנים הללו אינם בריאים לדיירים והם עלולים ליצור בעיות נשימה מהותיות.

לאור זאת מדובר באחד האינטרסים החשובים ביותר של הדיירים להתקין במידת הצורך מרזב חדש אשר ינתב את מלוא הכמות של מי הגשמים למרזב וכך לא יוצרו שלוליות, חיידקים או רעלנים.

בדיקת מרזב בבית משותף

אם המים אינם עוברים במרזב יש לבדוק מה הבעיה. בדרך כלל מדובר בחפצים כמו אבנים או ענפים אשר נכנסו פנימה עקב הרוחות והם סתמו את כל מעבר המים.

יש להוציא את כל התכולה ולבחון את פעילותו של המרזב.

העובדים שלנו מבצעים בדיקה והחלפה של מרזבים בבתים משותפים רבים ברחבי הארץ. כל מרזב נבדק באופן מקצועי לכל אורכו כדי להגיע למסקנה מה התקלה, איך אפשר לתקן זאת או אם אין ברירה מחליטים להתקין מרזב חדש במקום המרזב הנוכחי.

לא אחת נוצר מצב ששורשיו של עץ הממוקם בסמוך הושרשו בתוך המרזב.

עם הזמן השורש חודר פנימה במקומות נוספים, כמות השורשים גדלה, כל שורש הוא עבה מאד וכך הם סותמים את מעבר המים כמעט לחלוטין.

במקרה כזה, אם לא מעוניינים להחליף את כל המרזב אם מצבו תקין, חותכים את החלק הבעייתי משני קצותיו ומחברים במקומו צינור חדש ומחברים אותו היטב.

אם יש אפשרות, מזיזים את מיקומו של המרזב או לחילופין מוציאים את העץ ושותלים אותו במרחק גדול מהמרזב הקיים.

החלפת מרזב בבית משותף

אם נראים פגמים חיצוניים במרזב כמו חלקים מעוכים, סדקים ושברים, יש להוציא את כל המרזב הישן ולהתקין במקומו מרזב חדש.

כל מרזב בנוי מצינור פנימי בקוטר הנדרש, בדרך כלל מדובר בצינור מחומר פלסטיק PVC קשיח ומעליו סוגרים אותו עם מרזב חיצוני אשר בנוי מאלומיניום או מנחושת.

את המרזב הפלסטיק מרכיבים מלמעלה עד למטה כאשר בנקודת ההתחלה ובנקודת הסיום מחברים אגן ניקוז רחב כך שכל המים המצטברים על הגג יוכלו להיאסף בקלות ולהישפך למטה וגם כשהמים מגיעים למטה שיהיה להם די מקום לכמות גדולה של מים אשר יורדת בבת אחת לקרקע.

לאחר התקנת המרזב הפנימי בודקים שהכול תקין ושהמים יורדים באופן קולח כלפי מטה ואם כן מתחילים לחבר את המרזב החיצוני.

לנוחות השימוש המרזב בנוי מכמה מקטעים אשר מחברים אותם זה לזה מלמעלה עד ההגעה לחצר למטה.

לאור המיומנות שלנו, התקנו הרבה מאד מרזבים חדשים בבניינים רבים במיוחד כחלק מההיערכות שלהם לקראת החורף.

אנו בודקים את כל המרחב ומחליטים אם להתקין את המרזב החדש במיקום זהה או שמכיוון שמתקינים מרזב חדש, מבצעים זאת במיקום אחר שהוא רחוק מעצים וזו נקודה אסטרטגית נוחה הרבה יותר הן לאיסוף של המים והן להוצאתם בגינה.

מתוך הפרויקטים הרבים שביצענו נוכל להמליץ לוועד הבית על כמה פעולות אופרטיביות שכדאי לבצע כדי שהמרזב החדש יפעל באופן אפקטיבי ויקלוט את כל המים, כמו לדוגמה באמצעות אגן ניקוז גדול וכך לא יצטברו מים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן