עבודה חיצונית עם מנוף

כאשר יש צורך לאטום קירות חיצוניים, נבחנות כמה דרכים לבצע זאת. אפשר להקיף את הבניין בפיגומים, דבר האורך זמן רב הן להקים אותם והן לפרק אותם.

במהלך העבודה העובדים עוברים מקומה לקומה על פי הצורך עד שהם מסיימים את מלוא המשימות.

שיטה נוספת היא עבודה באמצעות חבלי סנפלינג, העובדים מגיעים לנקודות הספציפיות שבהן יש צורך לבצע איטום, עולים ויורדים בכל פעם לקומה הנדרשת עד השלמת כל מלאכת האיטום בכל המיקומים הבעייתיים.

כל מה שצריך לדעת על עבודה חיצונית עם מנוף

שיטה חדשנית שתופסת תאוצה בשנים האחרונות בתחום עבודות גובה היא עבודה חיצונית באמצעות מנוף.

בשיטה זו מבצעים בשלב ראשון בדיקה של הקירות החיצוניים, היכן יש צורך בביצוע איטום ומה רמת האיטום הנדרשת על פי עומקה של הבעיה.

מדובר במנוף יציב המוצב מתחת לבניין, הוא כולל סל רחב ונוח שבתוכו עומד איש המקצוע.

מפעיל המנוף מעלה את העובד בדיוק למיקום הנדרש והוא עומד בנוחות בתוך הסל ומבצע את פעולות האיטום באמצעות חומרי האיטום וכלי העבודה הנמצאים גם הם בסל.

באמצעות שיטה זו מתבצעת העבודה במהירות וביעילות על יד שני עובדים בלבד, מפעיל המנוף והעובד וכך אין צורך בהובלת פיגומים והתקנתם, פעולה שלוקחת כמה ימים הן להתקין, הן לפרק ובנוסף לכך מובילים את הפיגומים מאתר לאתר.

כשמדובר בקירות חיצוניים שיש בהם נקודות ספציפיות בעייתיות אפשר להתמקד בהן בלבד על ידי עבודה פרטנית עם המנוף.

העובד מבצע את כל הנדרש בנקודה מסוימת ובסיום המלאכה הוא מבקש ממפעיל המנוף להזיז אותו לנקודה הבאה עד סיום כל המעטפת הנדרשת.

מנוף סל הוא נוח מאד לעבודה במקומות צרים שבהם אין גישה נוחה ומנוף שזקוק למרחב קטן יחסית הוא מתאים לכך בדיוק.

הוא מבצע הרמה של הסל עם העובד כלפי מעלה ומוריד אותו בסיום המשימה.

איטום קירות חיצוניים

נהוג לחשוב שאיטום קירות חיצוניים זה למלאה חומר וזהו…

אז לא כך הדבר, בשלב הראשון מבצעים תיקונים נדרשים כמו תיקוני טיח, שפריץ או בטון. יש לאפשר לחומרים הצמנטיים הללו להתייבש באופן מוחלט לפני ביצוע פעולות האיטום.

לאחר ניקוי יסודי של השטח, בודקים את עומקו של כל סדק. אם מדובר בסדק שטוח ממלאים את המפרץ בחומר איטום איכותי בצורה מושלמת.

אם מדובר בסדקים עמוקים, יש לבצע חורים באמצעות דיסק יהלום וליצור שכבה נאה של איטום בכל עומקו של הסדק.

מכיוון שמדובר שעבודה חשובה ביותר הנעשית אחת לכמה שנים יש לבחור בקפידה את חומרי האיטום ולהשתמש רק בחומרים בטיב מעולה שהם בעלי תו תקן ישראלי או בין לאומי כך שיעמדו בכל פגעי מזג האוויר, יאטמו היטב את הסדקים שנוצרו.

המטרה היא שלא יחדרו שוב מי גשמים דרך הקירות החיצוניים ויציפו שוב את הבעיה.

כל זליגה של מים מהקירות החיצוניים יוצרת בעיה חמורה של עובש, רטיבות והיוצרות פטריות בחלק הפנימי של הדירה, תופעות אלו הן חמורות וגורמות לנזק בריאותי למערכת הנשימה.

לכן יש לעשות כל שניתן כדי לא להגיע למצבים הללו ולאטום בכל דרך אפשרית את המפגעים בקירות החיצוניים של בנייני מגורים, בתי מלון, מבני ציבור ועוד.

לאחר שחומרי האיטום התייבשו לחלוטין, בקיץ זה קורה די מהר ובחורף מעט יותר זמן, אפשר לבצע צביעה חיצונית של קירות הבניין בחומרי צבע איכותיים המכילים גם הם חומרי איטום המתווספים לתערובת בשלב הייצור.

השימוש במנוף חוסך זמן וכסף רב ולכן השימוש בו הולך ומתרחב, במיוחד כשמדובר בבניינים גבוהים. כל עובד עובר הכשרה ייעודית בנושא הפעלת המנוף לאור המסוכנות שבהפעלה לא נכונה או לא בטוחה של המנוף.

המפעיל אחראי לחייו של העובד הנמצא בסל ולכן האחריות היא כפולה ומכופלת.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן