מהם הסימנים המחשידים לבעיות איטום בגג?

מהם הסימנים המחשידים לבעיות איטום בגג?

העובדים שלנו בוחנים את גגות המבנים השונים, כדי לראות אם קיים בהם איטום אפקטיבי. 

הניסיון רב השנים מוביל את הצוותים לעלות על בעיות קטנות כגדולות, שאותן הם מגלים מיד כשהם עולים על הגג.

קיימים כמה סימנים מחשידים:

  • אם רואים על פני הגג שלוליות של מים או סימנים שהיו שלוליות אך הן התאדו. השלוליות הללו נוצרו כיוון שהמרזב כפי הנראה, לא מסוגל לקלוט את כל כמות מי הגשמים ולכן חלק מהמים הללו נותרים על הגג. 
  • לכן יש לבדוק את תקינותו של המרזב, מנקים אותו משאריות של אבנים, עלים, ענפים ומוצרים נוספים שנתקעו לאורכו של המרזב. בדרך כלל ברוחות הסוערות עפים דברים רבים ואם חלק מהם נתקע בתוך המרזב הם חוסמים את זרימת המים ולכן המים במקום שיעברו דרך המרזב כלפי מטה, נשארים על הגג.
  • אם המרזב אינו תקין, פותחים מקטעים שונים ובוחנים באמצעות מצלמה טרמית את הצינור כדי לראות אם יש בו חורים, חסימות או כל בעיה אחרת.
  • דבר נוסף שיש לבדוק, הוא ההשלכות של השלוליות. לעיתים הן נותרות על הגג תקופה ארוכה ואפשר לראות שהן הופכות לביצות אשר המים שלהן הן כעת בית גידול של יתושים, ברחשים וזבובים.
  • במקרים רבים מי השלוליות שלא מצליחים להגיע למרזב מחלחלים פנימה וחודרים לדירות השכנים. אצל אחדים מהם מתחילה תופעה נרחבת של רטיבות אשר גוררת אחריה עובש ופטריות. מדובר בתופעה חמורה שיש לטפל בה בהקדם, כיוון שהימצאותם של עובש ופטריות בדירה אינם בריאים עבור בני הבית.
  • בודקים אם קיים שיפוע על הגג אשר מנתב את כל המים פנימה למרזב. אם אין שיפוע, כדאי לבצע זאת לקרא העונה הגשומה הקרובה.
  • אם מדובר בגג שיש עליו ציוד כמו מדחסים או קולטי שמש, סביר להניח שבוצע בו איטום באמצעות זיפות. חשוב לבדוק שביצעו זיפות גם בכל המעברים והפינות בין הפריטים הללו כיוון שהאיטום אמור להיות בכל מרחב הגג, כולל בין המוצרים הללו.

טיפול באיטום הגג 

כדי לקדם את התהליך הנדרש, אנו מבצעים כמה מהלכים במקביל.

מנקים היטב את הגג ומבצעים פעולות איטום על פי הנוהג במקום זה. באופציה של זיפות חם, יריעות ביטומניות או כל שיטה איכותית אחרת. כמה ימים לאחר השלמת הפעולה מבצעים גם סיוד כדי שתהיה שכבה שמגינה על איטום הגג.

טיפול בעובש בדירות 

במקביל לכך יש לטפל בתופעת העובש בקירות. לשפשף את הקירות, למרוח חומרי איטום למניעת הגעתו שנית של העובש ובסיומו של התהליך לצבוע את הקירות בצבע שמכיל גם הוא חומר איטום ייעודי.

טיפול באיטום גגות

אם גם אתם מבינים שיש לבצע פעולות רוחביות על הגג שלכם כי קיימות בו כמה וכמה בעיות, נשמח לבצע זאת עבורכם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן