ניקוי חלונות

ניקוי חלונות

חלונות חיצוניים בבניינים רבי קומות מנקים בשיטת ניקוי חלונות בסנפלינג אשר בה העובדים יורדים מקומה לקומה לאורכו של המבנה כדי לנקות את כל החלונות באופן יסודי.

במבנים גבוהים מנקים מעת לעת את החלונות הפנימיים אך החלונות החיצוניים נותרים מלוכלכים. מצטברים עליהם הרבה אבק, לכלוכים שונים, לשלשת של ציפורים ועוד. 

ניקוי חלונות בגובה חיצוניים במבנים הללו הוא פרויקט מורכב ולכן מתבצע אחת לתקופה ארוכה יחסית בכל שטחו החיצוני של כל מבנה מגורים או משרדים.

שיטת סנפלינג לניקוי חלונות 

לאור הצורך הגדול בניקוי חלונות בשיטה זו, עובדים רבים מגיעים לקורסים המכשירים אותם לבצע עבודות גלישה. הם לומדים כמה שיעורים אינטנסיביים על כל מה שקשור לסכנות לאופן ההתנהלות בגובה, אופן הקשירה, אמצעי הגנה, אופן הירידה והעליה בין הקומות ועוד. לאחר תקופה של תרגול ועמידה במבחנים הם מקבלים תעודת גולש המאפשרת להם לעסוק בכך. 

חברה העוסקת בכך דואגת להעסיק גולשים ולאור עומס העבודה גם דואגת שעובדיה הקיימים יעברו קוס כזה כדי להגדיל את היצע העובדים המסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה. המטרה היא שיהיו לחברה די עובדים מיומנים ומנוסים בסנפלינג כך שאפשר יהיה לבצע כמה מיזמים של ניקוי חלונות במקביל.

כשהעובדים מגיעים לפרויקט בבניין מסוים הם מחלקים ביניהם את השטח. כל אחד רותם את עצמו לחבלים, מאבטח את עצמו ומחבר את אחד החבלים לנקודת עגינה מבוטנת על הגג. מנהל העבודה בודק אחד לאחר שהרתמות קשורות כראוי ורק לאחר שהמנהל מאשר כי הכול תקין, העובדים יורדים בזהירות אחד אחד באמצעות החבלים לקומה העליונה ומתחילים את העבודה הנדרשת.

מכיוון שניקוי חלונות חיצוניים אינו קורה לעיתים תכופות, נעשית בכל מיזם ניקיון עבודה מאד מאד יסודית תוך שימוש בחומרי ניקוי בטיב מעולה המיועדים לכך. מנקים את המסגרות, המסילות, החלונות ומטפלים נקודתית בכתמים עיקשים באמצעות חומרים ספציפיים. כשהחלון נקי למשעי, עוברים לחלון הבא בהתאם לחלוקת העבודה, מצד ימין, שמאל או למטה. כך עוברים בכל הקומות, לעיתים המיזם אורך כמה ימים עד שמסיימים את כל העבודה.

עבודה על במה 

מכיוון שיש צורך בכלי עבודה ובחומרי ניקוי חלונות, אחת האפשרויות כדי להקל על העובדים היא לפעול באמצעות במה. מדובר בבמה ניידת אשר מאובזרת בכל הציוד הדרוש אשר ממוקמת בקומה שבה העובדים נמצאים וגם היא קשורה באמצעות חבלים בדיוק כמו מנקי החלונות. העובדים נשארים קשורים אך עומדים על הבמה היציבה ומבצעים את עבודתם. הבמה עוזרת להם מאד כי כל החומרים וכלי העבודה מסודרים ונגישים עבורם.

רואים את הנוף!

הדיירים בבנייני המגורים או בבנייני המשרדים שמחים מאד שמתבצע ניקיון חיצוני של החלונות כיוון שהם סוף סוף  יכולים לראות באופן ברור את הנוף במיוחד אם הבניין נמצא סמוך לחוף הים, לפארק או לכל מקום יפהפה אחר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן