למה חשוב לבדוק את המרזב בבית שלכם?

למה חשוב לבדוק את המרזב בבית שלכם?

המרזב אשר חלקו העליון ממוקם על הגג יורד עד קומת הקרקע. הוא אמור לקלוט את כל מי הגשמים ולהזרים אותם לחצר וכך הם לא יישארו על הגג. לכן יש לוודא לפני החורף וגם במהלכו שהמרזב תקין ונקי לכל אורכו ומסוגל לבצע את מלוא הפעילות הנדרשת.

חשיבות בדיקת המרזב

כאשר המרזב אינו תקין, מי הגשמים מצטברים על הגג ונוצרות עליו שלוליות של מים. כיוון שאין למים לאן להתנקז, הם נותרים על הגג וחיידקים מתחילים להיווצר בתוכם, לכן המים הופכים למים עכורים ומסוכנים. עם הזמן, חלק מהמים מחלחלים פנימה לדירות ויוצרים בהן רטיבות בנקודות שונות על הקירות.

לאור איכותם הירודה של המים, מתפתחים במהירות בבתים הללו עובש ופטריות והרעלנים מתפזרים באוויר. מדובר בנושא אשר פוגע בדרכי הנשימה של בני הבית ולכן יש לטפל בו ללא דיחוי.

בדיקת תקינות המרזב

כדי לוודא שהמרזב פועל כיאות, העובדים המיומנים שלנו מבצעים באופן שגרתי כמה פעולות תחזוקה:

  • בודקים אם המים מסוגלים לעבור באופן חופשי מלמעלה עד למטה, או שיש חפצים אשר מפריעים למעבר המים. אם קיימים כאלה, מנקים את המרזב לכל אורכו ומוציאים ענפים, עלים, אבנים וכל חפץ אחר אשר מפריע ובמיוחד אלו אשר תקועים בכל קוטר הצינור וסותמים את כל המעבר.
  • המרזב בנוי מכמה מקטעים, יש לוודא שכולם תקינים ולא מעוכים או שבורים. מקטע שבור לדוגמה, ייצור רטיבות בקיר כיוון שהמים ייצאו מצינור המרזב החוצה ולא ימשיכו בדרכם כלפי מטה. אם נראות תקלות, יש לתקן את המקטע או להחליף אותו.
  • במקרים חריגים שבהם יש תקלות רבות ומדובר בצינור ישן, שולפים אותו ומתקינים צינור חיצוני חדש מחומר PVC איכותי ומעליו מקטעים מפח, אלומיניום או נחושת בהתאם להחלטת הלקוח.

אופן הטיפול במרזב

הדרך הנוחה ביותר לטיפול מקצועי במרזב היא באמצעות סנפלינג. העובד המאובטח יורד באמצעות חבל ובודק את כל אורכו של המרזב כדי לוודא שהוא תקין או מאתר תקלה ספציפית, אם נראה שיש חסימה או קיים מקטע שבור אשר מרטיב את הקיר.

במידת הצורך, הוא שולף את המקטע הבעייתי ומתקין במקומו מקטע חדש כדי ליצור רציפות של המרזב שיעבוד כעת באופן תקין.

איטום הגג

אם המרזב אינו תקין, מים רבים מצטברים על הגג וגורמים למצב שיש לבצע איטום של הגג. פרויקט מסוג זה יש למלא בכל זמן קצוב בהתאם להערכה המקצועית של העובדים שלנו.

כדי ליצור אפקטיביות מקסימלית מבצעים איטום באמצעות זפת חמה או לחילופין אם מדובר במבנה חדש יחסית, באמצעות יריעות ביטומניות.

נוכל לסייע גם לכם בזכות הניסיון רב השנים שלנו בכל הקשור למרזבים ובביצוע של הטיפולים והתיקונים הנדרשים בשיטות חדשניות, אשר בזכותן המרזב פועל באופן תקין לאורך זמן.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן