מרזב – האם ניתן להתקין לבד?

היום בכל בית ובכל בניין ישנו מרזב, שנועד לנקז את מי הגשמים מהגג, על מנת למנוע מים עומדים, העלולים עם הזמן להתחיל לחלחל פנימה. המרזב מסייע למנוע נזילות ורטיבות, לכן חשוב להקפיד על התחזוקה שלו וכמובן להחליף אותו אחת לתקופה. ברמה העקרונית כל אחד יכול להתקין לבד את המרזב הביתי שלו, אך מי שמעוניין להבטיח לעצמו עבודה מקצועית ואיכותית, יעדיף להיעזר באיש מקצוע. עבודה חובבנית עלולה לגרום לליקויים שונים ואף לסכן את הבטיחות שלכם, מאחר ויש צורך לטפס על הגג ולבצע עבודות בגובה, ללא רישיון וללא הסמכה מתאימה.

מרזב - האם ניתן להתקין לבד

כל מה שכדאי לכם לדעת לגבי התקנת מרזב

קודם כל, חשוב לזכור כי המרזב נחשב לגורם חשוב וחיוני, שנועד להתמודד עם מי הגשמים הנאספים על הגג שלכם. ללא מרזב איכותי ותקני, המותקן בצורה מקצועית ומדויקת, מי הגשמים ייאספו על הגג, או לחילופין, יישפכו בצורה לא מבוקרת אל המרפסת או הגינה שלכם. לכן המרזב מבטיח לא רק לנקז את מי הגשם מהגג, אלא גם להוביל אותם לקרקע בצורה בטיחותית ויעילה, מבלי לגרום לנזק מיותר לקירות החיצוניים של הבית. השקעה בהתקנה תקנית ומקצועית של המרזב תמנע מכם את הצורך להתמודד עם נזקי איטום, הצפות וביצוע של תיקונים יקרים ומייגעים, לכן חשוב לתת על כך את הדעת. יש לזכור כי מרזב שאינו מסוגל למלא את תפקידו בצורה יעילה ואמינה, יגרום עם הזמן להצטברות של מי הגשמים וליצירה של נזקי רטיבות על התקרה ועל הקירות הפנימיים בבית. לכן יש צורך בפתרון איכותי ומקצועי, שיימנע את אי הנוחות וההתעסקות המיותרת. 

נקודות חשובות לגבי התקנת מרזב

המרזב הינו צינור אנכי, שמטרתו להוביל את המים מנקודת הניקוז שלהם על גג המבנה אל מפלס הקרקע, על מנת לאפשר למים לחלחל פנימה ולהגיע למי התהום. ניתן היום למצוא מגוון רחב של מרזבים שונים, החל ממרזב PVC העשוי מפלסטיק גמיש ועד למרזב אלומיניום. מרזב ה- PVC נחשב לנפוץ ופופולארי, מאחר והוא עמיד, אמין וזול. כמו כן, ניתן למצוא לא פעם מרזבים העשויים מפח מגולוון, הנחשב ליקר יותר ממרזב ה- PVC. מעבר לכך, כדאי להכיר את היתרונות של מרזב האלומיניום, הנחשב לקל משקל, פשוט להתקנה ועמיד בפני קורוזיה וחמצון. מדובר על מרזב אמין במיוחד, שיוכל לשרת אתכם לאורך השנים ולספק שקט נפשי. מומלץ להיעזר בחברה מקצועית ואמינה, שתסייע לכם לבחור את המרזב האידיאלי ביותר עבורכם ולהתקין אותו בצורה בטיחותית ומדויקת.

אנו בחברת במרומיו נשמח לספק לכם שירותי התקנת מרזב איכותיים ומקצועיים. אנו מתמחים בעבודות בגובה ומקפידים על כל תקנות הבטיחות, במטרה להבטיח לכם את השירות היעיל והאמין ביותר. צוות העובדים שלנו מנוסה ומקצועי ואנו מקפידים על עמידה בזמנים ומתן אחריות מקיפה על העבודה. למידע נוסף, צרו קשר.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן