מהו הזמן הנכון להחליף מרזב?

תפקידם של מרזבים הוא לנקז מי גשמים מהגג, כדי למנוע הצפה של הגג ונזקים קשים למבנה. מרזבים יכולים להיסתם או להיסדק ואז אפשר לנסות לתקן את הבעיה כדי להחזיר את המרזב לפעולה, אבל במקרים מסוימים אין איך לתקן את הבעיה ואז צריך להחליף מרזב. מתי זה קורה?

מהו הזמן הנכון להחליף מרזב?

מתי צריך להחליף מרזב?

יש מספר מקרים נפוצים שהם צריך להחליף מרזב, כאשר לא ניתן לבצע תיקון ולהחזיר את המרזב לפעולה:

מרזב ישן ובלוי – מרזבים ישנים מאוד עשויים ממתכת. עם הזמן הם מחלידים, נוצרים בהם חורים וסדקים שלא ניתן לתקן ואז צריך להחליף אותם בצנרת פלסטיק עמידה ומתאימה יותר. 

אבל גם מרזב מחומרי גלם עמידים יכול להיסדק, או להישבר והוא יכול גם להינזק בגלל תזוזות המוציאות אותו מכלל פעילות. בכל מקרה כזה, הפתרון הטוב ביותר הוא החלפה מהירה של המרזב כדי למנוע נזקים חמורים יותר.

מרזב פנימימדובר על פתרון אסתטי שיש לו גם ערך פרקטי – מרזב פנימי הוא נסתר וגם מוגן יותר על ידי קירות הבניין. לכן הוא פחות נוטה לפתח תקלות ובעיות. 

עם זאת, כאשר מרזב פנימי נסתם, נסדק או נשבר, נדרשים אמצעים מורכבים ויקרים כדי לתקן אותו. לכן במקרים רבים, בעלי הבית מחליטים לוותר על תיקון מרזב פנימי ובמקום זאת מחליפים למרזב חיצוני, כי זה הפתרון הזול והקל יותר. 

חדירת ענפים ושורשים לתוך המרזב – זוהי תקלה נפוצה בעיקר בבניינים ישנים, מוקפים בעצים ותיקים שצומחים לכל הכיוונים. 

ענפים ושורשים יכולים לחדור לתוך המרזב ולהוציא אותו מכלל שימוש. במקרה כזה כמובן צריך להחליף את המרזב וגם לטפל בצמחיה כדי לוודא שהמצב הזה לא יחזור על עצמו.

סתימה בעומק הצינור – סתימה במרזב שאינה מטופלת בזמן יכולה לחדור פנימה לעומק הצינור. במקרה כזה לפעמים לא ניתן לאתר את המיקום המדויק שלה, או לתקן אותה ואז צריך להחליף את כל הצינור כדי להחזיר את המרזב לתפקוד תקין.

החלפת קטע מרזב – זהו אחד התיקונים הנפוצים במרזב חיצוני, כאשר ניתן לאתר במדויק את קטע המרזב שיש בו סדק או בעיה אחרת. במקרה כזה פשוט מנתקים את קטע הצינור הפגוע ומחליפים אותו בקטע צינור תקין.

הצטברות לשלשת עופות – יונים וציפורים אחרות מגיעות לפעמים לקנן על הגג, ליד תעלות המרזב והפתח או ממש על הפתח עצמו. 

לשלשת ציפורים היא חומר חומצי ונושא מחלות ולכן, כאשר יש הצטברות משמעותית של חומר זה בתוך הצינור ומסביבו, כדאי להחליף מרזב ולהתקין אמצעים להרחקת עופות מהגג בעתיד.

לסיכום, הזמן הנכון להחליף מרזב הוא כאשר המרזב הקיים שלכם כבר לא מתפקד כראוי ולא ניתן לתקן אותו. את זה ניתן למנוע בדרך כלל על ידי תחזוקה נכונה של המרזב.

אם אתם צריכים החלפת מרזב ואם אתם מחפשים שירותי תחזוקה מקצועיים למרזב, אנחנו כאן בשבילכם – צרו קשר למידע נוסף!

 

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן