אילו סוגי מרזבים יש ומתי צריך לפנות לתיקון?

אילו סוגי מרזבים יש ומתי צריך לפנות לתיקון?

בעבר רוב המרזבים הן החיצוניים והן הפנימיים שהותקנו היו מפח. עם השנים והקדמה החליפו את הפח חומרים חדשים ומודרניים יותר.

סוגי המרזבים

במבנים תעשייתיים שבהם יש צורך במרזבים לנוזלים שונים ולמי גשם משתמשים בדרך כלל בפח מגולוון.

ברוב הבתים ובנייני הדירות או המשרדים, משתמשים במקטעים מחומר פלסטיק איכותי – PVC. אשר קיים בקטרים רבים ואפשר להתאימו לכל צורך.

מרזבי אלומיניום הם מרזבים מאד איכותיים העמידים לאורך שנים רבות ואפשר לרכוש אותם בכמה גדלים ובכמה צבעים.

מרזבי נחושת הם מצוינים ומאד עמידים. הם מקנים לכל בניין שבו הם מותקנים מראה עתיק ווינטג' אך עקב העלויות הגבוהות של חומר זה, השימוש בצינורות נחושת הוא מינורי.

טיפול שוטף בנושא המרזבים

לקראת החורף, מגיע איש התחזוקה שלנו לגג ובודק את מצב המרזבים. המטרה היא שהם יהיו פתוחים כדי לאפשר למים הרבים המגיעים לגג, לרדת למטה. כדי שתהיה זרימה קולחת של כל כמות המים, מחויב המרזב להיות פתוח לחלוטין.

במרזבים רבים נתקעים לאורך השנה פריטים רבים כמו כמות גדולה של עלים, ענפים, אבנים ועוד. החפצים הללו חוסמים את המרזבים, אינם מאפשרים זרימת מים קולחת ולכן מים רבים נותרים על הגג.

כדאי לקרוא לאיש מקצוע שלנו אשר יסיר את כל הענפים ואת כל הדברים הגדולים החוסמים את הכניסה למרזב. בנוסף לכך הוא יפתח את המקטעים השונים של המרזב לכל אורכו כדי לשחרר חסימות בדרך ולהוציא פריטים נוספים הקיימים בו.

תיקון מרזבים

במהלך ניקוי המרזבים בוחן איש המקצוע את כל נקודות החיבור של המרזב כדי לוודא שהחלפים תקינים ואין בהם פגם או שבר. אם העובד מוצא בעיה באחד המקטעים או בכמה מהם חשוב לשלוף את פתחי הניקוז הללו ולהתקין חלקים חדשים. במקביל בודקים גם את הצינור עצמו ואם קיימת בעיה אפשר להחליף מקטע אחד ולחבר אותו לחלקים האחרים של הצינור. לחילופין אפשר להחליף את כל הצינור ובהזדמנות זו כדאי להתקין צינור בעל קוטר רחב יותר כדי שיהיו פחות סיכויים לסתימה נוספת במקום.

מרזבי הפח הישנים מעלים חלודה ומתפתחת עליהם גם קורוזיה. עם השנים וההתפוררות של החלודה הקוטר של המרזב הופך לצר יותר ולכן מצליח להעביר כמות קטנה יותר של מים ואינו מסוגל להעביר כמויות גדולות של מים בימים גשומים במיוחד.

התקנת מרזבים חדשים

כדי להיות ערוכים כראוי לימים הגשומים, המגמה היא לשלוף את מרזבי הפח הישנים ולהתקין במקומם מרזבים חדשים בעלי קוטר התואם את הצורך בסביבת המגורים ובעלי פתח רחב הן על הגג והן על הקרקע.

ברוב המקומות מתקינים מרזבים חדשים מחומר פלסטיק בטיב מעולה PVC אשר מחזיק מעמד לאורך שנים רבות. מי שמעוניין להתקין מרזבים איכותיים יותר מהגג עד מפלס הקרקע בוחר באלומיניום שהוא פתרון מצוין ועמיד לאורך זמן או לחילופין בנחושת שהוא החומר האיכותי ביותר הקיים למטרה זו ורמת העמידות שלו היא הגבוהה ביותר.

אחזקה שוטפת של המרזבים

גם לאחר התקנת מרזב חדש, חשוב מאד לעלות על הגג לפני הגשמים ולוודא שהכול פתוח ואין לאורכו של הקו כל מכשול. פעולה זו כדאי לבצע כמה פעמים במהלך החורף ובמיוחד אחרי סערות הגוררות חפצים רבים שחלקם גדולים לתוך המרזב.

העובדים שלנו מתמקצעים בכל מה שקשור למרזבים. בעשרות בניינים הם הוציאו חפצים שונים מהמרזב כך שכל המים ירדו לקומת הקרקע ולא נוצרו שלוליות על הגג והם ישמחו לבצע זאת גם אצלכם.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן