התקנת מרזבים בבניינים משותפים

התקנת מרזבים בבניינים משותפים

לאיטום ובידוד הבית ממים ורטיבויות חשיבות עליונה בכל תכנון של מבנה כאשר אחד הכלים שבו משתמשים לטובת המלאכה הזו הוא מרזבים. בחודשי החורף, בעיקר כאשר הגשמים חזקים, נאגרות על גג הבית כמויות גדולות מאוד של מים. בכדי שאותן כמויות גדולות של מים לא יעשו נזק לאיטום, שכן לעיתים נעשה שימוש בחומרי איטום שאינם חזקים במקרה של הצטברות מים, נעשה שימוש במרזבים שכל תפקידם הוא לנקז את הצטברות המים מהגג בצורה בטוחה אל האדמה. 

המרזב למעשה אוגר את המים באמצעות שיפוע בגג שמנקז לכיוונו את המים בצורה בטוחה וביכולתו גם לאסוף מים בדרך למקומות נמוכים יותר, כמו למשל הצטברות של מים במרפסת. ישנו מגוון רב של סוגי מרזבים, כאשר קודם כל יש שתי קבוצות, של מרזבים פנימיים המותקנים בתוך הקיר ומרזבים חיצוניים המותקנים על החלק החיצוני של הבניין. בנוסף, יש מגוון רב של חומרים מהם עשויים המרזבים כמו PVC, נחושת, אבץ, אלומיניום ועוד. כיום אנו רואים בכל בניין משותף מרזב שתפקידו לשמור על ניקוז תקין בחלקי הבית השונים, כאשר המים עצמם מנוקזים לבור חלחול, תשתית ביוב או לכל נקודה אחרת במרחב בה הם לא מצטברים ועלולים ליצור מפגע תברואתי. 

כיצד מתקינים מרזבים בבנינים משותפים?

התקנת מרזבים בבניינים משותפים היא אינה עניין מורכב כלל והיא מבוצעת ברוב המוחלט של המקרים באמצעות אנשי סנפלינג. אנשי הסנפלינג מעגנים את עצמם לנקודה בגג הבניין ומשם גולשים לאט לאט במורד הבניין תוך התקנת המרזב וקיבועו לתשתית הבית. גם תיקונים של מרזבים מתבצעים באותה השיטה כאשר במקרה זה יוכלו אנשי הסנפלינג לגלוש לנקודה בה קיימת הבעיה במרזב מבלי לבזבז זמן מיותר. 

כדאי מאוד לוודא מספר דברים חשובים לפני שאנחנו מזמינים חברת סנפלינג להתקנת מרזב בבניין המשותף שלנו. הדבר הראשון שאנחנו צריכים לעשות הוא לבדוק האם לאותה חברה ולעובדים בה יש הכשרה לעבודות בגובה, שכן כל עבודת סנפלינג דורשת מעבר של קורס עבודה בגובה ואישור לעבודה בגובה מטעם משרד התמ״ת. 

מעבר לכך, מומלץ לוודא כי לאנשי החברה יש נסיון גם בהתקנת המרזבים השונים, שכן ישנן הרבה מאוד סוגים של עבודות בגובה פרט להתקנת מרזבים. בנוסף, אנו נתקלים במקרים רבים בהם לקוחות מבקשים מאיתנו לתקן עבור הבניין שלהם את המרזב הפנימי אותו התקינו בעת בנייתו של הבניין. במקרים רבים לא ניתן לתקן מרזב פנימי ובמקומו תאלצו להתקין מרזב חיצוני חדש לגמרי ולבטל את המרזב הפנימי מפאת הקושי הרב בהגעה אליו למטרות תחזוקה. 


אנשי חברת במרומיו עבודות בגובה מתמחים במגוון רב של עבודת בגובה באמצעות שיטת הסנפלינג, ביניהם גם התקנת ותיקון של מרזבים מכל הסוגים.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן