סוגי איטום גגות

סוגי איטום גגות

איטום גגות הוא נושא חשוב מאד בתחזוקה השוטפת בכל מבנה, כדי למנוע הן הצטברות של מים על הגג והן חלחול של המים הללו לדירות או למשרדים בבניין.

סוגי איטום גגות

קיימים כמה סוגי איטום גגות אשר הם המובילים בישראל ומותאמים לגגות השונים. יש להקפיד לבצע את עבודת האיטום אחת לשנה כיוון שהאיטום מחזיק פרק זמן זה פחות או יותר וכל עיכוב עלול לגרום לנזקים מהותיים.

בנוסף לכך, ברוב המקרים מבצעים סוג איטום זהה בכל שנה כי עקב סיבות רבות המעבר משיטה אחת לשיטה אחרת מוריד את האפקטיביות של האיטום ולכן נוצרות בעיות איטום שונות. כדי לא ליצור מצבים בעייתיים המגמה היא להשתמש בסוג זהה של איטום למעט במקרים חריגים.

 

מומחי האיטום שלנו בוחנים את הגג של כל מבנה ועל פי מצבו הפיזי, חורים, סדקים, הצטברות של מים וכו' הם ממליצים על סוג האיטום הנדרש.

עבודת הכנה לאיטום הגג

ללא קשר לסוג האיטום שנבחר יש להכין את הגג למהלך זה. בשלב הראשון מנקים היטב את הגג מפסולת, אבק ומים שהצטברו עליו. לאחר מכן שוטפים באופן יסודי את המרחב כולו.

לאחר שהשטח יבש לחלוטין אפשר לראות היכן קיימים סדקים, חורים ומיקומים בעייתיים אשר אותם יש לאטום בחומר איטום ייעודי לפני שאוטמים את כל שטח הגג. בסיום עבודה זו בודקים שאכן טופלו כל הנקודות הבעייתיות ואפשר להתקדם למהלך האיטום עצמו.

איטום באמצעות זיפות

הזפת החמה יוצרת איטום מצוין ולכן כשמדברים על סוגי איטום גגות זהו אחד האפקטיביים ביותר הקיימים בתחום. לצורך כך מחממים בכלי מיוחד את גלילי הזפת האיכותיים ולאחר שהם הופכים לנוזל צמיגי, מורחים אותם העובדים המנוסים על פני כל שטחו של הגג, בין קולטי השמש, המעבים וכל ציוד אחר הקיים על הגג.

נותנים זמן לזפת להתייבש ולמחרת מכסים את כל שכבת הזפת בשכבה של סיד כדי לשמור על הזפת שלא תתייבש בקרני השמש, וכך תהיה השפעה יעילה של הזפת לאורך זמן.

איטום באמצעות יריעות ביטומניות

היריעות הביטומניות התגלו כחומר האיטום הטוב ביותר בשנים האחרונות. הרכבן הייחודי של היריעות הללו מעניק אטימות מוחלטת בכל המרחב.

העובדים המקצועיים שלנו חותכים את היריעות מתוך הגליל ברוחב הנדרש על פי רוחבו של גג המבנה. לאחר מכן הם מרתכים את היריעות באופן מאסיבי ומהודק זו לזו. מכיוון שמדובר בריתוך איכותי ומוקפד ביותר, השוליים יחוברו זה לזה ולא ייפרדו.

השוליים הכפולים יוצרים הגנה אופטימלית על הגג. היריעות הביטומניות נפרסות מקצה לקצה לאורכו ולרוחבו של הגג. אפשר לבצע עבודה זו רק על גגות חדשים יחסית אשר אין עליהם ציוד וכך אפשר לכסות את כל השטח ביריעות ביטומניות כראוי.

איטום באמצעות חומרים פולימריים

השימוש בחומרים הפולימריים הוא חדש באופן יחסי. מדובר בחומר מאד גמיש ולכן הוא מתאים מאד לאיטומם של גגות העשויים מפח או מבטון.

איטום באמצעות חומרים אקריליים

ייחודם של החומרים האקריליים הוא בכך שאפשר למרוח אותם באופן שווה על פני כל המשטח אך אפשר גם להתיז אותם במקומות שקשה להגיע אליהם וכך יוצרים איטום אפקטיבי גם בנישות האלה כדי שלא יוצרו שם בעיות האקוטיות בחוסר איטום.

איטום באמצעות חומרים פוליאוריטנים

חומר זה מתאים לאיטומם של גגות קטנים או מיקומים קטנים אחרים. מדובר בחומר חזק ולכן מאד אפקטיבי, אך אינו גמיש כלל ולכן העבודה אתו היא קשה יותר.

נשמח לסייע גם לכם ולבצע איטום של גג המבנה בדרך מקצועית ויעילה.

תוכן עניינים

מאמרים נוספים

גלילה לראש העמוד
050-2132700 דילוג לתוכן